Huawei MediaPad M2: skvelý multimediálny spoločník

18. 04. 2016 o 1:58
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Značka Huawei má za sebou úspešné obdobie v predaji svojich smartfónov. Okrem kvalitných a cenovo dostupných mobilov sa snaží nezaostávať ani na trhu s tabletmi. Huawei MediaPad M2 je zaujímavo vybavený tablet, ktorým sa firma Huawei pokúsi preraziť medzi silnou konkurenciou.

Konštrukcia a Displej – multimediálne nadaný

Huawei MediaPad M2 je 8 palcový tablet s kovovým telom. Jeho rozmery a váha sú 214.8 x 124 x 7.8 mm a 330 g.

Hneď na prvý pohľad ma zaujala zadná časť, ktorá je tvorená z hliníku. Tabletu dodáva luxusný vzhľad a dáva nám na vedomie, že sa nejedná o nejaké podpriemerné a fádne zariadenie.

Huawei MediaPad M2

Spracovanie konštrukcie sa mi páčilo hneď od začiatku. Trocha zvláštne pre mňa boli boky, ktoré neboli kovové ale plastové. Ich povrch je jemne zubkovaný a celkom sa mi takéto riešenie páčilo. Možno nevyzerá tak elegantne ako celokovové telo, no určite je zaujímavé.

Tlačidlá hlasitosti a vypínania obrazovky si našli miesto na pravej strane zariadenia. Pod nimi je umiestnený aj slot na microSD kartu a SIM kartu. Všetky dôležité prvky sa tak nachádzajú na pravej strane a ľavá ostala prázdná.

DSC_0820

Vrchná hrana obsahuje microUSB port a vstup na 3,5mm jack. Medzi nimi je vložený jeden z dvojice reproduktorov Harman Kardon, ten druhý nájdeme na spodnej strane.

Reproduktory sú jednou z veľkých plusov zariadenia. Už zvučka pri zapínaní tabletu mi dala najavo, že sa nejedná o nejaké obyčajné repráčiky s plechovým zvukom. Stereo zvuk bol na tablete dostatočne hlasný a podával aj celkom slušné hĺbky.

DSC_0824

Zadná strana zariadenia obsahuje aj 8Mpix fotoaparát s prisvetľovacou diódou. Ten si našiel miesto  v ľavej hornej časti. Okrem neho tu nájdeme ešte logo Huawei a nadpis Harman Kardon.

Huawei MediaPad M2

Pýchou tabletu je určite displej zariadenia. Ten má 8 palcov a je vyrobený technológiou IPS LCD. Jeho rozlíšenie je atypických 1200×1920, čiže niečo viac ako FullHD. Vďaka tomu je jemnosť displeja slušných 283 ppi. Obraz bol preto jemný a potešilo aj pestré podanie farieb, skvelé pozorovacie uhly a dobrá viditeľnosť na priamom slnku.

Dobrý displej a kvalitný zvuk robia z tohto tabletu skvelého adepta na prehrávanie filmov a iných multimédií.

DSC_0818-2-e1460662826190

Huawei MediaPad M2 sa vyrába v zlatej a striebornej farbe. Okrem farieb sú k dispozícií aj 2 výkonnostné modeli. Základný model disponuje 2GB RAM a 16GB vnútornou pamäťou. Prémiový model obsahuje až 3GB RAM a 32 GB vnútornú pamäť. Na testovanie sme mali základný model v striebornej farbe.

Výkon a operačný systém – dostatočný výkon, no slabšia optimalizácia

O výkon zariadenia sa stará procesor Hisilicon Kirin 930. Jedná sa o 8 jadrový procesor. Štyri silnejšie jadrá bežia na frekvencii 2 GHz a štyri šetrnejšie na 1,5 GHz. Procesor obsahuje aj výkonný grafický procesor Mali-T628 MP4. Okrem výkonného procesoru nájdeme v Huawei MediaPad M2 aj 2 GB RAM (V prémiovej verzii až 3GB).

Vnútorná pamäť je 16 GB (prémiová verzia až 32 GB) a je rozšíriteľná o pamäťové karty do 128 GB.

Táto kombinácia zvládne aj náročnejšie hry a aplikácie bez vážnejších problémov. Skúšal som aj niekoľko hier (Marvel: Contest of Champions a Asphlat 8) a tablet si s nimi poradil na výbornú. Pridávam aj niekoľko benchmarkov zariadenia:

Operačný systém je Android Lollipop (5.1.1) s nadstavbou EMUI vo verzii 3.1. Zariadenia značky Huawei sú známe svojou jedno-úrovňovou nadstavbou, ktorá je podobná ako pri iOS. Chýba v nej menu aplikácií, tie sa nachádzajú priamo na pracovnej ploche spolu s widgetami.

