Apple predstavil iPad Pro, 12.9 palcový tablet pre náročných

12. 09. 2015 o 17:01
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Apple sa tento rok rozhodol predstaviť úplne nový tablet pre náročných. iPad Pro obsahuje až 12,9 palcový displej a vďaka širokému spektru doplnkov zaútočí aj na netbooky a zariadenia Microsoft Surface.

Displej s uhlopriečkou 12,9 Palca a 10 hodinová výdrž batérie

Hlavným lákadlom nového tabletu je 12,9 palcový displej s rozlíšením 2732 x 2048 pixelov. Jemnosť displeja sa tak dostala na hodnotu 264 PPI, čo je na tablet viac než slušná hodnota.

Ipad Pro

V útrobách zariadenia nájdeme nový procesor Apple A9X, ktorý je oproti predchádzajúcim iPadom až 1,8-násobne rýchlejší. Nezaostáva ani grafický výkon, ten sa posunul dopredu ešte o niečo viac a zvláda 2x viac výkonu ako jeho predchodca. Vďaka týmto parametrom je jasné, že tablet je určený pre náročných zákaznikov a môže nahradiť aj samotné počítače.

Vysokému výkonu sekunduje aj 10 hodinová výdrž batérie a 4 reproduktory, ktoré sa nachádzajú v každom rohu nového iPadu Pro.

Nový iOS 9.1 ponúkne vylepšenú klávesnicu a multitasking

Operačný systém iOS dostal označenie 9.1. Je špeciálne prispôsobený na veľkú obrazovku zariadenia a nechýba ani vylepšená práca s viacerými aplikáciami. Starajú sa o to technológie Slide Over a Split View.

iPod Pro

Vylepšenia sa dočkala aj klávesnica, ktorá vďaka väčšiemu priestoru obrazovky pridala aj tlačidla Tab, Caps Lock a niekoľko špeciálnych skratiek slúžiacich na rýchlejšiu úpravu textu. Apple nezabudol ani na touchpad, na ktorý sa dostanete po potiahnuti dvoch prstov po ktorejkoľvek časti klávesnice.

Apple uviedol aj doplnky Smart Keyboard a Apple pencil

Používateľský zážitok iPadu Pro zlepšuje aj samostatná klávesnica Smart Keyboard, ktorá sa pripája k tabletu cez Smart connector. Apple po dlhom čase do svojho zariadenia pridal okrem konektoru Lighting aj inú technológiu. Klávesnica je poháňaná rovnakou technológiou ako na novom MackBooku, takže o používateľsky komfort sa netreba báť. Cena klávesnice bude 169 dolárov.

Pri klávesnici to ale nekončí a Apple predstavil aj stylus Apple pencil. Ten zaujme hlavne maliarov, dizajnérov a tvorcov grafického obsahu na tablete. Výhoda stylusu je vyššia citlivosť a presnosť ako pri ovládaní prstom a dokáže rozoznávať aj tlak pri písaní. Pero sa dobíja zapichnutím do tabletu cez Lighting konektor. Apple si nový stylus cení na 99 dolárov.

Nový iPad Pro bude dostupný v pribehu novembra

Vo farebných prevedeniach sa veľké zmeny neudiali a podobne ako pri ostatných modeloch, aj tu je prítomná kombinácia Gold, Silver a Space Grey.

Zmien sa dočkalo vnútorné uložisko. 16 GB verziu tu už nenájdeme. Nahradená bola 32 a 128 GB modelmi zariadenia.

apple ipad

Ak sa Vám nový iPad Pro zapáčil, vieme koľko Vás jeho kúpa bude stáť. Najlacnejšia 32 GB Wi-Fi verzia začína na 799 dolároch. 128 GB model si zapýta 949 dolárov a ak chcete aj podporu mobilných dát, pripravte si 1079 dolárov.

Dostupnosť produktov je naplánovaná v priebehu novembra, kedy budu okrem iPadu Pro sprístupnené aj Smart Keyboard a Apple pencil.

  • Viac zaujímavých článkov môžete nájsť na blogu autora andremitera.eu
  • Zdroj: 1
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Tablety | Značky , , , , , , , , , .
iPod Pro