Priatelí sa váš web s mobilom? Rýchly a responzívny web je dnes už základ!

30. 05. 2017 o 15:26
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Vedeli ste, že v súčasnosti si až 30% Slovákov nakupovanie zjednodušuje mobilnými telefónmi? Tým pomaly ale isto odtláčajú do úzadia míňanie peňazí pomocou klasických počítačov. Nie každý web sa však s mobilnými zariadeniami priatelí natoľko, aby poskytol zákazníkovi pri nákupe dostatočné pohodlie, čo penalizuje aj samotný Google.

A už vás ani Google nenájde

Ukazuje sa, že zaháľať sa v oblasti marketingu neoplatí. Skúste si totiž predstaviť, ako veľmi musí „baviť“ zákazníka nadovšetko milujúceho svoj smartphone počas online nakupovania doslova bojovať s nedbalo vytvoreným eshopom. Namiesto pohodlného prezerania si vášho tovaru, len zväčšuje, zmenšuje, posúva.

Vidíte toho bojujúceho zúfalca? Nuž, vidíte ho zrejme poslednýkrát. S veľkou pravdepodobnosťou vás už nielenže nebude chcieť vyhľadať, ale mu v tom ani Google nepomôže.

V skratke ide o to, na akom mieste sa vo vyhľadávaní mobilných zariadení váš web umiestni.

Pokiaľ má váš web verziu použiteľnú pre mobily či tablety (responzívny web), môžete si pogratulovať. Google vás odmení a vo vyhľadávaní v mobilných zariadeniach sa posuniete práve nad tých majiteľov stránok, ktorí tento dosť podstatný detail pri tvorbe svojich stránok opomenuli. Priama finančná strata ich síce nečaká, no môžu sa tešiť na poriadny odliv zákazníkov.

Je váš web responzívny?

Nie ste si istí, či je vaša webová stránka responzívna? Stačí, ak kliknete tu: www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/ a zadáte adresu svojho webu. Google vám v rámci odpovede predloží aj vysvetlenie, prečo váš web nezodpovedá zobrazeniu na mobilných zariadeniach. Okrem toho vám prezradí aj tipy, ako ho pre mobilné zariadenia prispôsobiť.

Dajte si veľký pozor na rýchlosť

Rýchlosť je dôležitým faktorom úspešnosti vašej webstránky. Nielen z pohľadu SEO, ale taktiež z hľadiska konverzného pomeru a používateľskej skúsenosti.

Vedeli ste, že 47% návštevníkov očakáva, že váš web sa načíta do 2 sekúnd (zdroj).

Rýchlosť webu vo veľkej miere ovplyvňuje hosting – kvalitný hosting je základom rýchleho webu. Pretože pomalé hostingy majú dlhšie časy odozvy, čo spôsobuje spomalenie načítania stránok. Ak je váš web pomalý, tak v prvom rade si otestuje rýchlosť hostingu.

Ak je hosting v poriadku a web je stále pomalý, potom je potrebné vykonať ďalšie kroky. Môžete napríklad zmenšiť veľkosť obrázkov, skomprimovať súbory, použiť vyrovnávaciu pamäť cache alebo optimalizovať kód.

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Zaradené v Nezaradené | Značky , .
responzívny web