Synology predstavuje DiskStation Manager 6.0

Autor:
26. 03. 2016 o 13:06
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Spoločnosť Synology oficiálne predstavila DiskStation Manager (DSM) 6.0, najnovšiu verziu oceňovaného operačného systému pre NAS zariadenia. DSM 6.0 znamená začiatok novej éry pre produkty DiskStation aj RackStation, keď rozširuje ich možnosti v profesionálnom nasadení s najnovšími možnosťami virtualizácie, replikácie dát a nových produktových nástrojov.

“Chceli by sme vyjadriť vďaku našim nadšeným používateľom, ktorí nám dodali tisícky nápadov a podnetov počas 6-mesačného testovacieho obdobia a ktorí nám pomohli vytvarovať budúci DSM a vytvoriť túto neopakovateľnú používateľskú skúsenosť,”

povedal James Chen, CEO spoločnosti Synology Inc.

“Dopyt po cloudových kolaboračných nástrojoch, ktoré nenarúšajú používateľské súkromie a vlastníctvo dát, bude naďalej rásť. Naším cieľom pre DSM 6.0 je, aby sme boli na čele tohto trendu – pomáhať profesionálom a zároveň udržiavať efektívnu ochranu a správu dát.”

“S operačným systém DSM 6.0 ponúka Synology technológiu, ktorá prekračuje bežnú správu a ukladanie podnikových dát. DSM 6.0 mení NAS zariadenia značky Synology na plne vyzbrojené podnikové servery, ktoré zvýšia produktivitu a efektívnosť v podnikovom prostredí,”

povedal Michael Zimmerman, viceprezident a generálny manažér pre oblasť konektivity, úložných a infraštruktúrnych riešení spoločnosti Marvell Semiconductor.

Synology DiskStation Manager 6.0

Najdôležitejšie funkcie nového operačného systému DSM 6.0:

ŸVirtualizácia v rámci flexibilnej alokácie zdrojov

Nové Virtual DSM (beta) a Docker DSM balíky umožňujú mať spustených niekoľko inštancií DSM na jedinom NAS od Synology, čím umožňujú podnikom konsolidovať viaceré fyzické servery a vytvárať tak spoľahlivé a flexibilné prostredie.

Bezpečné a intuitívne e-mailové riešenie

Balíky MailPlus a MailPlus Server (beta) ponúkajú bezpečný, privátny mailový server s vysokou dostupnosťou pri zvládaní vysokej záťaže a zároveň ponúkajú zamestnancom modernú e-mailovú komunikáciu vrátane práce so značkami, filtrami a viacerými samostatnými inboxami.

ŸSúkromné cloudové kolaboračné riešenie

S balíkom SpreadSheet môžete vytvárať, upravovať a zdieľať tabuľky medzi viacerými používateľmi – nepotrebujete na to žiadne externé kolaboračné nástroje, stačí vám iba váš existujúci Synology NAS server a webový prehliadač. Note Station zároveň prináša novú offline aplikáciu pre Google Chrome, vďaka ktorej môžete vytvárať krásne grafy, užitočné to-do zoznamy či prezentácie ešte jednoduchšie ako doteraz.

Záloha a úložisko dát pre potreby vášho podnikania

Balík PetaSpace ponúka  odteraz možnosť vytvoriť jeden adresár zložený z viacerých jednotiek, ktorý môže mať celkovo viac ako 1 PB, čím uľahčuje prácu najmä administrátorom pri správe veľkých úložísk. Za pomoci Snapshot Replication môžete vytvárať zálohy každých 5 minút a mať tak istotu, že nech sa stane čokoľvek, vaše dáta budú neustále zálohované.

Blokové inkrementálne zálohy a cross-verzionovanie zabezpečuje Synology Hyper Backup, ktorý umožňuje tieto zálohy umiestniť či už na NAS server Synology alebo iné cloudové úložisko.

ŸSynchronizácia súborov a cloudu

Prepracovaný nástroj Cloud Station Suite sa stáva ideálnym pre dynamické pracovné prostredia a skupinové prístupy vrátane kontroly šírky pásma. Exkluzívny algoritmus Intelliversioning ukladá najdôležitejšie verzie každého súboru a pritom šetrí potrebné miesto.

ŸNeustály prístup k multimédiám

Graficky prepracovaný nástroj Video Station a DS video prinášajú offline transkódovanie pri sledovaní filmov a videí, kedykoľvek a kdekoľvek. Navyše, multimediálne aplikácie od Synology pracujú s ešte väčším portfóliom platforiem, po novom aj vrátane Apple TV, Apple Watch či Windows 10.

Ešte lepšia podpora a nové funkcie

DSM 6.0 rozširuje podporu pre súborový systém Btrfs pre NAS zariadenia Synology s vybranými 64-bitovými procesormi. DSM 6.0 ponúka ďalšie množstvo funkcií, ako napríklad full-content indexovanie, podporu 64-bitových architektúr, modularizáciu aplikácií, zlepšenú dostupnosť pre ľudí s poruchami zraku a prepracované prostredie pre mobilné zariadenia.

Dostupnosť

Synology DSM 6.0 je dostupný bezplatne pre používateľov, ktorí vlastnia DiskStation, RackStation alebo Embedded DataStation série 11 a novšie.

Investičné striebro - zlatestriebro.sk
Napísal

Zaradené v Aplikácie, Bleskovky | Značky , , .
Synology DiskStation Manager 6.0