Kŕče v nohách

Nemusíte byť práve športovec, aby Vás trápili nepríjemné kŕče v nohách. Kŕče môže postihnúť hocakú časť našej nohy. Či už chodidla, prstov, lýtka alebo aj stehna. Kŕč je vo svojej podstate stiahnutím svalu, môže trvať pár sekúnd so slabším stiahnutím (slabý kŕč) alebo môže trvať aj niekoľko hodín s výraznou bolesťou (silný kŕč).

Dôvody prečo vznikajú kŕče:

Nedostatky vitamínov ale aj minerálov, dlhodobé preťažovanie bez regenerácie svalstva (napr. silové cvičenie). Vznikať môžu aj pri opačnom problém a to keď je pohybu málo. Problémom vznikajúcich kŕčov môžu byť do vysokej miery aj stres, nedostatok spánku, vyčerpanie.

Ako vyriešiť problém s kŕčami?

Je nutné dopĺňať vitamíny E, B, horčík, vápnik a draslík. Prejdite na zdravý životný štýl. Obmedzte alkohol a pridajte viac pohybu. Pomôžu aj strečingy, masáže či kúpele.

Kde kúpiť výživové doplnky na kŕče?

Kúpiť ich môžete tradične v sieti lekární. Alebo môžete využiť modernú dobu internetu a objednať si ich online. Ušetrite tak aj pár eur a to najmä pri väčšom nákupe. Pri online nákupe máte logicky väčší sortiment výrobkov a to ako značiek tak aj balení.

Zdroj: Kŕče v nohách