Recenzia – Huawei MediaPad M2

Autor:
11. 12. 2015 o 2:16
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Pred pár dňami som mal možnosť testovať veľmi zaujímavý tablet spoločnosti Huawei, nazvaný Huawei MediaPad M2 a my sa naň teraz spoločne pozrieme.

Dizajn

Huawei si pri svojich posledných produktoch dáva na dizajne veľmi záležať. A nebojím sa povedať, že je to Apple madzi Android zariadeniami.

Tak ako u Apple aj tu upúta veľmi elegantné balenie tabletu,a rozbaľovať ho je naozaj príjemný zážitok. Okrem samotného tabletu sa v balení nachádzala ešte klasická nabíjačka a samozrejme obligátne príručky na používanie.

Poďme sa však pozrieť na samotné zariadenie. Prednej strane tabletu dominuje vysoko kvalitný 8 palcový displej s rozlíšením 1200 x 1920 pixelov, ktorý bol dobre čitateľný aj na slnku. Ano troška netradičné rozlíšenie, ale tu veľmi dobre fungujúce.

Nad displejom nájdete rad klasických senzorov no a samozrejme aj 2 Megapixelovú kamerku.

Po pravej strane nájdeme klasické tlačidlo na uzamknutie obrazovky, či klasické vypnutie zariadenia. Nájdeme tu aj tlačidlá na ovládanie hlasitosti, či slot na SIM kartu.

V tomto prípade sa však nejedná o dátovú SIM, ale môžete sem dať klasickú SIM a používať MediaPAd M2 ako štadardný smartphone.

Veľmi dobre sú v tomto tablete vyriešené reproduktory ktoré sú tu hneď dva, a nie hoc aké, ale rovno Harman Kardon, a treba povedať, že tento tablet hrá s nimi naozaj skvele.

Na vrchu sa okrem jedného z reprákov nachádza ešte microUSB port na nabíjanie tabbletu.

Na zadnej strane tabletu následne nájdete 8Megapixelový fotoaparát s rozlíšením 3264 x 2448 pixelov, autofocusom, a áno, konečne aj z LED bleskom. Toto je myslím prvý tablet, ktorý som recenzoval ktorý má na zadnej strane blesk fotoaparátu.

Celý tablet je potom z ľahkého kovu a pôsobí celkovo veľmi elegantne až prémiovo.

Ok a čo výkon a hardware?

Samozrejme pri takomto fajnovom spracovaní som bol celkom zvedavý na výkon tabletu. Totiž ako CPU je tu vybraný osme jadrový procesor taktovaný na 2GHz s chipsetom Hisilicon Kirin 930. Tomu zdatne sekunduje GPU Mali – T628 MP4.

Treba povedať, že tablet nemal problémy ani pri náročnejších hrách, čomu isto dopomáhalo aj 32 GB úložného priestoru v premioum alebo 16GB úložného priestoru v standard edícii, či 2GB RAM v štandardnej a 3GB RAM v prémiovej edícii.

A ako je na tom MediaPad M2 s konektivitou?

Nuž ani tu sa Huawei ľudovo povedané s ničím nekašľalo. WiFi je tu v norme 802.11 b/g/n a nechýba ani najnovšia ac norma, čo sa prejavilo aj pri surfovaní na internete na mojom ac routri..

Samozrejmosťou je potom Bluetootth 4.0 či zastúpenie navigačných systémov GPS a Glonass.

A ako som bol s tabletom spokojný?

Musím povedať, že veľmi. Na telefonovanie som ho síce nepoužíval, predsa len mi prišlo troch adivné mať 8 palcov pri uchu. Ale čo sa týka čítania noviniek, či počúvania hudby nemám mu naozaj čo vytknúť.

Tak isto pohodovo zvládal aj náročnejšie, a aj menej náročné hry.

Takže, ak hľadáte nejaký kvalitne spracovaný tablet, a nemusí to byť zrovna niečo od Applu, myslím, že Huawei MediaPad M2 vás rozhodne nesklame.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Tablety | Značky , , , , , .
tablet Huawei MediaPad M2