TOP 8 aplikácií na leto 2018

Autor:
27. 08. 2018 o 13:07
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Leto. Už len to samotné slovo vyvoláva magický pocit. Od malička sme naučení na to, že leto je najkrajšie ročné obdobie. Žiadna škola, dovolenky pri mori a prvé letné lásky. A keďže naším verným spoločníkom je často smartfón, pripravili sme si pre vás TOP 7 aplikácií, ktoré vaše leto urobia ešte lepším.

V súčasnosti existuje vyše 3 miliónov aplikácií iba na Google Play, Apple Store je v tesnom závese. A keďže je dnes super rýchly mobilný internet rozšírený, je jasné, že všetkým sa náš výber nemusí páčiť. Život je však o rôznorodosti a my veríme, že okrem rastúcej popularity digitálnej televízie aspoň jedna z týchto aplikácií trafí u vás do čierneho.

Niečo pre rozšírenie vašich obzorov: Amazon Kindle

Áno, áno, mnoho z vás sa nevedelo dočkať, kedy príde leto a s ním konečne odložíte všetky učebnice až do septembra. A tiež máte pravdu, čítanie kníh na smartfóne nie je to isté, ako čítať skutočnú knihu. Je však možné, že cestujete naľahko a kniha sa vám do batožiny skrátka nezmestila. Poprípade ste na ňu jednoducho zabudli (nie naschvál, samozrejme). Na čo však málokto zabúda, je smartfón či tablet. Prečo si teda neskrátiť dlhé cestovanie napr. takým čítaním na tablete? Každý vášnivý čitateľ predsa vie, že čítanie nás prenesie do úplne inej reality.
Dostupné na:
iOS
Android

Amazon Kindle

Amazon Kindle

Niečo pre vašu dušu: Calm

Cítite, že ste vyšťavení a potrebujete si dať na chvíľu pauzu? Vyskúšajte meditáciu. Calm je appka určená pre začiatočníkov, ktorí nemajú s meditáciou skúsenosti. Ponúka krátke, vedené meditácie trvajúce v rozsahu 3 až 25 minút. Jednotlivé meditácie sa sústredia na veci ako znižovanie prejavu úzkosti, manažovanie stresu, lepší spánok, zbavenie sa zlozvykov, pestovanie vďačnosti a ďalšie. Stiahnite a zistíte sami.
Okrem špecializovaných meditácií je tu aj individuálna stovka programov, dostupných pre užívateľov zaujímajúcich sa o dlhodobý progres v meditácii. Taktiež je tu možnosť meditácie bez vedenia s časovačom a vyše tridsiatimi upokojujúcimi zvukmi. Skrátka, meditácia pre každého.
Dostupné na:
iOS
Android

Calm

Calm

Niečo pre vaše telo: WaterMinder

Obzvlášť v lete je po dlhom víkende dôležité nezabudnúť na pitný režim. Veľa z nás zabúda pravidelne piť (vodu). Následná dehydratácia vedie k celkovej fyzickej i psychickej únave. WaterMinder ti vždy pripomenie, kedy ti dochádzajú tekutiny. Denne stratíme až 2,5 l vody, ktorú je nevyhnutné dopĺňať. Preto sa aj odporúča začať každý deň práve vypitím pohára 0,5 litra vody. WaterMinder na to nezabudne.
Dostupné na:
iOS
Android

WaterMinder

WaterMinder

Niečo pre vašu motiváciu: Big Day

Leto býva často obdobím, keď si oddýchneme, prejdeme na iné myšlienky a reflektujeme svoj život. Niekedy si povieme, že je potrebné niečo zmeniť. Tak si stanovíme ciele a prekonávame prekážky. Počas toho je dobré opakovať si, ako sa nám darí. S týmto pomôže Big Day. Počíta totiž, ako dlho ste dodržali svoj záväzok. Pripomína vám tak, ako dlho (alebo krátko) ste už vydržali a že ste na tej správnej ceste.
Dostupné na:
iOS
Android

Big Day

Big Day

Niečo pre vašu orientáciu: Google Maps

Cestovanie je dnes novým náboženstvom. Jazdíme, vozíme sa, plavíme sa a lietame všade, kam sa len dá. Orientovanie cez klasické mapy je stále fajn, ale niektorí si potrpia na pohodlnosť. Takú, ktorú ponúka Google Maps. Ešte predtým, než sa niekam vydáte, stiahnite si túto aplikáciu. Následne si ešte stiahnite offline mapu a budete mať svet na svojej dlani. Teda, aspoň jeho mapu.
Dostupné na:
iOS
Android

Google Maps

Google Maps

Niečo pre váš program na dovolenke: TripAdvisor

Kto vie lepšie, čo sa oplatí zažiť alebo vidieť, než samotní ľudia, ktorí si to už vyskúšali? TripAdvisor zbiera recenzie na všetko, na čo môžete naraziť počas cestovania. Od pamiatok po ubytovanie, reštaurácie a rôzne atrakcie. Na všetko už existuje recenzia na TripAdvisor. Plus môžete tu objaviť perly v podobe miest, o ktorých ste nevedeli, že existujú.
Dostupné na:
iOS
Android

TripAdvisor

TripAdvisor

Niečo pre váš hudobný vkus: Shazam

Všetci poznáme ten pocit, keď počujeme po prvýkrát letný hit, ktorý nás chytí za srdce, no nevieme ho nikde nájsť. Pokiaľ sa vám nechce čakať, kedy na pesničku natrafíte nabudúce, stiahnite si Shazam a obohaťte svoj playlist ihneď.
Dostupné na:
iOS
Android

Shazam

Shazam

Niečo pre váš smartfón: Find my iPhone alebo Find My Device

“Náhoda je blbec” a “nikto z nás nie je dokonalý”. Stratiť smartfón bolí. Nie je to ani lacná záležitosť. Doplnením ešte jedného klišé – “nádej umiera”. Pre jabĺčka je tu aplikácia Find my iPhone, ktorá vám dokáže nájsť okrem iPhone aj stratený Macbook, iPad alebo iPod touch. Android Device určený pre androidákov funguje na rovnakom princípe.
Dostupné na:
iOS nainštalované automaticky
Android

Find My Device

Find My Device

Najlepšia appka je samotný život

Technológie nám život veľakrát uľahčujú. Pokiaľ si však nedáme pozor, budeme sa sústrediť na veci, ktoré nie sú dôležité. Roky ubiehajú rýchlo, preto si vážte každé jedno leto a snažte sa, aby ste si ho užili naplno. A to tak, že budete neustále žiť v prítomnom okamihu.

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
TOP 8 aplikácií na leto 2018