Založenie s.r.o. cez web netrvá ani 10 minút!

26. 02. 2016 o 16:43
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Predstava behania po úradoch väčšinu ľudí veľmi nenadchýna, preto sa mnohí tešia z toho, že čoraz viac vecí sa dá vybaviť online. Začať podnikať a založiť s.r.o. je jednoduché a rýchle vďaka webu firmaren.sk, kde sa všetko dá vybaviť spoza monitora. Ako to funguje?

Priamo na hlavnej stránke je jednou z najviditeľnejších možnosť „chcem založiť s.r.o.“, takže je jasné, kam sa v prípade zakladania sročky budú vaše kroky uberať. Na webe je všetko veľmi intuitívne, navyše sú ku každej položke aj vysvetlivky, vďaka čomu by to zvládlo aj malé dieťa.

Ukážeme vám, ako vyzerá (v tomto prípade fiktívny) proces založenia s.r.o online cez firmaren.sk. Mená a všetky ostatné údaje sú vymyslené a všetky možné podobnosti s reálnymi osobami sú čisto náhodné.

firmaren

V prvom kroku si od vás ako prvé portál vyžiada názov novej spoločnosti. Nemusíte si dopredu pracne zisťovať, či je meno spoločnosti, o ktoré máte záujem, voľné. Na stránke funguje automatické overenie toho, či sa už názov používa, alebo nie. K menu je v prvnom kroku potrebné ešte doplniť sídlo spoločnosti, firmaren.sk však ponúka aj možnosť prenájmu adresy buď za 19, alebo 9 € na mesiac v závislosti od toho, akú adresu si vyberiete.

krok 1

Krok číslo dva je zameraný na personálne a finančné záležitosti, vypĺňa sa tu meno zakladateľa a výška základného imania. Tento krok vybavíte rýchlo, ak spoločnosť zakladáte ako jedna osoba, no v prípade viacerých spoločníkov sa čas len zduplikuje v závislosti od počtu konateľov. Pohodlne určíte aj to, kto má v spoločnosti aký podiel v závislosti od výšky jeho vkladu.

krok2

krok3

Pri zakladaní s.r.o. už určite budete vedieť, o aký predmet podnikania pôjde. Vo formulári túto položku vyplníte buď cez zadanie kľúčového slova, alebo si môžete vybrať jednu z možností zo zoznamu, do ktorého sa prekliknete.

krok4

Posledný krok je zameraný na záverečné údaje. Tie sa týkajú registrácie pre daň z príjmov (tu si môžete vybrať, či chcete o registráciu požiadať tiež, alebo si ju vybavíte individuálne), ustanovenia splnomocnenca, prokúry, dozornej rady a tiež určenia dátumu, kedy chcete vykonať zápis. Samozrejmosťou sú tiež fakturačné údaje kvôli poplatkom za sprostredkovanie služby a kontaktné údaje, ktoré zároveň slúžia aj ako informácie pre registráciu na portál.

Ak sa chystáte zakladať s.r.o. v blízkej dobe, určite oceníte aj zľavový kupón. Ten nájdete na hlavnej stránke a vďaka nemu vám namiesto bežných 259 € bude zaúčtovaných len 237 € (začínajúcim podnikateľom sa predsa hodí každé voľné euro). V poslednom kroku si skontrolujete všetky údaje a zaplatíte poplatok. Firmaren.sk za vás všetko vybaví a vy už len počkáte, kým vám príde potvrdenie o zápise do Obchodného registra.

krok5

Na záver je potrebné vyzdvihnúť nielen spomínanú intuitívnosť stránky, ktorá promptne reagovala na akékoľvek zmeny, ale tiež krátkosť doby, za akú je celé založenie s.r.o. vybavené rýchlo a jednoducho. Keď bude vznikať viac takýchto alternatív k čakaniu v radoch na úradoch, budú mať ľudia konečne viac času na to podstatné.

Navyše teraz si môžte založiť vašu novú s.r.o. s 25% zľavou so zľavovým kupónom IRM1FG4FG. (Kupón je prenosný a dá sa použiť aj viackrát.)

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Tento obsah bol zaradený v Bleskovky. Zálohujte si trvalý odkaz.