Najzaujímavejšie inteligentné hodinky predstavené na IFA 2015

07. 09. 2015 o 23:52
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Mobilné novinky z výstavy IFA 2015 v Berlíne už máme za sebou, takže dnes sa pozrieme na to najlepšie z inteligentných hodiniek.Tento rok sa s nimi ako keby roztrhlo vrece a výrobcovia predstavili viacero zaujímavých zariadení. V tomto článku sa pozrieme bližšie na trojicu, podľa mňa najzaujímavejších kúskov výstavy.

Huawei Watch

Okrem smartfónu Mate S nám Huawei predstavilo aj dlho očakávanú inteligentnú hodinku Huawei WatchTá sa svojim dizajnom inšpirovala klasickými hodinkami švajčiarskeho štýlu a na Slovensku budú dostupné v cene od 399 Eur až do 799 Eur (závisí od modelu). Okrem kvalitného spracovania a luxusného výzoru ponúkajú hodinky aj niekoľko fitness funkcií.

Huawei Watch

Huawei Watch obsahujú senzor srdečného tepu, ktorý je ľahko vyvýšený pre ešte tesnejší kontakt s pokožkou pre presnejšie meranie. Šesťosí pohybový senzor s gyroskopom a akcelerometrom pomáha sledovať aktivitu používateľov a dokáže rozoznať rôzne druhy pohybov ako chôdzu, beh alebo šplhanie po skalách.

Hodinky bežia na operačnom systéme Android Wear a ciferník inteligentných hodiniek Huawei Watch dosahuje priemer 42 mm, teda tradičnej veľkosti bežných náramkových hodiniek.

Hodinky budú k dispozícii v rôznych spracovaniach vo farbe ružového zlata, nerezovej a čiernej oceli, rovnako ako s rôznymi podobami ciferníkov vo variantoch luxusný, business, pre ženy, moderný a simplistický.

Ponuka 22 mm remienkov zahŕňa vzory z nerezovej oceli, ružového zlata, čiernej oceli alebo z hnedej a čiernej kože. Náramky sú ľahko vymeniteľné za akékoľvek klasické remienky s 18mm očkom.

LG Watch Urbane Luxe

LG sa rozhodlo na IFA 2015 predviesť trocha inač. Predstavilo vylepšenú verziu svojho staršieho modelu LG Watch Urbane. Názov sa zmenil o príponu Luxe, tá znamená, že sú hodinky vyrobené v spolupráci s klenotníctvo REEDS Jewelers.

Konečný výsledok je ciferník vyrobený z 23 karátového zlata. Nezaostáva ani zvyšok zariadenia. Sponu, ktorá slúži na zapínanie náramku vynašiel samotný Louis Cartier v roku 1910. Kožený náramok je ručne vyrábaný v 50 samostatných krokoch, na ktorých sa podieľalo 30 skúsených kožušníkov.

LG Watch Urbane Luxe

Hodinky sú vhodné pre zákazníkov, ktorý chcejú pokročilé funkcie inteligentných hodiniek zabalené v najvyššom luxuse. Celý tento kúsok vyšiel na 1200 dolárov. Ak ste si spravili zálusk, treba sa poponáhľať. LG Watch Urbane Luxe bude totiž dostupný v limitovanej edícii 500 kusov.

Samsung Gear S2

Spoločnosť Samsung predstavila inteligentné hodinky Samsung Gear S2. Tie sa od svojich predchodcov líšia okrúhlym dizajnom. Vďaka širokej ponuke doplnkov je možné hodinky jednoducho prispôsobiť osobným potrebám či vkusu. Unikátny otočný rámik hodiniek Gear S2 spoločne s tlačidlami Home a Back zaisťujú rýchly, presný a pohodlný prístup k oznámeniam aj aplikáciám.

Samsung predstavil dve varianty: Gear S2 a Gear S2 classic, ktorými chce osloviť dve odlišné skupiny užívateľov.

Samsung Gear S2

Hodinky poháňa operačný systém Tizen a vďaka kvalitnému 1,2 palcovému displeju s rozlíšením 360×360 (302 ppi) a dvoj-jadrovému procesoru s rýchlosťou 1 GHz je ich používanie komfortné a jednoduché. Samsung prisľúbil, že po vydaní bude k dispozícií aj množstvo aplikácií prispôsobených špeciálne pre okrúhly displej zariadenia

Ako je už zvykom, aj v tomto prípade majú hodinky špeciálne fitness funkcie. Vďaka 24-hodinovému záznamu denných činností majú ich majitelia neustály prehľad o všetkých aktivitách. Fitnes funkcia tiež odosiela upomienky, aby motivovala užívateľov k dosiahnutiu stanovených cieľov.

Hodinky vyzerajú viac než dobre, no otázna ostala cena. Tá totiž často rozhoduje o úspechu, či neúspechu zariadenia.

Viac zaujímavých článkov nájdete na blogu autora andremitera.eu

Zdroj: 1,

Investičné striebro - zlatestriebro.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Wearables | Značky , , , .
Huawei Watch