Google pokračuje v zmenách, tentokrát si to odnieslo logo

03. 09. 2015 o 17:42
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

Ani nie pred mesiacom sa v samotnom Google udiali veľké zmeny v štruktúre podniku. Dnes sa rozhodol zmeniť aj svoje logo.

Po prechode Googlu pod firmu Alphabet, bolo prezentované, že každé písmeno abecedy bude pridelené inej funkcii. Samotné logo Alphabet tvorilo písmo v štýle Sans-Serif,  preto sa nové logo zmenilo do tohto štýlu písma a prešlo tým najväčšou zmenou od svojho vzniku.

Google

Google vysvetľuje zmenu loga, aby poukázal na zmeny v samotnej spoločnosti. Staré logo bolo navrhnuté ešte pre desktopový vyhľadávač. Odvtedy sa internetový gigant posunul o míľové kroky vpred a zastrešuje veľké množstvo služieb. Práve preto bolo vytvorené aj nové logo pre smartfóny a iné zariadenia, kde malé g v modrom štvorci nahradí jeho veľký brat vo svojej klasickej štvôr-kombinácií farieb.

Zmena loga Google ale nieje posledná, v najbližšej dobe budú nasledovať aj ďalšie populárne služby.

Google mení logo už piatykrát

Táto zmena bola v poradí už piatou. Pôvodné logo z roku 1998 bolo po roku zmenené na verziu s výkričnikom. To vydržalo znova iba rok a v roku 2000 prišlo logo, aké sme poznali do dnes. Následné zmeny v roku 2010 a 2013 boli iba kozmetické a zmenili odtiene farieb. Google pri tejto príležitosti zverejnil aj video, kde opísal evolúciu svojho loga, no aj celej spoločnosti.

Viac zaujímavých článkov nájdete na blogu autora andremitera.eu

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky | Značky , .
Google