Šťastné a veselé s optikou a online detskými hrami

Autor:
17. 12. 2018 o 9:41
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Váš desaťročný syn napísal list Ježiškovi, lebo nenašiel vhodnejšiu cestu, ako vám oznámiť, že túži po počítačovej hre. Nechcete ho sklamať, tak už teraz po nejakej vhodnej pokukujete.

Niekoľko ste ich už našli, ale nie ste úplne presvedčení o tom, či je to vhodné a čo dieťaťu táto hra prinesie. Prinášame vám 5 tipov na kategórie hier, ktoré určite nesklamú.

Online hry potrebujú rýchlosť

Skôr, ako sa spoločne pustíme do skúmania a vyberania tej správnej hry, položte si otázku, na aké hry sa chcete zamerať a či máte všetko, čo na spustenie hry potrebujete. Rozhodli ste sa staviť na internetové PC hry, lebo nechcete investovať ešte aj do prístroja (konzoly), bez ktorého spustiť hru nepôjde? Máte pravdu!

Aj to je riešenie. Ale… Ste si istí, že máte  také internetové pripojenie, ktoré online hru bez problémov utiahne? Aha! Na to ste možno nemysleli.

Optický internet pre každého

Chcete internet, ktorý zvládne všetko! Nebudete sa predsa obmedzovať. Čo ak sa hranie hier aj vám zapáči? Stiahnuť nejaký dobrý film aspoň občas tiež nebude na škodu. Nebojte sa, vaše bočné úmysly nikomu neprezradíme. Čítali ste, že optický internet je rýchly ako svetlo. Je to pravda.

Dáta v tomto prípade prenášajú optické vlákna, ktoré majú neobmedzenú kapacitu. Zistite si, či sa optický internet dá zapojiť aj u vás a surfujte v najrýchlejšej a najstabilnejšej sieti, ktorá funguje bez elektrickej energie.

Hry online a ich široký výber

Online hry pre deti na nás číhajú na každom kroku. Na internete ich nájdete toľko, že neviete, na ktorú skôr kliknúť. Ich výber treba poriadne zvážiť a vybrať tak, aby sa dieťa zabavilo, ale aj sa niečo naučilo. Prváčik nepochopí hru piataka a piatak už neprejaví záujem o hru svojho mladšieho brata. Vybrali sme 5 kategórií hier, ktoré sa vášmu 10-ročnému dieťaťu budú určite páčiť.

Tanečné a kondičné hry online

Vaše dieťa má energie na rozdávanie a neviete, ako ju čo najefektívnejšie vybiť? Pomôžu vám tanečné a kondičné hry. Vaše dieťa napodobňuje pohyb, ktorý mu hra predkladá a snaží sa udržať rovnaký rytmus a rýchlosť. Okrem toho, že zo seba vydá nahromadenú energiu, precvičí si presnosť, koordináciu a rovnováhu. Dieťa nesedí za počítačom a bezducho nepozerá na monitor. O to vám predsa išlo!

Online hry na hudobné nástroje

Dovoľte svojmu dieťaťu prejaviť hudobné nadanie vďaka tej správnej online hre. Zahrať si na klavíri či gitare nikdy nebolo jednoduchšie. Čo ak vám doma rastie malý Mozart a vy o tom neviete? Nechajte dieťa komponovať vlastné melódie a skúšať všetko, čo online hra ponúka. Podporte vo svojom dieťati tvorivosť, cit pre hudbu a presnosť. Možno sa mu hra na klavíri zapáči natoľko, že na ďalšie Vianoce budete hľadať naozajstný klavír.

Hry na precvičovanie cudzieho jazyka

Bez cudzieho jazyka sa dnes nepohnete. Deti vstrebávajú informácie rýchlejšie a ak zvolíte správnu formu výučby, bude sa na učenie dokonca tešiť. Pri výbere hry vychádzajte z toho, čo má vaše dieťa najradšej. Dievčatá sa budú rady učiť so seriálom, ktorý práve letí, chlapcom učenie prepojte s obľúbeným športom. Všetko sa dá, keď sa chce.

Logické hry online

Hry, ktoré potrápia mozgové bunky, majú radi veľkí aj malí. Začnite jednoduchou hrou, kde posúvate štvorčeky do správnych pozícií a postupne sa prepracujte až k hrám, kde treba vytvárať rôzne stratégie. Vaše dieťa bude s takouto hrou rásť a stále bude odhaľovať ďalšie možnosti a cestičky, aby prekonalo aj ten najvyšší level. Tieto hry môžu naraz hrať ľudia z rôznych krajín. Komunikácia v cudzom jazyku sa pre vaše dieťa vďaka online hre stane samozrejmosťou.

Adventúry

Tieto hry sú založené na príbehu, ktorý tvorí záhada a vaším cieľom je postupne ju odhaliť. Počas odhaľovania zbierate predmety, ktoré musíte v nasledujúcich krokoch správne použiť, aby vás dostali ďalej. Aj pri tejto hre si vaše dieťa precvičí predstavivosť a logiku, ale naučí sa myslieť aj dopredu. Strategické myslenie je pri odhaľovaní záhad dôležité.

Vianoce sú o darčekoch, ale všetko s mierou

Stále sa nájde mnoho odporcov, ktorí budú tvrdiť, že počítačové hry pod stromček nepatria. Technológiu nezastavíme. Jediným riešením je regulácia času stráveného pri počítači a s tým majú problém aj dospelí. Hranie online hier má aj mnoho výhod. Prečítajte si ich ešte skôr, ako začnete hľadať nekonečné množstvo výčitiek:

  • online hry mažú hranice, dieťa si vďaka nim nájde kamarátov s podobnými záujmami aj na druhej polovici zemegule,
  • mnohé hry rozvíjajú strategické myslenie, logiku a postreh,
  • dieťa musí hrať a komunikovať súčasne, občas dokonca v angličtine,
  • v online hre máte na druhej strane človeka, ktorý premýšľa a vytvára svoju vlastnú stratégiu, nie počítač, ktorý má vopred niečo dané.
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
online hry