Malý veľkosťou, avšak s nespočetným množstvom funkcií – Synology DS416slim

Autor:
26. 03. 2016 o 12:54

Spoločnosť Synology predstavuje svoj najnovší model DS416slim, 4-šachtový NAS server určený pre domácich používateľov a profesionálov, ktorí hľadajú kompaktné, energeticky úsporné a jednoducho prenosné dátové úložisko. Pojme maximálne štyri 2,5-palcové pevné disky s celkovou kapacitou 8 TB.

“Napriek jeho neveľkým rozmerom a až nečakane nízkej váhe (na úrovni iba 700 gramov) ponúka DS416slim všetky výkonné funkcie, ktoré by ste očakávali od NAS servera značky Synology. Jeho veľkosť je vhodná najmä pre používateľov, ktorí nemajú k dispozícii veľa miesta a zároveň hľadajú spoľahlivý server na ukladanie dát”

povedal Jason Fan, produktový manažér spoločnosti Synology Inc. Bočná hrana nemeria viac ako 15 cm a tak sa model DS416 zmestí všade, či už do menšej internátnej izby alebo na preplnený pracovný stôl. Rovnako ho môžete jednoducho prenášať a mať tak so sebou vaše zálohy kdekoľvek to potrebujete.

DS416slim je vyzbrojený dvojjadrovým procesorom taktovaným na 1,0 GHz s dedikovaným šifrovacím čipom a 512 MB pamäte RAM typu DDR3. So zapnutou funkciou Link aggregation ponúka DS416slim prenosové rýchlosti až 170,23 MB/s pri čítaní a 77,62 MB/s pri zapisovaní.

Rýchlosti zápisu pri jednom gigabitovom LAN pripojení dosahujú úroveň 78,81 MB/s, čo znamená 30% nárast v porovnaní s predošlou generáciou. Zároveň je však vysoký výkon modelu D416slim spojený s nízkou spotrebou, keďže spotreba tohto NAS servera nepresahuje 17,17 W v priemere v stave používania.

Dizajn modelu DS416slim je zároveň zameraný na jednoduchú obsluhu a čistenie. Všetky štyri šachty 2,5-palcových pevných diskov sú vymeniteľné za chodu (hot-swap). Navyše, ventilátor umiestnený v spodnej časti zariadenia je možné vymeniť za pár minút. DS416slim ponúka dva USB porty štandardu 3.0, jeden z nich je vyvedený na prednej strane.

DS416slim

DS416slim pracuje s operačným systémom DiskStation Manager (DSM), najprepracovanejším a intuitívnym operačným systémom pre NAS zariadenia. Ponúka široké spektrum aplikácií od zálohovania, cez sieťový manažment až po prácu s multimédiami.

DS416slim ponúka všetky služby a pracovné nástroje v jednom balíku spolu s komplexným centrom na správu a zdieľanie multimédií. Synology získalo ocenenie “PC Mag Business Choice Award winner” a zároveň získalo najvyššie známky v každej časti hodnotenia, vrátane dostupnosti, celkovej spokojnosti, hodnote a pravdepodobnosti odporúčania.

 

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal

Zaradené v Bleskovky | Značky , .
DS416slim