Recenzia: Creative Sound Blaster Tactic3D Rage

Autor:
30. 06. 2015 o 0:43

V týchto dňoch som mal možnosť testovať celkom zaujímavé herné slúchadlá od spoločnosti Creative, nazvané Creative Soundblaster Tactic 3D Rage. Poďme sa teda na ne spoločne pozrieť.

Dizajn

Dizajnovo sa jedná o celkom zaujímavé slúchadlá. Vyhotovené sú z veľmi ľahkého, avšak kvalitného materiálu. Majú veľmi kvalitne spracované náušníky, ktoré sú z vnútra veľmi kvalitne vypolstrované.

Na ľavom  náušníku sa nachádzajú okrem mikrofónu aj ovládacie prvky slúchadiel. Na zadnej strane tohto náušníka nájdete ovládanie hlasitosti, a vypínania slúchadiel a na prednej strane sa nachádza tlačidlo pre stlmenie mikrofónu. Mikrofón je následne potom samozrejme odnímateľný.

No a keďže sú to herné slúchadlá, treba trochu aj ten image, a tak sa v náušníkoch nachádzajú multifarebné LED, ktorých farbu a iné parametre s môžete nastaviť v dodávanom software.

Creative Sound Blaster Tactic3D Rage

A ako to zvučí?

Soundblaster Creatve Tactic3D Rage sú zvukovo veľmi kvalitnú slúchadlá. Po pravde ma veľmi prekvapilo podanie prestorového 7.1 zvuku, čo sa odrazí hlavne pri hraní hier ako Counter-Strike, či World of Tanks a World of Warships, kde je temer nevyhnutnosť, aby ste vedeli kde je nepriateľ.

Pri hraní s týmito slúchadlami som mal presne predstavu, kde sa práve nachádza nepriateľ, a mohol som tak veľmi dobre a rýchlo zareagovať.

Avšak tieto slúchadlá sú čo sa podania zvuku týka, v pohode vhodné aj na pozeranie filmov, či hranie menej akčných hier, kde je napríklad viac dialógov.

Vďaka nastaveniu Dialog Plus sa totiž dialógy posunú do popredia pred ostatné zvuky. No a čo sa podania výšok a basov týka, tak tie zvládajú tieto slúchadlá viac ako dobre.

Software

Keďže som už v minulom odseku zabŕdol do nastavení, poďme si niečo povedať o samotnom software, ktorý je tiež veľmi zaujímavý.

V hlavnej časti si vyberiete herný profl a nasatavíte si hlasitosť mikrofónu a slúchadiel. Herný profil s pritom môžete vyberať aj podľa nastavení, aké používajú profesionálny hráči PC hier.

Ďalej tu máme obrazovku SBX Pro Studio. Tu si môžeme nastaviť percentuálne Crystalizer, Surround zvuk, Bass, už spomínaný Dialog Plus.

Ďalšou zaujímavou technológiou je položka Scout mode. Pri aktivovaní tejto položky bude zvýraznený zvuk s toho miesta, odkiaľ nepriateľ prichádza. Typicky sú to jeho kroky. A ak nie ste úplne hluchý, mali by ste sa dostať týmto do výhody oprot ostatným hráčom.

Myslím, že položky ako Equalizer a Voce FX nemusím nejako špeciálne vysvetlovať, avšak zaujímavou položkou je posledná položka SB Prism. Tu si nastavíte trocha imidžovú záležitosť, a to svetelné efekty a farby LED podsvietenia na náušníkoch. Pozor samozrejme to ovplyvňuje aj životnosť batérie.

Záver

Slúchadlá Creative SoundBlaster Tactic3D Rage sú čo sa do kvality spracovania a ceny týka celkom zaujímavé slúchadlá. Ja mám celkom so slúchadlami problém, a máloktoré herné slúchadlá m sadnú. Tieto mi však sadli perfektne, a vydržím ich mať na  hlave aj niekoľko hodín.

Takže ak hľadáte kvalitný zvuk, dobré spracovanie a rozumnú cenu, myslím že tento model je pre vás to pravé orechové.

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , , .
Creative Sound Blaster Tactic3D Rage

Plusy

- Bezdrôtové, - Pohodlné na nosene, - Odnímateľný mikrofón, - 7.1 Zvuk,

Mínusy

- Mikrofón mohol byť mierne kvalitnejší,

Verdikt

9/10
Slúchadlá Creative SoundBlaster Tactic3D Rage sú čo sa do kvality spracovania a ceny týka celkom zaujímavé slúchadlá. Ja mám celkom so slúchadlami problém, a máloktoré herné slúchadlá m sadnú. Tieto mi však sadli perfektne, a vydržím ich mať na hlave aj niekoľko hodín. Takže ak hľadáte kvalitný zvuk, dobré spracovanie a rozumnú cenu, myslím že tento model je pre vás to pravé orechové.

Porovnajte si ceny v e-shopoch