HTC 10 – recenzia a vaše hodnotenia

Autor:
20. 07. 2016 o 10:54

V spolupráci s recenzným portálom SpotrebitelskyTest.sk vám prinášame ďalšiu veľkú recenziu obľúbeného modelu.  Taiwanská spoločnosť HTC, ako svoju vlajkovú loď uviedla len pred pár mesiacmi na trh pre rok 2016 model HTC 10.

Krásny dizajn, špičkový displej, celokovové kvalitné telo a špičkové parametre sú hlavným lákadlom pre kúpu tohto mobilného telefónu.

Štýlovýdizajn a spracovanie na jedničku

Po dizajnovej stránke niet čo, tomuto modelu vytknúť. Krásne celokovové telo je po bokoch mierne skosené a v ruke sa drží vďaka tomu výborne. Celkový vzhľad pôsobí veľmi luxusne a štýlovo. Predná časť patrí jemne zaoblenému Super LCD displeju s uhlopriečkou 5, 2“ a QHD rozlíšením.

Pod displejom sa nachádza hlavné tlačidlo Home, ktoré slúži aj akočítačka odtlačkov prstov. Po stranách sú ďalšie dve dotykové tlačidlá. Na pravú stranu umiestnil výrobca slot pre nano SIM kartu, tlačidlo pre zapínanie a vypínanie, ktoré je kovové a príjemne zdrsnené, ako aj podlhovasté tlačidlo pre reguláciu hlasitosti.

Horná strana patrí  3, 5mm audio jacku a spodná konektoru USB-C a jednému z dvojice reproduktorov. Na zadnej strane máme trošku vystupujúci fotoaparát s laserovým zaostrovaním a duálnym bleskom.  Samozrejme nechýba ani slot pre micro SD kartu, ktorý je na ľavej strane.

Spracovanie na vysokej úrovni a všetko je perfektne zlícovane v kvalitnom prevedení. Dizajn je vďaka mierne skoseným hranám po boku tela naozaj štýlový a celkovo pôsobí luxusne.

HTC 10 bude dostupné v štyroch farebných kombináciách: Carbon Gray, Glacier Silver Topaz Gold a Camellia Red.

Perfume - M10 - Handset - Image - Global - GlacierSilver

Parametrovo len to najlepšie

Pri tomto modeli musíme uznať, že výrobca nešetril na kvalitných komponentoch a do modelu HTC 10 dal len to najlepšie.

O svižný chod sa stará 4 jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 820 s taktom 2, 2GHz. Grafickú stránku zastupuje Adreno 530 a k tomu RAM pamäť 4 GB. Úložný priestor zastupuje 32 GB pamäti pre náš trh s možnosťou rozšírenia pomocou micro SDXC karty až do veľkosti 2 TB.

Zadný fotoaparát neohúri papierovými údajmi o 12 Mpix, ale ohúri výslednými fotkami.

S laserovým zaostrovaním, duálnym LED bleskom, svetelnosť  f /1.8, podpora RAW a nahrávanie v 4K rozlíšení.

Predná kamera s 5 Mpix vám zaručí pekné selfie fotografie. Nesmieme zabudnúť na Wi-fi, Bluetooth, NFC, DLNA, Air Play,GPS,Glonass a podporu dátovej siete LTE.

htc-10-telefon (1)

Operačný systém s podporou pre budúci Android N

Samozrejme že výrobca vsadil na najnovší operačný systém Android 6. 0 Marshmallow, ktorý obohatil o svoju odľahčenú nadstavbu HTC Sense. Čo môžeme brať ako plus je, že sa HTC a Google dohodli na duplicite aplikácii.

Ak je v rámci systému Android aplikácia, ktorá je totožná s aplikáciou v HTC Sense tak systém zvolí iba jednu, aby sa tak vyhlo duplicite. Preto bude v systéme len jedna aplikácia na album fotografie a pod. Len ťažko môžeme povedať, čo bude komu vyhovovať.

Každopádne je systém svižný, rýchly a bez pádov aplikácií. Pre hravých užívateľov tu máme režim Freestyle Layouts, kedy si prispôsobíte domácu obrazovku s ikonami podľa seba. Táto hravá možnosť  sa môže niekomu páčiť. Výrobca potvrdil podporu zariadenia pre pripravovaný Android N, ktorý ešte oficiálne nevyšiel.

Už dnes je však isté, že HTC 10 na najnovší Android aktualizovaný bude.

Výdrž

Vstavaná batéria má kapacitu 3 000 mAh a na výdrž celý deň sa môžete spoľahnúť. Večer si už bude žiadať nabíjanie, vďaka rýchlemu nabíjaniu však nebudete mať s týmto problém.

Pohľad na záver

Tento mobilný telefón má všetko po čom túžite, krásny štýlový dizajn, kvalitné spracovanie, celokovové telo a je nabitý funkciami. Nesklame vás parametrami, ani fotoaparátom a dokonca ani výdržou. Čo mu teda môžeme vytknúť? Že nie je vodeodolný a že nedisponuje bezdrôtovým nabíjaním.  Každopádne ide o jeden z najlepších mobilných telefónov v svojej triede a konkurenciu môžeme rátať na prstoch jednej ruky.

Pozrite si aj ďalšie recenzie telefónov na adrese http://www.spotrebitelskytest.sk/telefony/recenzie

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal

Zaradené v Mobily | Značky , , .
htc 10