Budúce Chromebooky možno dokážu bezdrôtovo nabíjať smartfóny

12. 07. 2015 o 14:39
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Budúce Chromebooky by mohli bezdrôtovo nabíjať smartfóny. Na túto informáciu prišiel SlashGear po tom, čo spoločnosť Google podala patent na indukčné nabíjanie klávesnice.

To funguje vďaka bezdrôtovým nabíjacím cievkam, ktoré sú umiestnene rovno pod tlačidla klávesnice. Akákoľvek implementácia bude potrebovať dostatočný výkon, aby dokázala pohánať samotný notebook a zároveň dobíjať smartfón.

Chromebook

To ale nemusí byť taký problém ako by sa mohlo zdať. Google totiž do svojich nových zariadení implementoval USB konektory typu C. Tie majú dostatočný výkon pre nabíjanie zariadení, prenos dát alebo externé displeje. Okrem rozmanitých možností taktiež ponúkajú viac energie než predchádzajúce štandardy USB – až 20 Voltov/ 100 Wattov elektrickej energie pri 5 ampéroch.

Celé to ma ale jeden háčik. Ak sú indukčné cievky iba pod klávesnicou, tak pri položení telefónu nebude možné pracovať s notebookom a práca na telefóne bude taktiež obmedzená. Jediným riešením by bolo vytvorenie nabíjacej plochy vedľa klávesnice. Či sa ale Google vyberie týmto smerom je otázne.

Treba poznamenať aj fakt, že bezdrôtové nabíjanie má v dnešnej dobe viac nevýhod ako výhod. Je pomalšie a počas nabíjania sa nedá s telefónom manipulovať. Preto si myslím, že táto technológia musí ešte trocha dozrieť. No uvidíme, Google nás možno všetkých prekvapí.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Notebooky | Značky , .
Acer Chromebook 15 CB3-531