3 dôvody prečo vyberať smartfóny od menej etablovaných spoločností

Autor:
11. 03. 2019 o 15:27

Smartfóny či chceme alebo nie sú súčasťou našich životov a pravdepodobne aj dlho ešte budú. Pre mnohých sú nie len „zábavkou“, ale aj pracovným nástrojom. Spolu s väčšími hardwarovými nárokmi rastie však aj cena, ktorá v prípade tých „najbrandovejších“ výrobcov je diskutabilná. Preto ak patríte do kategórie náročnejších používateľov, ktorí zároveň nemajú hlboko do vrecka prichádzajú do úvahy jedine alternatívni výrobcovia – napríklad stále expandujúci výrobcovia telefónov Vernee, Xiaomi, Oppo a podobne.

Porovnávajte výkon

Jedným z odrazových mostíkov pri výbere smartfónu je jeho výkon. Ten z pravidla viete zistiť pomocou viacerých služieb bez toho, aby ste „študovali“ jednotlivé parametre zariadenia. Napríklad prostredníctvom rebríčkov AnTuTu, ktoré každý mesiac aktualizujú výkonnostnú tabuľku dostupných zariadení na trhu. Nevýhodou tohto porovnania je, že v zozname môžu absentovať zariadenia, ktoré nemali minimálny počet testovaných zariadení (napr. ak telefón nebol testovaný aspoň 1000 používateľmi v danom mesiaci tak ho nenájdete v rebríčku).

Aktualizácie softwaru

Software alebo aktuálnosť operačného systému. Jedná sa o ďalší bod, ktorý výrazne vplýva na kvalitu používania telefónu. Paradoxom v tomto prípade je, že mnohokrát menej brandoví výrobcovia sú pred tými „značkovejšími“. Dobrým príkladom je napríklad spoločnosť Xiaomi, ktorá pravidelne vypúšťa aktualizácie pre nadstavbu MIUI 10 aj pre staršie zariadenia, dokonca aj pre smartfóny, ktoré svojim vekom patria do „starého železa“. Tak isto aj v prípade smartfónov Vernee nadstavba VOS je pravidelne aktualizovaná.

Cena

Mnohokrát cena menej brandovaného zariadenia je nižšia. Dôvodov je viacero, od politiky spoločnosti (napr. spoločnosť Xiaomi limituje zisk na 5% zo zariadenia) až po menšie výrobné náklady, vrátane iných nákladov ako je reklama. Dobrým príkladom je v tomto prípade značka Vernee, Oppo či Nokia a ďalšie, ktoré tlačia do marketingu výrazne menej peňazí ako napríklad Huawei, Samsung, Apple a podobne.

Ak sa teda rozhodujete pre kúpu nového telefónu tak zvažujte všetky klady ako aj mínusy. Jednoznačne odporúčame nenechať sa zlákať „dokonalou“ reklamou, ale pozrieť sa na to čo dostanete za svoje peniažky a porovnávať.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
3 dôvody prečo vyberať smartfóny od menej etablovaných spoločností