Vyberáte nový notebook? Na tieto veci dbajte pri výbere

Autor:
09. 07. 2019 o 12:42
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Elektronika ako sú smartfóny, počítače a notebooky nepatria medzi najlacnejšie zariadenia, a aj napriek tomu ju používame všetci na takmer dennej báze. Pri jej výbere však na nás „skáče“ neustále reklama, ktorá hovorí, že ten či onen produkt je najlepší. Je to však v skutočnosti pravda?

Niekoľko rád ako si vybrať nový notebook

Pri kúpe nového notebooku sa určite nenechajte zlákať prvou reklamou, ktorú uvidíte. Predtým ako sa rozhodnete vybrať si notebook dobre zvážte načo ho budete potrebovať. V prípade ak s notebookom budete sledovať nejaké filmy alebo behať len po internete, tak určite nebudete potrebovať notebook za stovky eur. Na druhej strane, ak chcete pracovať s graficky náročnými programami, tým nemyslíme prácu v exceli, ale napríklad strihať videá či spracovávať fotografie vo vysokej kvalite, tak sa pripravte, že vás to bude aj niečo stáť.

Prvou radou nad zlatou je, chcite notebook s SSD diskom. Ten je totiž výrazne rýchlejší ako klasický HDD disk. Nezľaknite sa malého úložného priestoru. Dnes existujú desiatky cloudových služieb, ktoré ponúkajú dostatok priestoru zadarmo. Napríklad Google Drive.

Druhým dobrým pravidlom je, nepozerajte sa len po frekvencii procesora. Ten síce napovie „niečo“ o výkonne, ale na konci dňa to nie je najdôležitejší parameter. Pozrite sa vždy akým výrobným procesom bol procesor vyrobený. Snažte sa, aby ste si vybrali procesor vyrobený 14nm procesom, alebo nižším. V prípade zariadení s „vyššou“ hodnotou sa budete stretávať s neskorými reakciami, a mnoho programov ani nespustíte.

Po notebooku so 4GB RAM a menej sa ani nepozerajte.Alternatívnym riešením je, kúpa notebooku s menšou kapacitou a využiť následne služby ako sú opravy notebookov, kde vám v rámci „servisného“ zásahu môžu vložiť dodatočnú RAM pamäť. Stojí to len pár eur.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí potrebujú silný výkon notebooku, tak určite sa pozrite po zariadení s dedikovanou grafickou kartou. Integrované karty totiž ponúkajú dostatok výkonu na bežnú prácu, ako je napríklad práca s Excelom, Wordom a podobne.

Na záver môžeme len dodať, že pred kúpou notebooku určite navštívte odborné portály, ktoré prinášajú správy na dennej báze o technológiách. Častokrát tam nájdete aj odborné recenzie, ktoré Vám môžu uľahčiť výber nového zariadenia.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Vyberáte nový notebook? Na tieto veci dbajte pri výbere