Recenzia: Huawei TalkBand B2 – elegantné spojenie fitness náramku a handsfree

Autor:
08. 10. 2015 o 11:52
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Tak priatelia, po trochu komplikovanom období, a hlavne po dlhšej chorobe konečne plním jeden zo svojcih restov, a dnes sa pozrieme na náramok Huawei Talkband B2.

Pri prvom pohľade na Talkband B2 si mnohý z vás asi povedia, čo že je na tomto náramku také zvláštne,  veď je to len jeden z množstva fitness náramkov. Avšak pozerať sa na Talkband B2 touto optikou by bola obrovská chyba, a hneď vám aj poviem prečo. Poďme však po poriadku.

Dizajn a funkcie

Dizajnovo sa jedná naozaj o veľmi elegantne spracovaný náramok. Displej  hlavnej časti má síce len 0,79 palca, ale ako podotkla moja kolegyna, ktorá ho mala možnosť testovať, displej je jasný a veľmi dobre čitateľný, a celkovo zariadenie pôsobí veľmi elegantne.

Na pravej strane vlastne obsahuje jedno jediné multifunkčné tlačidlo, ktorým ovládate okrem iného napríklad aj spúšť fotoaparátu vášho smartphonu. A aké hodnoty náramok meria?

huawei-talkband-b2

Hodnoty meria úplne klasické. Teda spánok, kroky a kalórie. Aplikácia vie však rozoznať, či napríklad kráčate, beháte, alebo sa bicyklujete. Avšak to nie je všetko.  Náramok taktiež poskytuje rôzne notifikácie od mailov až po prichádzajúci hovor. A teraz tá zaujímavá časť

Keďže sa náramok volá Talkband, už to tak troška napovedá, že sa dá jeho pomocou aj telefonovať. Náramok obsahuje totiž mikrofón, a pomocou technológie Bluetooth môžete prímať hovory. Avšak nie len tak hocijako ale pekne štýlovo.

Hlavná časť s displejom sa dá totiž vybrať z remienka, čím sa z náramku razom stáva  plnohodnotné handsfree bluetooth slúchadlo. Áno, čítate správne. Jednoduchým vybratím máte s trackovacieho fitness náramku handsfree slúchadlo.

Keď som s mojou kolegyňou testoval kvalitu hovoru   cez toto slúchadlo, boli sme prekvapený, že ju bolo v pohode počuť, aj keď ona bola vo svojej izbe, a mobil, ktorý bol  s handsfree spárovaný bol niekde v obývačke. A ako je na tom náramok napríklad s výdržou?

Náramok obsahuje malú 95mAh batériu, a jej plné nabitie by nemalo trvať viac ako hodinu. Výrobca pritom deklaruje čistý pracovný čas náramku 6 hodín, čo potvrdila aj moja kolegyna pri testovaní, keď jej náramok vydržal skutočne tých šesť dní v prípade zapojeného Bluetooth. V prípade odpojeného BT výrobca deklaruje až 14 dní.

Náramok je samozrejme kompatibilný s oboma najrozšírenejšími platformami. Užijú si ho teda aj majitelia Androidov, ako aj majitelia iOS zariadení. Tu je však nevyhnutná minimálne verzia iOS 7 pre fungovanie aplikácie.

Myslím, že Huawei ide naozaj dopredu, a TalkbandB2 sa veľmi podaril. Ak teda hľadáte praktické spojenie Handsfree a fitness náramku, tak TalkBand B2 je možno práve pre vás.

Názor kolegyne 

Náramok TalkBandB2 sa mi naozaj veľmi páčil, jednak pre jeho veľmi elegantný dizajn, ale aj pre zaujímavé riešenie handsfree slúchadla, a fitnes náramku. A určite sa hodí aj dievčatám ako doplnok k oblečeniu práve vďaka svojmu spracovaniu.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Wearables | Značky , , , , .
huawei-talkband-b2