ASUS Transformer Book T100 Chi – výkonný notebook a praktický tablet

Autor:
16. 10. 2015 o 22:31
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

ASUS rozširuje svoj rad Transformer Book o prémiový model T100 Chi. Chi predstavuje univerzálne zariadenie 2 v 1 – notebook s operačným systémom Windows, ktorý po odpojení klávesnice funguje ako tablet.

Tabletová časť s hrúbkou iba 7,2 mm a hmotnosťou 570 gramov púta pozornosť elegantnými tvarmi a celohliníkovou odolnou konštrukciou. Počítač využíva procesor Intel s nízkou spotrebou energie, vďaka čomu nepotrebuje ventilátory pre potreby chladenia.

Výhodou tohto riešenia je úplne tichá prevádzka v režime tabletu aj v režime notebooku. IPS displej s uhlopriečkou 10,1 palcov a jemným rozlíšením 1920 x 1200 zaručuje jasný obraz a prirodzené farby aj pri pohľade z ostrých uhlov.

Model Transformer Book T100 Chi sa na Slovensku predáva za cenu od 439 EUR s DPH.

Luxus, elegancia, čistota

Transformer Book T100 Chi vyniká kombináciou luxusného spracovania a spoľahlivého výkonu. Elegantná povrchová úprava z brúseného kovu a hladký dizajn zaujmú na prvý pohľad.

Chi môžete používať ako jednoducho prenosný notebook s klávesnicou. Dokovacia stanica ponúka bohaté možnosti pripojenia, pohodlnú klávesnicu a touchpad s podporou ovládania inteligentnými pohybovými gestami. V prípade potreby ju môžete kedykoľvek odpojiť jedným pohybom. Získate tak praktický tablet.

ASUS Transformer Book T100 Chi

Tabletovú časť a klávesnicový dok spájajú neodymové magnety a jednodielny pánt z nehrdzavejúcej ocele. Tablet a klávesnica sú vďaka tomu pevne spojené, no jednotlivé časti je možné v prípade potreby jednoducho oddeliť.

Pohodlná ergonomická klávesnica komunikuje s tabletom pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth.

Ostrý obraz, stereofónny zvuk

Displej ASUS TruVivid obmedzuje odrazy svetla a dokáže reprodukovať čistý a jasný obraz v akýchkoľvek svetelných podmienkach.

Panel s technológiou IPS zaručuje mimoriadne široké pozorovacie uhly (až 178 stupňov). Zobrazenie farieb na 10,1″ viacdotykovom displeji s pomerom strán 16:10 a rozlíšením 1920 x 1200 vylepšuje technológia ASUS Splendid, ktorá optimalizuje nastavenie displeja v závislosti od aktuálneho spôsobu využitia.

O kvalitnú reprodukciu zvuku sa stará už osvedčená zvuková technológia ASUS SonicMaster. Inteligentne navrhnutý softvér a široký frekvenčný rozsah oboch reproduktorov poskytuje výsledný zvuk, ktorý má nielen čisté basy, ale aj výšky, a to i pri vysokých hlasitostiach, vrátane vokálov.

Vyladený výkon a výdrž až 11 hodín

Transformer Book T100 Chi poháňa štvorjadrový procesor Atom Z3775 od spoločnosti Intel s taktom až 2,39 GHz. Spoločne s operačnou pamäťou o veľkosti 2 GB zabezpečujú plynulý chod zariadenia, a to aj v prípade, že máte spustených viacero náročných úloh súbežne.

Použitý procesor je zároveň energeticky účinný, takže udrží zariadenie v prevádzke celých 11 hodín, doslova od súmraku do úsvitu.

Vďaka úsporným komponentom a inteligentnému systému pre odvádzanie tepla nepotrebuje Chi k svojmu chladeniu žiadne ventilátory, vďaka čomu je zariadenie počas prevádzky úplne tiché.

Investičné striebro - zlatestriebro.sk
ASUS Transformer Book T100 Chi