Huawei TalkBand B2 – šikovný ale drahý – recenzia

20. 07. 2015 o 23:31
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Do rúk sa mi dostal zaujímavý kúsok z oblasti nositeľných zariadení. Dnes Vám prinášam recenziu na fit náramok Huawei TalkBand B2, ktorý verejnosť zaujal dvojakým využitím.

Balenie

Huawei TalkBand B2

Náramok mi došiel zabalený v plastovej krabičke. Priznám sa, že balenie sa mi veľmi páčilo a malo luxusný nádych značkových hodiniek. Okrem samotného náramku sa v balení nachádzali ešte dve náhradné špunty do uší a microUSB kábel, ktorý slúži na dobíjanie zariadenia.

Konštrukcia

Na testovanie som mal k dispozícii čierny náramok s gumovým remienkom. Samotný remienok vyzerá dobre, nezachytáva sa na ňom špina a ruka sa mi pod ním nepotila. Na jeho konci je kovová hlavička pomocou ktorej sa remienok zapína.

Huawei TalkBand B2

Hlavným lákadlom Talkband 2 je možnosť odpojenia samotného zariadenia od náramku. Po odpojení sa z neho stane handsfree slúchadlo, pomocou ktorého je možné uskutočňovať hovory.

Samotné zariadenie má tvar obdlžníka a je vyrobené z plastu. Vyberá sa stlačením dvoch tlačidiel umiestnených v plastovom držiaku. Odpájanie funguje bez problémov a počas testovania sa mi ani raz nestalo, aby mi zariadenie vypadlo.

Špunt slúchadla má taktiež zaujímavý tvar. Namiesto zasunutia do ucha sa zariadenie prichytí na vonkajšej časti a tým pádom mi po dlhšom nosení nevadil.

Náramok disponuje čiernobielym dotykovým PMOLED displejom s rozmermi 128×88 mm (0,73 palca). Displeju nerobila problém ani čitateľnosť na priamom slnku.

Na bočnej strane zariadenia sa nachádza jediné tlačidlo, ktoré slúži na prijímanie hovorov alebo prebudenie zariadenia. Vedľa tlačidla je umiestnená dvojica mikrofónov.

Keďže sa jedná o športový náramok, samozrejmosťou je aj odolnosť voči vode a prachu IP57 (ponorenie do 1 m). Tá ale platí len pre čiernu a bielu verziu. Zlatý náramok obsahuje len IP55 (postriekanie vodou).

Náramok sa predáva s gumeným remienkom v čiernej a bielej farbe. Ak túžite po decentnejšom zariadení, tak určite siahnite po zlatom prevedení s koženým remienkom.

Pre fanúšikov čísel som pripravil aj technické špecifikácie:

  • Rozmery – šírka – 22 mm, hrúbka – 11,88 mm
  • Remienok – vymeniteľný, dĺžka 242 mm
  • Displej – 0.73″, 128×88, PMOLED
  • Batéria – 95 mAh
  • Váha – s koženým remienkom 32.2 g, s gumovým remienkom 30,6 g
  • Nabíjanie – microUSB
  • Odolnosť – IP57 (voda a prach)
  • Kompatibilita – Android 4.0+, iOS 7.0+
  • Pripojenie – Bluetooth 3.0
  • Senzory – akcelometer a šesť-osový gyroskop (senzory dokážu rozpoznať, či kráčate, bežíte alebo idete na bicykli)

Operačný systém

Zariadenie spárujete so svojím mobilným telefónom pomocou technológie bluetooth 3.0 a aplikácie Huawei Wear. Náramok funguje ako s Android tak aj s iOS zariadeniami.

Aplikácia Huawei Wear je vcelku jednoduchá. Na hlavnej obrazovke nájdete počítač krokov a monitorovanie spánku. Obsahuje taktiež dva výsuvné panely.

Pravý slúži na synchronizáciu konta so zariadením fitness aplikáciou UP a MyFitnessPal.

Ľavý je už zameraný viac na funkcie a nájdeme tam stav batérie náramku, pripomienkovač aktivít, ktorý sa Vás pokúsi v nastavenom časovom období udržať v pohybe vibráciami pri dlhšej nečinnosti. Ja som najviac ocenil inteligentný budík, ktorý nezobudí celú domácnosť, ale jemnými vibráciami ma pripravil na ďalší deň.

Trocha ma sklamala možnosť pripomenutia odpojenia zariadenia od bluetooth. Často sa mi stávalo, že mi mobil začal pípať aj keď bol náramok a telefón položený hneď vedľa seba. Na tomto probléme musí Huawei ešte popracovať.

