Hľadáte reproduktory do domácnosti? Pozrite si zopár tipov

Autor:
22. 10. 2018 o 12:01
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Reproduktory sú neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. Dôležitú úlohu zohrávajú pri sledovaní filmov či televízie, pri počúvaní hudby, rádia alebo pri každej inej činnosti, ktorá vyžaduje kvalitný reprodukovaný zvuk. Možnosti výberu sú v dnešnej dobe veľké, nie je však jednoduché vybrať si správne. Poradíme vám, ako na to.

Výkon

Jeden z najdôležitejších parametrov reproduktora je jeho výkon. Platí tu priama úmera, to znamená, že čím ďalej od neho budete, tým väčší výkon by mal dosahovať. Tento údaj sa bežne uvádza pod skratkou RMS. Je to vlastne informácia, ktorá udáva, pod akým výkonom sú reproduktory schopné neustále pracovať a nepoškodiť sa. Laicky povedané: je to najväčší výkon, ktorý do reproduktorov môžete “pustiť“, aby ste ich nezničili.

Účel

Predtým, než investujete peniaze do nového reproduktora, by ste mali zvážiť, na aký účel ich budete v domácnosti využívať. Ak ste vášnivým hráčom, hľadajte zostavu so subwooferom, ktorý vám umožní precítiť hlboké basové tóny, hra sa stane živšou a realistickejšou.

V prípade, že vám reproduktory poslúžia najmä pri pozeraní filmov, správnou voľbou pre vás je domáce kino. Siahnite po zostave, ktorá sa skladá z dvoch predných, dvoch zadných a jedného stredného dialógového reproduktora, nezabudnite na subwoofer.
Ak reproduktory využijete predovšetkým na počúvanie hudby, vyberajte zostavu, ktorá vám poskytne čistý zvuk vo všetkých tónových hladinách. Subwoofer nie je podmienkou, záleží však na štýle hudby, ktorá bude vo vašom dome či byte znieť.

Detailné kovové modely áut Auto World a Johnny Lightning pre zberateľov | modelkit.eu

Reklama: Kovové modely áut Auto World a Johnny Lightning pre zberateľov | modelkit.eu

Ovládanie

Z praktického hľadiska skutočne dôležitá vec. Myslite na to, aby vaše reproduktory nemali žiadne ovládače alebo zosilňovače zvuku na zadnej časti. Pri užívaní si totiž viac zacvičíte než vychutnáte kvalitný zvuk. Pohodlnejšie je mať všetko po ruke – hlasitosť, tónovú clonu, výšky, basy a rôzne iné nastavenia. V mnohých prípadoch sa nemusíte trápiť s hľadaním gombíkov, zvuk si môžete prispôsobovať z pohodlia vášho notebooku.

Dizajn

Veľmi dôležité kritérium, potvrdia to nielen ženy. Nikdy si nevyberajte reproduktory, ak nie ste s ich vzhľadom spokojní. Budete ich totiž vídavať každý deň, stanú sa súčasťou vášho interiéru. V našej ponuke nájdete množstvo rôznych reproduktorov v rôznych dizajnových štýloch a farbách.

Cena

Cenová relácia reproduktorov je naozaj široká. Vyberať si môžete v hodnote pár desiatok eur až po tisíce. Ak máte jasný zámer a máte v pláne aktívne ich využívať ďalších pár rokov, na cene určite nešetrite. Aj v tomto prípade platí pravidlo: vyššia cena sa rovná vyššej kvalite.

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Hľadáte reproduktory do domácnosti? Pozrite si zopár tipov