Prostredie EMUI som už viackrát recenzoval v zariadeniach značky Huawei alebo Honor. Jedná sa o grafický prepracované prostredie s niekoľkými šikovnými nástrojmi na správu batérie a výkonu zariadenia.

Vieme si nastaviť z niekoľkých výkonnostných režimov, pozrieť sa na spotrebu batérie jednotlivými aplikáciami alebo zakázať chod určitých aplikácií pri vypnutom displeji. Šikovnou možnosťou je aj vstavaný zámok aplikácií, pomocou ktorého si môžete jednotlivé aplikácie zaheslovať.

Samozrejmosťou je aj možnosť zmeny motívu. V zariadení sa nachádza niekoľko pred-inštalovaných tém a ďalšie sa dajú stiahnuť z obchodu.

Táto prepracovaná nadstavba má aj niekoľko chýb. Tou hlavnou je zobrazovanie upozornení v notifikačnej lište z aplikácie Gmail. Zobrazuje totiž čierne písmo na tmavom pozadí, čím sa náhľad stáva nečitateľný.

Pri používaní tabletu som zaznamenal aj občasné zaváhania systému, takže je potrebné ešte trocha popracovať na optimalizácií. Dúfam že dodatočné aktualizácie tento problém vyriešia.

Fotoaparát, konektivita a výdrž – až 11 hodín nepretržitého používania

Huawei MediaPad M2 si pre nás pripravil aj fotografickú výbavu. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpix a predný 2 Mpix. V tabletoch sú fotoaparáty skôr ako doplnok, keďže fotenie s nimi nie je také pohodlné ako so smartfónmi. Podľa očakávaní robil tablet len priemerné fotografie.

Pri silnom svetle boli fotky trocha prepálené a pri slabom zase zrnité, no stále patrí medzi tabletami k nad-priemeru. Na zachytenie momentiek a video-hovory to bohato postačuje. K posúdeniu pripájam aj niekoľko fotografií v plnej kvalite.

Huawei MediaPad M2 sa nenechal zahanbiť ani v konektivite. Okrem WiFi s podporou 5 GHz sieti sa v tablete nachádza aj bluetooth vo verzii 4.0 a GPS s podporou A-GPS a ruského Glonass.

Viacerých poteší aj možnosť vloženia SIM karty a podpora vysoko-rýchlostného LTE pripojenia. Dá sa povedať, že Huawei MediaPad M2 obsahuje všetko, čo od neho bežný užívateľ môže požadovať.

DSC_0833

Tablety majú oproti smartfónom jednú veľkú výhodu. Vďaka ich veľkosti sa do nich zmestí väčšia batéria. Huawei MediaPad M2 obsahuje až 4800 mAh batériu. Tá sa postará až o 11 hodín nepretržitého používania. Pre bežného užívateľa to môžu byť až 3 dni. Aj preto je podľa mňa tento tablet perfektný spoločník na cesty.

Záver – Huawei MediaPad M2 je skvelý multimediálny spoločník

Huawei sa nenechal zahanbiť ani v segmente tabletov. Popri nadupaných smartfónoch prináša aj tablet, ktorý ma len málo slabín.

Huawei MediaPad M2 je dobre vyzerajúci tablet s kovovým telom, krásnym displejom, perfektným zvukom od Harman Kardon, a dostatočným výkonom.

DSC_0830

Vrásky na čele mi robili len niektoré grafické detaily systémovej nadstavby EMUI. Taktiež je potrebné popracovať na jej nie príliš dobrej optimalizácií. Nejednalo sa ale o nič hrozné a oproti kladom sú to len detaily.

Ako stále, aj tu o kúpe rozhoduje hlavne cena. Tá sa pri tejto špičkovej výbave zastavila na úrovní 240 EUR. Konkurencia v tejto cenovej hladine je celkom silná. Huawei MediaPad M2 má určite čím zaujať a v mnohých vlastnostiach konkurenciu prekonáva.

Viac podobných článkov nájdete na blogu autora andremitera.eu

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Tablety | Značky , , , , .
Huawei MediaPad M2

Plusy

+ Hliníková konštrukcia, + Dobrá výdrž batérie, + Reproduktory Harman Kardon, + Kvalitný displej

Mínusy

- Občasné spomalenia systému

Verdikt

8,4/10

Porovnajte si ceny v e-shopoch