Recenzia: Logitech G920 volant ktorý si zamilujete

Autor:
29. 03. 2016 o 4:40

Pred istým časom som mal možnosť dlhšie testovať volant od spoločnosti Logitech, nazvaný Logitech G920, určený hlavne pre konzolu XBOX One, ale použiteľný aj na PC. Tak sa poďme na tento špičkový volant pozrieť.

V balení Logitech G 920 sa okrem samotného volantu nachádzajú aj pedále a to v prevedení brzda, plyn a spojka. V balení tohto volantu však nenájdete radiacu páku, ktorú sa oproti starším modelom Logitech rozhodol dodávať ako voliteľné príslušenstvo.

Logitech G920

Samotný volant je spracovaný veľmi kvalitne, veľmi dobre sa drží a je príjemný na dotyk. Na jeho tele sa nachádza niekoľko ovládacích prvkov.

Jednak sú to klasické tlačidlá, ako poznáme z ovládačov pre XBOX One. Vpravo na volante nájdeme aj klasický hat switch. Pod volantom nájdeme veľké kovovoé páčky, ktoré sa v závodných hrách používajú hlavne na prehadzovanie rýchlostí.

Po stranách ešte nájdete dve ďalšie tlačidlá a tak isto dve tlačidlá pri strede volantu. Tiež tu nájdeme tlačidlo Xbox. Ako som už spomínal volant je určený hlavne pre XBOX One, ale pripojiť ho možno aj k PC a to pomocou dodávanej redukcie,ktorá sa nachádza v balení.

Ak používate volant na PC samozrejmosťou je možnosť naprogramovať si tlačidlá ako potrebujete vy. A ako som volant testoval ja ?

Logitech G920

Nuž ako inak ako na hrách American Truck Simulátor, či Eurotruck Simulátor 2. Bol veľký rozdiel hrať tieto hry na volante Driving Force GT, ktorý má len brzdový a plynový pedál, a na volante ktorý má aj spojku. Na druhej strane mi tu znateľne chýbala radiaca páka.

Volantu ako takému však nemám čo vytknúť. Po detajlnom naprogramovaní tlačidiel, sa na ňom hralo neskutočne príjemne, a jazda bola doslova zážitok. Volant G 920 je totiž oproti staršiemu Drivig Force GT neuskutočne tichý, a to aj pri aktívnom forcefeedbacku.

Trocha ma však zarazil jeden detail, ale toto je skôr subjektívny názor a vec zvyku zo staršieho volantu. Na Driving Force GT je totiž kruh v strede koncipovaný ako tlačidlo, ideálne pre klaksón. Tu to však neplatí, a je to len dizajnový prvok, škoda. Ale ako vravím, toto je skôr len subjetkívna vec a menej podstatný detajl.

Čo dodať na záver?

Ak ste fanúšikmi simulátorov všetkého čo má kolesá, a máte okrem PC nebodaj aj konzolu XBOX One, je tento volant Logitech G920 priam povinnou výbavou. Áno možno patrí medzi drahšie záležitosti, ale v tomto prípade môžem jeho kúpu len a len odporúčať.

  • Viac zaujímavých recenzií nájdete na blogu autora – www.branorac.sk
Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , .
Logitech G920