Recenzia: Huawei P8 celokovový krásavec

Autor:
21. 10. 2015 o 1:40
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

V posledných pár týždňoch vrátane môjho pobytu v Berlíne, som mal na dlhodobé testovanie zapožičaný smartphone Huawei P8, no a my sa v tejto recenzii naň pozrieme trocha lepšie.

Dizajn

Smartphonu Huawei P8 na prednej strane dominuje celkom elegantný, ani malý ani veľký 5,2 palcový Full HD display s rozlíšením 1920×1080 pri hustote pixelov 424PPI, čo dáva displeju veľmi kvalitný a jasný obraz, s celkom dobrým pozorovacím uhlom. Displej je ďalej chránený sklom Corning Gorilla Glass 3.

Ďalej sa  na prednej strane nad displejom nachádza 8 megapixelová kamera, s ktorou sa dajú fotiť  veľmi pekné, a dnes tak moderné selfies.

Na pravej strane nájdete klasické prvky, teda tlačidlo pre uzamknutie obrazovky či vypnutie smartphonu, a tlačidlá na ovládanie hlasitosti smartphonu.

Huawei P8

Ďalej tu nájdeme dva sloty na SIM kartu, prípadne na kombináciu SIM a microSD karta. A znova je tu použitý univerzálny systém, kde do rovnakého slotu vložíte tak microSIM ako aj nanoSIM kartu, a to bez nutnosti použitia nejakého adaptéru, čo je naozaj veľmi šikovné.

Na zadnej strane P8, ktorý je inak celokovový, nájdete 13 megapixelovú kameru a duálny blesk. Kamera je inak veľmi kreatívna, ale knej sa dostanem v samostatnom odstavci. Blesk a kamera sú potom dizajnovo oddelené veľmi elegantným čiernym pásom.

Na spodnej strane nájdete veľmi kvalitné reproduktory a na vrchnej potom už len klasický vstup na slúchadlá.

Kamera

Kamera je v P8 tak trocha kapitola sama o sebe a Huawei sa ňou patrične hrdí, a aj ja som bol veľmi príjemne prekvapený. Zaujímavé sú hlavne kreatívne módy ako je malovanie svetlom, v ktorom som moc dobrý nebol, zato ma však uchvátil  výsledok nočného časozberného videa, ktorý je naozaj super.

Huawei P8

No a o kvalite fotoaparátu napovedajú aj fotografie, ktoré sa nachádzajú niekde tu na okolo. Myslím že ich kvalita je viac ako dobrá, a mňa  osobne veľmi potešila.

Ok toľko celkový dizajn a kamera, ale aké to má železo vo vo vnútri a na čom P8 vlastne frčí?

Na čom to beží

Špecifikácie Huawei P8 sú viac ako zaujímavé. Ako operačný systém je tu zvolený Android 5.0 Lollipop s rozhraním EMUI, na ktoré som si inak aj celkom zvykol.

P8 obsahuje úctyhodných 3GB RAM, a čo sa týka úložiska predáva sa buď 16 alebo rovno 64GB verzia samozrejme s rozšírením o microSD kartu.

Riadiaci chipset je potom HisiliconKirin a ako CPU sú použité dva štvorjadorvé procesory Cortex A53 pričom jeden je taktovaný na  2 a druhý na 1,5 Ghz. O grafický výkon tohto celokovového krásavca sa stará grafika Mali-T628 MP4.

A ako je na tom Huawei P8 s konektivitou ? Povedal by som, že viac ako výborne. Samozrejmosťou je podpora WiFi b/g/n, nájdeme tu aj WiFi Direct či DLNA hotspot. Pri navigácii sa nemusíme spoliehať len na normu GPS, ale je tu prítomná aj podpora systému Glonass a dokonca ja pre  nás exotický Beidou.

Čo dodať na záver?

P8 je skutočne výborný počin od spoločnosti Huawei. Spracovaním celokovového tela počnúc a funkciami končiac. Samozrejme nechýba ani celkom solídna 2680 mAh batéria.

Osobne sa mi Huawei P8 celkom dosť páči, a ak by som mal prechádzať na Android, bola by P8 jeden z horúcich kandidátov na smartphone.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Mobily | Značky , , , , .
Huawei P8