Spoločnosť Lenovo predstavila svoj prvý počítač v kľúči – Lenovo ideacentre Stick 300

06. 07. 2015 o 9:53
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Nový počítač v kľúči „compute stick” spoločnosti Lenovo prichádza na trh ako miniatúrna verzia, ktorá prináša vysoký výkon a výraznú úsporu vašich peňazí v jednom.

Spoločnosť Lenovo predstavila svoj prvý počítač v kľúči – Lenovo ideacentre Stick 300. Bol navrhnutý pre spotrebiteľské využitie v domácnosti i na cestách.

Nový počítač v kľúči vreckovej veľkosti je dostatočne výkonným zariadením vhodným na zábavu, prehliadanie webových stránok a zároveň cenovo dostupným prostriedkom pre existujúcich vlastníkov počítačov, ktorí si tak bez výčitiek môžu dovoliť druhý alebo tretí počítač, a to v prenosnej verzii.

Lenovo ideacentre Stick 300 Lenovo ideacentre Stick 300

Počítač v kľúči ideacentre Stick 300 prináša na trh nové možnosti prenosnej počítačovej techniky, čím sa stáva predmetom záujmu pre nadšencov technológií a je vhodným pomocníkom doma, na internáte alebo v kancelárii. Navyše jeho prenosnosť a pohodlné využívanie ocenia aj cestovatelia.

Za výhodnú cenu od 149 EUR sa vďaka tejto technológii plug and play môže zmeniť akýkoľvek televízor alebo monitor s HDMI na plne funkčný počítač s operačným systémom Windows. PC v kľúči ideacentre Stick 300 nevyzerá ako tradičný počítač, hoci po zapojení bezdrôtovej klávesnice a myši, ktoré komunikujú na frekvencii 2,4 GHz, poskytuje rovnaký výkon.

Predstavte si, že sa z tradičného televízora v hotelovej izbe stane smart multimediálne centrum, ktoré dokáže streamovať filmy, umožňuje video hovory s blízkymi alebo upravovanie pracovných dokumentov počas letu. Urobte si zo zabudnutého zaprášeného monitora, ktorý ste presunuli do hosťovskej izby, vlastnú pracovňu alebo vysnívané útočisko s domácim kinom.

Lenovo ideacentre Stick 300

Právom korunovaný za miniatúrnu verziu tradičného stolového počítača má vreckový ideacentre Stick 300 hrúbku iba 15 mm, pýši sa procesorom Intel Atom Z3735F, pamäťou 2G a kapacitou 32G.

Dostupný je s operačným systémom Windows 8.1 s možnosťou prechodu na Windows 10 od 29. júla. Vďaka plnej podpore funkcií WiFi a Bluetooth 4.0 poskytuje ideacentre Stick 300 konektivitu, ktorú neváha využiť každý spotrebiteľ.

„Skúmali sme potreby PC užívateľov, ako sú cestovatelia, podnikatelia a rodiny, a uvedomili sme si, že skutočne prenosné a cenovo dostupné riešenie bude obrovským prínosom pre každého z nich,”

vyjadril sa pán Jun Ouyang, viceprezident a generálny riaditeľ obchodného oddelenia pre stolové počítače a vizuálnu techniku spoločnosti Lenovo.

„Naším cieľom je poskytnúť užívateľom prostredníctvom PC v kľúči ideacentre Stick 300 pocit slobody a rozšírenej mobility obsiahnutej v malom zariadení.”

Model Lenovo ideacentre Stick 300 sa na pultoch objaví v prvej polovici júla. Cena sa bude pohybovať od 149 EUR.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Zaradené v Bleskovky | Značky , , , .
Lenovo ideacentre Stick 300