Monitorovanie spánku nebolo taktiež na 100%. Často mi ukazoval, že som sa počas noci na hodinu prebudil, čo nebola pravda. Naopak ak som bol celú noc hore, tak mi zobrazoval, že som spal viac ako hodinu.

Navigácia na samotnom zariadení je veľmi jednoduchá. Hlavná obrazovka zobrazuje stav batérie, dátum, čas a pripojenie bluetooth. Naviguje sa pomocou potiahnutia po displeji alebo zatrasením ruky.

Ďalšie obrazovky obsahujú krokomer, počítadlo spálených kalórií, počítadlo spánku a bežeckú aplikáciu. Tá po zapnutí počíta čas, kroky a spálené kalórie.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

Pri prichádzajúcom hovore sa na displeji náramku zobrazí meno alebo číslo volajúceho a po zodvihnutí čas hovoru. Ak je zariadenie odpojené od náramku, hovor sa automatický presmeruje do slúchadla. Ak hovor aj napriek tomu zmeškáte, ostane Vám ako pripomienka na displeji zariadenia.

Po dlhšom stlačení hardveróveho tlačidla sa dostanete do špeciálneho menu, ktoré obsahuje funkciu nájdenia telefónu a diaľkovú spúšť fotoaparátu. Na telefóne Huawei mi fungovali perfektne, fotoaparát fotil a telefón hvízdal na plný reproduktor. Pri iných značkách je už ale problém. Môj Galaxy S4 nechcel fotiť a pri hľadaní sa telefón ozýval pri predvolenej hlasitosti, takže pri stlmených médiach vôbec.

Samotné aktivovanie náramku je možné dvoma spôsobmi. Buď tlačidlom na zapínanie alebo naklonením ruky smerom k tvári. V náramku sa nachádza snímač, ktorý ho okamžite prebudí a tak ho nemusíte zakaždým zapínať manuálne.

Automatické prebúdzanie fungovalo dobre. Sem tam sa mi síce rozsvietilo aj keď som to nepotreboval (hlavne šoférovanie), no s jeho funkciou som bol spokojný.

Batéria

Zariadenie obsahuje batériu s kapacitou 95 mAh. Tá mi postačovala maximálne na 3 dni bežného používania. Výhodou je nabíjanie pomocou microUSB kábla, takže nemusíte so sebou vláčiť žiadnu nabíjaciu kolísku. Nabíjanie trvalo necelú hodinu. Myslím, že v tomto prípade Talk Band 2 rekordy netrhá, no ani nesklamal.

Záver

Huawei TalkBand B2 je určite veľmi zaujímavé zariadenie. Má príjemný a luxusný vzhľad, dá sa s ním pohodlne telefonovať a informuje Vás o vašich aktivitách. Na jeho nosenie som si rýchlo zvykol a bol som s ním spokojný.

Zamrzela ma orezaná možnosť notifikácií. Upozorní Vás len na prichádzajúce hovory. Správy, oznámenia a iné notifikácie si preto nepozriete. Podľa mňa je to škoda a Huawei mohol popracovať aspoň na importovaní oznámení o SMS a prípadné niektorých messengerov.

Huawei TalkBand B2

Treba prihliadnuť aj na nie veľmi spoľahlivé monitorovanie spánku a upozornenie na odpojenie od zariadenia, ktoré dúfam Huawei v najbližšej dobe opraví pomocou aktualizácií.

Čo ale prekvapilo najviac je cena. Pri značke Huawei som bol zvyknutý na dobrý pomer ceny a výkonu, preto som čakal, že bude hlavným lákadlom tohto produktu. Tu som ostal trocha sklamaný, cena zariadenia sa pohybuje na hranici 140 eur, čo je pri porovnaní s inými fitness náramkami trocha veľa.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Wearables | Značky , , .
Huawei TalkBand B2

Plusy

+ handsfree a fitness náramok v jednom + pevná konštrukcia + spústa funkcií

Mínusy

- vysoká cena - drobné bugy

Verdikt

6.9/10
Huawei TalkBand B2 je určite veľmi zaujímavé zariadenie. Má príjemný a luxusný vzhľad, dá sa s ním pohodlne telefonovať a informuje Vás o vašich aktivitách. Na jeho nosenie som si rýchlo zvykol a bol som s ním spokojný. Čo ale prekvapilo najviac je cena, ktorá sa pohybuje na hranici 140 eur, čo je pri porovnaní s inými fitness náramkami trocha veľa.

Porovnajte si ceny v e-shopoch