3 populárne komunikačné platformy, ktoré stoja za to

Autor:
09. 12. 2019 o 12:21
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

V súčasnosti väčšina z nás aktívne komunikuje so svojimi priateľmi alebo kolegami prostredníctvom rôznych komunikačných platforiem. Väčšina z nás využíva primárne Facebook Messenger, ktorá je pravdepodobne aj nerozšírenejšou platformou. Existuje však viacero alternatív, ktoré sú efektívnejšie.

WhatsApp

Prvou aplikáciou, ktorá vyčnieva nad konkurenciou je WhatsApp. Jej hlavnou konkurenčnou výhodou je, že využíva na odosielanie a prijímanie správ end-to-end šifrovanie. Znamená to, že ju nemôže žiaden medzičlánok aktívne sledovať. Dôvodom je, že na to, aby ste si mohli prečítať správu potrebujete „kľúč“, ktorý správu rozšifruje.

Skype

Ďalšia aplikácia, ktorú pozná väčšina z nás, ale málo kto ju využíva je Skype. Jej hlavnou výhodou je to, že je dostupná, a zároveň aj skvelo optimalizovaná na všetkých platformách, od počítačov cez mobilné telefóny až po tablety. Za spomenutie tiež stojí, že je veľmi jednoduchá na použitie, a zároveň sa považuje za aplikáciu, ktorá je medzinárodne uznávaná. Mimochodom, ak ju nepoužívate, ale chceli by ste, tak si ju môžete na tomto odkaze – Stiahnuť Skype a volať zadarmo.

Signal

Posledná aplikácia Signal je jednou z najbezpečnejších aplikácií, ktorá robí komunikáciu skutočne súkromnou. Tak ako v prípade WhatsApp aplikácie, ponúka end-to-end šifrovanie. Okrem toho tu existuje však ešte dodatočná funkcia, a to je možnosť odstránenia správ po uplynutí Vami nastaveného času. Čerešničkou na torte je, že sa dizajnovo nesie v duchu aplikácie WhatsApp, vďaka čomu je jej použitie veľmi intuitívne. Nevýhodou zas, že ju v našich končinách aktuálne používa relatívne malá skupina ľudí, ktorá sa však každým dňom rozrastá.

Každá z aplikácií vyššie má svoje výhody ako aj nevýhody, v každom prípade však stoja za vyskúšanie. Minimálne v prípade aplikácie Skype, ktorá z nášho pohľadu vyčnieva používateľským komfortom nad ostatnými. Tiež ju pokladáme aj za najlepšie optimalizovanú ako pre smartfóny, tak aj pre počítače.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
3 populárne komunikačné platformy, ktoré stoja za to