Apple predstavil kopec noviniek. A čo ma zaujalo najviac?

Autor:
13. 09. 2015 o 13:22

Tak priatelia, včera Apple predstavil celkom slušnú dávku noviniek, avšak momentálne som bol na tom zdravotne tak, že som proste nebol schopný okamžite reportovať, a tak sa pozrieme na veci trocha z odstupom.

Ako prvé prišli na pretras Apple Watch, kde pribudli natívne aplikácie a tým aj úplne nové možnosti pre využitie hodiniek napríklad v lekárskom prostredí, samozrejme pribudlo niekoľko nových farieb.

Následne prišiel na pretras iPad, a to pekne vo veľkom, teda aby som bol presnejší. Apple predstavil očakávaný iPad Pro, s uhlopriečkou 12,9 palca. Zariadenie má okrem iného ako prvý iPad vôbec až 4 reproduktory, čo môže byť pri pozeraní filmov celkom zážitok.

Spolu s uvedením iPad Pro bool uvedený aj stylus, teda pardon, Apple toto zariadenie nazval Pencil. Prezentovať jeho možnosti prišiel napríklad Adobe, a na prekvapenie všetkých aj Microsoft.

K iPad Pro samozrejme patrí aj príslušenstvo v podobe smart keyboard. Tu už sa však iPad Pro začína podobať na notebook a pri tej cene, neviem ako pohral by som sa s ním, ale asi by som volil notebook. Následne nasledoval oznámenie o úprave cien iPadov a uvedenie iPad mini4.

Po tomto oznámení prišlo oznámenie o novej Apple TV. Apple TV sa totálne zmenila, jednak má nové rozhranie, a za druhé ju poháňa nový TVOS, pre ktorý môžu vývojári písať aplikácie.

Apple do Apple TV perfektne integroval asistentku Siri, ktorá vám pomôže nie len nájsť vhodný film, ale napríklad počas filmu zistiť výsledky zápasu vášho obľúbeného teamu. Tu Apple celkom zabodoval.

Zaujal aj prerobený ovládač, ktorý budete môcť používať  napríklad aj na ovládanie hier, ktoré sa budú dať hrať na novej Apple TV.

Po Apple TV prišiel na rad dlho očakávaný iPhone6s a 6sPlus. Neprekvapilo ani to že majú nový chip, neprekvapili ani nové farby. To čo ma na novom iPhone dostalo skutočne do kolien je technológia 3DTouch.

V stručnosti vysvetlím pre tých čo nevideli event, o čo vlastne ide. Predstavte si napríklad, že miesto ťuknutia na ikonku fotoaparátu, len silnejšie pritlačíte. A voala s pod ikonky sa vynorí kontextové menu s funkciami ako napríklad  vyfotiť selfie.

Pri kontaktoch sa zas môže vynoriť ponuka v podobe zavolať poslednému kontaktu, poslať SMS a tak podobne.

Myslím si, že 3DTouch sa Applu naozaj podaril, a trocha  dosť tým zmení pohľad na ovládanie smartphone.

Ak by som mal povedať, ktoré produkty ma zo včera zaujali najviac, bol by to istotne iPad Pro, no a jednoznačne nový iPhone a jeho technológia 3DTouch.

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Bleskovky, Príslušenstvo, Tablety | Značky , , , , , , , , .
apple