TEST: iPhone 8 – Dostupný elegán, ktorý má stále svoj šarm

Autor:
28. 01. 2020 o 10:47
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

iPhone 8 na našom trhu nie je žiadnou novinkou, no aj napriek tomu sa podľa mňa jeho kúpa stále oplatí. Síce nemôže konkurovať svojim následníkom v podobe iPhone X, prípadne najnovšiemu modelu iPhone 11 Plus, no tieto produkty si nie každý môže dovoliť.

iPhone 8, zdroj: Patrícia Lukáčová

iPhone 8 má však stále svoje nenahraditeľné prednosti, ktoré dokážu chytiť za srdce nejedného majiteľa smartfónu.

Plusy:

  • Nadpriemerný fotoaparát a kamera
  • Bezdrôtové nabíjanie
  • Elegantný dizajn
  • Perfektný výkon

Mínusy:

  • Vypuklý dizajn fotoaparátu
  • Slabšia výdrž batérie v porovnaní s Plus verziou

Fotoaparát s kamerou

Aj keď iPhone 8 disponuje len jedným 12Mpx snímačom so sveteľnosťou f/1,8, kvalita fotografií je viac než uspokojivá. Síce tento model dlhšie zaostruje, no ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša, a tak s menšími zručnosťami dokážete odfotiť naozaj kvalitné fotografie.

iPhone 8, zdroj: Patrícia Lukáčová

Predná kamera s rozlíšením 7 Mpx a svetelnosťou f/2,2 bohato stačí na selfie na instagram príbeh, a to aj pri horších svetelných podmienkach, aj keď s menšou zrnitosťou. Videá v tomto prípade vôbec nezaostávajú, keďže aj predná kamera dokáže nahrávať videá v kvalite 1080p HD. Vďaka optickej stabilizácii tak fotí nadpriemerne dobre, a to aj v dobe, v ktorej existujú modely s viacerými fotoaparátmi.

iPhone 8, zdroj: Patrícia Lukáčová

Jedinou nevýhodou zadnej kamery je len dizajn, kvôli ktorému je z telefónu stále vystúpená. Zo začiatku som to síce ako nedostatok nevnímala, no po čase nosenia telefónu v kabelke som postrehla škrabance na jej okraji. Tento “problém” však šikovne vyriešili puzdra na mobily, ktorých mám dnes v šuflíku cez 10.

Bezdrôtové nabíjanie

Novinkou v porovnaní s Apple predchodcami je v tomto prípade aj bezdrôtové nabíjanie pomocou Qi, čo znamená, že takmer každá bezdrôtová nabíjačka bude pri pokusoch o nabíjanie spolupracovať.

iPhone 8, zdroj: Patrícia Lukáčová

Jedinou nevýhodou je snáď už len doba nabíjania, ktorá je v porovnaní s káblovým nabíjaním o čosi dlhšia. Zvyčajne mi však mobil nabije približne do dvoch hodín, čo stále nie je žiadna katastrofa a jednoznačne poteší každého lenivca (ako mňa), komu je občas za ťažko pripojiť k telefónu kábel.

Výdrž batérie

V tomto zariadení nájdete batériu 821 mAh, ktorá pri bežnom používaní vydrží približne jeden deň, čo v súčasnosti predstavuje priemer medzi smartfónmi. Pri väčšej vyťaženosti, používaní mobilných dát a neustálom používaní fotoaparátu sa síce môže stať, že batériu treba nabíjať aj dvakrát denne, no v tomto prípade sa nemožno tomu ani čudovať.

iPhone 8, zdroj: Patrícia Lukáčová

Tip: Batériu šetrím predovšetkým znížením jasu, pretože práve displej je azda najväčším žrútom energie môjho zariadenia.

Pamäť

Oproti svojmu predchodcovi iPhone 7 má iPhone 8 navýšenú pamäť z 32GB na 64GB. Ani pri kúpe modelu s najnižšou pamäťou sa vám tak po pár mesiacoch nestane, že budete musieť súbory mazať. Ja som však stavila na istotu a siahla po pamäti 256GB, čo sa síce mierne odrazilo na cene, no stojí to za to, keďže telefón unesie aj mojich 30 rovnakých selfie za deň.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
TEST: iPhone 8 - Dostupný elegán, ktorý má stále svoj šarm