HUAWEI P8 Lite šikovný osemjadrový smartphone

Autor:
26. 06. 2015 o 0:15
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

V týchto dňoch som dostal na testovanie celkom zaujímavý smartphone spoločnosti HUAWEI, nazvaný HUAWEI P8 Lite, poďme sa teda na tento smartphone spoločne lepšie pozrieť.

Dizajn

HUAWEI P8 Liter prekvapil čo sa dizajnu týka už svojim balením. To by malo byť totiž podľa tvorcov v polici obchodu pravdepodobne položené na stojato. Smartphone samotný bol potom vložený medzi príručkami a príslušenstvom tiež tak rečeno na stojáka Celkom zaujímavý koncept. Poďme však k vlastnému zariadeniu.

Huawei P8

Prednej strane dominuje celkom kvalitný IPS displej s rozlíšením 720 x 1280. a ochranou Corning Gorilla Glass 3.

Nad displejom sa nachádza veľmi kvalitná 5 Megapixelová kamerka, repráčik na telefonovanie a senzory. Na vrchu nájdete potom audio jack.

Na pravom boku nájdete jednak klasické tlačidlá pre ovládanie hlastosti, tlačidlo pre vypínanie a uzamykanie obrazovky a kombinované sloty pre microSD a SIM karty. Schválne píšem SIM karty, a hneď si povieme aj prečo.

  • Pozrite si tiež našu recenziu na Honor 6+

HUAWEI P8 Lite je totiž dual SIM však sloty môžete zaujímavo kombinovať. Môžete použiť dve micro SIM karty alebo kombináciu micro a nano SIM karty, pričom nano SIM sa dáva do slotu na ležato. Prípadne ho budete používať s jednou SIM kartou, čím sa vám uvoľnil jeden slot pre použitie microSD karty. Myslím, že toto je celkom originálne riešenie.

Huawei P8

Na spodnej strane telefónu sa anchádza už len dvojica repráčikov, no a samozrejme microUSB port na nabíjanie 2200mAh batérie. Na zadnej strane potom nájdete 13 Megapixelový fotoaparát a blesk.

Inak celkom sa mi páči spracovanie zadnej strany HUAWEI P8 Lite. Textúra m osobne pripomína ako keby imitácu dreva, a  povrch nie je úplne hladký, vďaka čomu sa telefón veľmi dobre drží.

Avšak aj hardware je to čo robí smarpthone smartphonom, poďme sa teda mrknúť na to, na čom tento krásavec beží.

Železo, aka hardware

Aj po hardvérovej stránke j e HUAWEI P8 Lite celkom zaujímavým zariadením, a určite má užívateľovi čo ponúknuť.

Ako procesor je v tomto zariadení použitý osem jadrový ARM Cortex A-53 s taktom 1,3Ghz. Chipset je  Hislicon Kirin 620 a o grafiku sa tu stará chip Mali 450MP4.

Huawei P8

Ako som už spomínal úložisko je 16GB a RAM je potom slušných 2GB. Čo v kombinácii s 2200 mAh batériou dáva smartphonu celkom dobrý výkon a aj výdrž. Mnohých tak isto poteší aj možnosť rozšírenia úložiska o microSD kartu.

Konektivita

Smartphone by však nebol smartphone bez možnosti konektivity. A tak aj tu nájdeme GPS, Bluetooth, či Wif štandardu b/g/n.

A samozrejme nechýba ani NFC, aj keď to napriamo neprezrádza žiadne logo na tele smarpthonu. Z mobilných sietí sú podporované ako 3G, tak aj LTE siete. A na akom OS to všetko beží?

OS

Na to aby hardvér fungoval potrebuje samozrejme aj operačný systém. V tomto prípade sa jedná o Android vo verzii 5.0. Samozrejme tu nesmie chýbať rozhrane EMUI vo verzi 3.1

Toto rozhranie je veľmi svižné, avšak nepoteší testovačov aplikácií, keďže v HUAWEI vynechali tradičný adresár aplikácie. Na druhej strane vás to však donúti udržiavať telefón prehľadný. Aspoň na mňa to tak zafungovalo.

Huawei P8

HUAWEI samozrejme dodáva aj svoje aplikácie, či aplikácie zmluvných partnerov. Nájdete tu teda napríklad aplikácie ako zrkadlo, ktorá vám vytvorí z vášho smartphone reálne zrkadlo. Verte alebo ne už sa m to sem tam hodilo.

Ďalej tú nájdete aj niekoľko drobných hier od Gameloftu, či priamo predinštalované aplikáca ko Twitter a Facebook. Nájdete tu tiež FM rádio, hlasový záznamník, či baterku. Myslím, že na úvod slušná dávka defaultných aplikácií.

Ešte by som sa však trocha vrátil k fotoaparátu, na ktorý som trocha zabudol a to by bola škoda.

Fotoaparát

Fotoaprát v HUAWEI P8 Lite je  zaujímavý jednou vecou, a to ani nie tak zadná kamera. Tentoraz sa skôr povenujem kamere prednej.

Zadná kamera fotí dosť dobré fotografie, tak isto zvláda aj HD video, či časozberné video. Avšak je tu jeden zaujímavý režim Beuty.

Nuž a tento je určený hlavne pre prednú kameru, a to na fotografovanie dnes tak populárnych selfies.

Režim vám dáva inštrukcie, ako sa máte pozerať do fotoaprátu, aby bola selfe čo najlepšia, a následne si môžete zhotovenú selfie ešte doladiť. Celkom fajn fíčura, ktorá isto poteší všetkých fanúšikov selfies.

Záver

Čo dodať na záver? Spoločnosť HUAWEI prekvapuje čoraz viac a čoraz príjemnejšie. HUAWEI P8 Lite je svižný a veľmi dobre vybavený smartphoen za rozumnú cenu.

Batéria tohto smartphone vydrží deň až deň a pol stáleho používania a pri aktivovaní ultra powersaving modu kde vám ostanú len funkcie poslednej záchrany, aby ste sa dovolali sa výdrž batérie ešte jemne predĺži.

Ak teda netúžite za smartphone vysoliť nehorázne peniaze, a nemusíte mať najnovší a najnamakanejší high end, tak si myslím, že aj HUAWEI P8 Lite, ktorý s cenou začína na 253 Euro, je celkom zaujímavá voľba.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Mobily | Značky , , , .
Huawei P8