10 vecí, ktoré v budúcnosti nahradí váš smartfón

21. 07. 2015 o 0:05
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

V dnešnej dobe technológií máme svoj smartfón pri sebe takmer v každej chvíli. Postupom času začal pomaly nahrádzať niektoré pred tým využívane nástroje.V tomto článku si ukážeme 10 vecí, ktoré sú vďaka mobilným technológiám pomaličky nahrádzané, alebo dokonca odsúdené na zánik.

Budík

Budík

Budík dnes používa takmer každý, či už pri vstavaní do práce alebo školy. Kedysi bolo budenie doménou hodín položených na nočných stolíkoch. Dnes už len zadám presný čas do svojho smartfónu a ten sa postará o moje prebudenie. Pre náročných užívateľov dokonca existuje aj niekoľko špeciálnych aplikácií na budenie. Ak vlastníte nositeľné zariadenie, tak si dokonca môžete sledovať svoj spánok. Myslím si, že klasickým budíkom už odzvonilo.

Baterka (Svetelná)

Baterka

Určite to všetci poznáte, idete po ulici a odrazu narazíte na neosvetlené sídlisko alebo len dôjdete neskoro domov a potrebujete si posvietiť bez zobudenia ostatných obyvateľov domu. V oboch prípadoch vyberiem svoj smartfón a zapnem svetlo. Aj keď profesionálne baterky určite nenahradí, na také ,,domáce” svietenie je mobil ako stvorený. Jeho výhodou je, že ho máte často po ruke a zapnutie osvetlenia trvá len niekoľko sekúnd.

Kalendár

Kalendár

Sú na stenách, na stoloch, mnoho ľudí si bez nich nevie poriadne naplánovať týždeň. Kalendáre sú s nami už dlhú dobu, no mobilné telefóny priniesli v tomto smere posun. Okrem zistenia dátumu a dňa si môžete presne naplánovať celý týždeň, nastaviť pripomienky a synchronizovať ich s ostatnými zariadeniami. Takéto vymoženosti nám stolové kalendáre síce neposkytnú, no určite majú aspoň estetickú funkciu.

Poznámkový Blok

Poznámkový blok

Často sa mi stáva, že si potrebujem na rýchlo niečo zapísať a nemám po ruke pero ani papier. V dnešnej dobe žiaden problém, vytiahnem svoj telefón a zapíšem si to. O tom, že smartfóny úplne nahradia poznámkové bloky pochybujem. No určite sú šikovným spôsobom ako si zapísať všetko, čo potrebujem. Navyše je k dispozícií veľa aplikácií na zapisovanie s bohatými funkciami, ktoré vďaka synchronizácií zaručia, že sa vaše poznámky nestratia.

Navigácia

Navigácia

Najlacnejšie zariadenia na navigovanie zoženiete za približne 100 Eur. Za polovicu tejto sumy si môžete zadovážiť napríklad kvalitnú mobilnú slovenskú navigáciu Sygic, ktorá ponúka všetko, čo k navigovaniu potrebujete a to vrátane doživotných aktualizácií máp. Podľa mňa samostatné navigácie pomaly strácajú význam a ich kupovanie je v dnešnej dobe skôr zbytočnosťou.

Fotoaparát/kamera

Kamera

Každý sa z času na čas ocitne v situácii, ktorú by si chcel zvečniť. V tom prípade bez váhania vytiahnem telefón a hneď fotím. Aj keď kvalitné zrkadlovky tu s nami ostanú, kompaktných fotoaparátov pomaličky ubúda. Navyše najnovšie modeli vlajkových lodí ako LG G4 alebo Samsung Galaxy S6 ponúkajú skutočne kvalitné fotoaparáty, ktoré si poradia aj s fotením v noci.

MP3 Prehrávač

MP3 Prahrávač

Cestujete, športujete alebo len tak oddychujete a pri tom počúvate svoje obľúbené pesničky. V ušiach máte slúchadlá, ktoré sú pripojené k MP3 prehrávaču, teda pardon, k smartfónu. Áno je to tak, MP3 prehrávače sa dostávajú do úzadia. Prežijú podľa mňa len maličké kompaktné modeli, ktoré sú vhodné napríklad na šport a človek si ich ani nevšimne.

Slovník

Slovník

Pri cestovaní alebo čítaní rôznych cudzo-jazyčných článkov často potrebujem zistiť význam niektorých slov. Kedysi by som vytiahol veľký slovník a začal listovať. Dnes len zoberiem smartfón, zadám slovo a hneď mi vyskočí niekoľko prekladov. Nehovorím, že klasické slovníky vymrú ako dinosaury, knihy podľa mňa s nami ostanú navždy. Používanie smartfónov je však určite pohodlnejšie a rýchlejšie.

Kalkulačka

Kalkulačka

Či už ľahké príklady alebo zložite úlohy, ak chcete vypočítať matematický príklad, často potrebujete kalkulačku. Aj túto možnosť v sebe už dlhú dobu zahŕňa každý smartfón. Navyše si môžete stiahnuť plno ďalších aplikácií na počítanie, ktoré slúžia ako náhrada jednoduchých alebo vedeckých kalkulačiek.

Hracia konzola

Hracia Konzola

Stojíte v rade, čakáte v čakárni alebo sa len tak nudíte doma. Často si takéto chvíle skrátite hraním hier. V dnešnej dobe sa výkon smartfónov z roku na rok zvyšuje rýchlosťou svetla. 8 jadrové procesory sú dnes bežne, a pomaličky prichádzajú 16 jadrové modeli aj so 4 GB RAM. Takýto výkon pomaly ale isto dobieha výkon hracích konzol, ktoré by mohli byť skôr, či neskôr nahradené.

Máte ešte iné vyžitie pre svoj smartfón? podeľte sa s ním s nami v komentároch.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Mobily | Značky , , .
10 vecí