Google šokoval svet, stal sa dcérskou spoločnosťou firmy Alphabet

29. 08. 2015 o 21:46
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Google trocha šokoval svet, keď sa stal dcérskou spoločnosťou Alphabet. Áno, názov spoločnosti v slovenčine znamená abeceda.Zakladatelia spoločnosti Google, Larry Page a Sergey Brin tým chceli poukázať, že každé písmeno bude odteraz pridelené inej divízií.

Mnohím užívateľom sa po prečítaní tejto informácii naskytla otázka, aký to bude mať dopad na firmu a hlavne na užívateľov?

Prechod pod krídla Alphabet v podstate znamená, že samotný Google sa oddelí od ostatných divízií, ako Life Sciences, Calico, Google Capital a Ventures, ktoré doteraz spravoval. Ich riadenie bude mať teraz na starostí samotný Alphabet.

Google Alphabet

Prečo boli potrebné takéto zmeny? odpoveď je jednoduchá. Google bol príliš veľký, takže oddelenie týchto divízií bolo robené pre jeho vlastné dobro. Každá z týchto dcérskych spoločností totiž stále rastie a mohlo by dojsť ku kolíziám v rozhodnutiach a riadení firmy.

Podľa starej štruktúry by musel Google plánovať chod internetového vyhľadávača, výroby inteligentných termostatov, operačných systémov a poskytovania internetu. Teraz, keď Alphabet odbremenil Google od týchto divízií, spoločnosť sa môže naplno venovať vývoju svojich kľúčových služieb a produktov.

Google Alphabet

Jednou z najväčších zmien je schopnosť každého podniku mať svoje vlastné vedenie. Rozhodnutia ostatných divízií preto nebudú zasahovať do chodu Googlu, a celé riadenie bude jednoduchšie a efektívnejšie

Riadenie spoločnosti Google na seba prebral Sundar Pichai, ktorý sa stal novým generálnym riaditeľom. Ten bude kontrolovať všetky divízie spoločnosti Google s výnimkou Youtube. Ten síce ostal pod krídlami Google, ale prevádzkovať ho bude súčasný riaditeľ Susan Wojcicki.

Tým, že riadenie prebral Pichai sa zakladatelia Googlu Larry Page a Sergey Brin posunuli na CEO spoločnosti Alphabet. Podľa ich vlastných slov sú s novým rozdelením spokojný a môžu sa viac sústrediť na budúcnosť internetového giganta.

Obyčajný užívatelia sa podľa týchto informácií nemusia vôbec obávať, pretože tento krok na nich nebude mať takmer žiadny dopad. Rozdelenie spoločnosti prinieslo vylepšené riadenie a pre nás užívateľov to znamená lepší a rýchlejší vývoj služieb a produktov.

Viac zaujímavých článkov nájdete na blogu autora andremitera.eu

Investičné striebro - zlatestriebro.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky | Značky , .
Google Alphabet