Prečo sa viac oplatí kúpiť repasovaný notebook ako úplne nový

Autor:
14. 05. 2019 o 12:44

Každá korporácia, banka, firma či podnikateľ potrebujú k svojej práci počítač alebo notebook. Väčšinou tak pre svojich zamestnancov zakúpia notebooky vo veľkom množstve na tzv. operatívny leasing. Počas tejto doby majú od dodávateľa poskytnutú kompletnú starostlivosť o notebooky.

Po uplynutí doby leasingu a splatení notebookov, najčastejšie ide o 2 roky, ich vymenia za novšie. Používané sú však stále funkčné a veľmi zachovalé. Takže sa predávajú ďalej, ako repasované notebooky.

Repasované alebo tzv. refurbished notebooky sú teda používané notebooky, určené na predaj pre ďalšieho majiteľa.

Prečo sa oplatí kupovať repasované notebooky?

Kúpa takéhoto notebooku má množstvo výhod. Toto je 5 najväčších:

 1. Aj po 2 rokoch firemného používania sú notebooky plnohodnotne funkčné a poslúžia ešte niekoľko rokov. Veľakrát sú repasované notebooky používané ešte menej. Nie všetky sa využívajú dovtedy, kým im skončí štandardná záruka.
  Niektoré firmy vyradzujú notebooky už po niekoľkých týždňoch či mesiacoch. Najbežnejšie dôvody sú zmena zamestnancov, nové predpisy, či prechod na iný model alebo značku.
 2. Repasované notebooky sú väčšinou vo vyššej rade ako bežné notebooky v obchode. Vyrábajú sa v rade business-class, aby boli čo najvýkonnejšie a spoľahlivé na denno-dennú prácu.
  Tým pádom majú dlhšiu životnosť. Sú tiež odolnejšie. Na ich výrobu sa používajú kvalitné a pevné materiály, ktoré notebook chránia aj pri pravidelnom prenášaní.
  Notebooky v obchodoch zvyknú mať naopak slabšiu konštrukciu z menej odolných, lacnejších materiálov.
 3. Refurbished notebooky vyrábajú len prémiové značky ako je Lenovo, Dell, HP a podobne. Nehrozí tak, že si kúpite zariadenie od pochybného výrobcu.
 4. Kúpou repasovaného notebooku nekupujete zariadenie priamo z druhej ruky. Pred predajom sa notebook vyčistí zvnútra aj z vonku, obnoví sa softvér a otestuje sa jeho funkčnosť. V prípade potreby sa vymenia opotrebované diely za nové.
  Repasované notebooky sú tak často na nerozoznanie od tých úplne nových. Overení predajcovia repasov ako je Itzoo.sk ponúkajú na notebooky aj záruku. Väčšinou je na jeden rok.
 5. Ak si kúpite repasovaný notebook, podporíte ekológiu. Nevložíte do obehu ďalší nový produkt, ale v podstate zrecyklujete starší.

Elektronika sa dnes obmieňa ďaleko rýchlejšie ako je jej životnosť.

Najväčšia výhoda repasovaných notebookov – pomer cena a výkon

Nie vždy sa oplatí kupovať len úplne nové veci. Akákoľvek nová elektronika stratí po kúpe okamžite na cene. Platí to takmer pri každom spotrebnom tovare. Kupujeme predsa jazdené autá, pretože sa to veľakrát oplatí viac, ako úplne nové.

Najväčšou výhodou repasovaných notebookov je nepochybne ich cena v pomere s kvalitou. Repas býva aj o polovicu lacnejší ako úplne nový notebook.

Lacnejší však neznamená menej kvalitný. Práve naopak, ušetríte a nie na úrok kvality a výkonu.

Za relatívne nízku cenu si dokážete kúpiť o mnoho väčší výkon. Zaplatíte teda menej, ako skutočne dostanete, čo nie je možné pri kúpe nového notebooku.

Prečo sa viac oplatí kúpiť repasovaný notebook ako úplne nový
Prečo sa viac oplatí kúpiť repasovaný notebook ako úplne nový

Kde kúpiť kvalitný repasovaný notebook?

Repasované notebooky by ste mali kupovať výhradne u špecializovaných predajcov. Ako je napríklad Itzoo.sk, kde máte ročnú garanciu záruky.

Takto sa znižuje šanca, že by ste svoju kúpu oľutovali, ako to môže byť v prípade neoverenej kúpy z druhej ruky.

V Itzoo.sk navyše získate k notebooku aj príslušenstvo, ktoré k nemu mal prvý majiteľ. A to zadarmo. Každý repasovaný notebook tiež disponuje originálnym operačným systémom.

Teraz už poznáte výhody, aké ponúkajú refurbished notebooky. Viete prečo sa ich kúpa oplatí a aj to, kde nakupovať.

Rozhodnutie zakúpiť repasovaný notebook je na každom človeku individuálne. Zvážte svoje pre a proti. Všeobecne sa to však vyplatí.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Prečo sa viac oplatí kúpiť repasovaný notebook ako úplne nový