Honor 6+ veľmi vydarený smartphone

Autor:
13. 06. 2015 o 0:56
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

V týchto dňoch som mal na krátku dobu možnosť testovať celkom zaujímavý smartphone novej značky na scéne a to značky Honor. Konkrétne som mal možnosť testovať ich horúcu novinku a to  Honor 6+

Dizajn

Ako býva v mojich recenziách dobrým zvykom, pozrieme sa najprv na dizajn tohto smarphonu. Začneme prednou časťou zariadenia.

Vpredu sa nachádza klasický 5,5 palcový displej v rozlíšení 1080×1920 pixelov podporujúci až 16 miliónov farieb.

Následne tu nájdete aj reproduktor a prednú 8 megapixelovú kamerku, čo je naozaj veľmi dobrá hodnota pre prednú kameru.

Keďže sa jedná o dual sim telefón nájdeme tu  na pravej strane telefónu dva sloty pre microSIM/nanoSIM s čoho jeden zo slotov je kombinovaný zo slotom pre microSD kartu. A ako toto zaujímavé spojenie funguje?

Celkom jednoducho. Povedzme, že vlastním jednu nanoSIM a jednu microSIM kartu. Nič jednoduchšie nanoSIM kartu vložím do patričného slotu nie tak ako som zvyknutý ale na ležato.

V prípade, že chcem používať aj microSD kartu, musím jeden slot obetovať a miesto SIMky tam dám SD kartu.

Zaujímavé a veľmi funkčné riešenie. Trocha škoda je, že len jeden zo slotov podporuje 4G/LTE technológiu.

Nad slotmi pre SIM kartu sa následne nachádzajú klasické ovládacie prvky na uzamknutie obrazovky/vypnutie telefónu a a na ovládanie hlasitosti.

Na vrchnej strane telefónu nájdeme už len jack pre slúchadlá, ktoré inak hrajú celkom dobre, a infraport pre ovládanie našich TV, Settopboxov či klimatizácií, Ovládanie týchto zariadení si nakonfigurujete v samostatnej dodávanej aplikácii.

Zaujímavá je však zadná strana tohto telefónu. Nájdete tu totiž dvojicu 8 Megapixelových objektívov s dvojitým bleskom. Čo umožňuje Honoru neskutočne rýchle fotenie napríklad aj za jazdy autom v  80 Km/h

Samotný hw nech by bol akokoľvek zaujímavý by však nefungoval bez systému a aplikácií. Čo nám teda Honor 6+ ponúka vo svojej výbave?

OS a aplikácie

Honor 6+ beží na operačnom systéme Android vo verzii 4.4.2 KitKat s upraveným veľmi šikovným rozhraním EMUI. Treba povedať že toto rozhranie sa tvorcom veľmi podarilo, možno však zarmúti zberačov aplikácií, keďže neobsahuje samostatnú časť kam by sa ukladali stiahnuté aplikácie ako je to známe z čistého Androidu.

Ďalej tu máme niekoľko celkom zaujímavých aplikácií priamo s produkcie Honoru, ktoré nájdete pod položkou Tools.

Jednak je to aplikácia SmartController pomocou ktorej môžete ovládať svoje settopboxy, smart TV či klimatizácie vo vašej domácnosti, na čo slúži už spomenutý vstavaný infra senzor.

honor 6+

Ďalej tu nájdeme obligátne aplikácie ako Poznámky, Kalendár, Baterka ale aj takú aplikáciu akou je Zrkadlo.

Tá sa vám môže veľmi hodiť na nejakej dovolenke, pretože z vášho Honor 6+ vyrobí plnohodnotné zrkadlo. Tak isto tu nájdete napríklad FM rádio či nahrávanie zvuku.

Množstvo ďalších aplikácií si môžete stiahnuť samozrejme s Google Play-

Jedným z hlavných ťahákov Honor 6+ je však jeho technologicky zaujímavý fotoaparát. Poďme sa teda naň pozrieť.

Fotoaparát 

Smartphone obsahuje ako som už písal dvojicu 8 Megapixelových objektívov, čo v konečnom dôsledku dáva tuším 13 Megapixelovú fotku. Že vám nesedia počty?

Ja to chápem tak, že tie dva objektívy pomáhajú hlavne pri rýchlom zaostrovaní a zoomovaní, čo sa mi tak trochu potvrdilo keď sa mi veľmi dobrú foto podarilo spraviť z okna auta v rýchlosti 80 Km/h.

honor 6+

Tak isto sa s týmto fotoaparátom fotia veľmi pekné makrá či fotografie v špeciálnom široko uhlom režime, kde bola zvýšená hodnota depth of field.

Ja som však najčastejšie fotil tak povediac z ruky. A bol som veľmi prekvapený ako rýchlo dokázal fotoaparát zaostriť a aký veľmi kvalitný výsledok dokázal zo seba vydať.

To si napokon budete môcť pozrieť jednak tu, ale pridám sem aj odkaz na fotografie v Google Photos albume, kde mám sústredené fotografie fotené týmto telefónom alebo fotky s ním súvisiace.

Výdrž batérie

Ďalšou vecou ktorou sa Honor 6+ pýši, a ktorá je jedným z jeho hlavných hitov je výdrž na batériu. A tá je skutočne úctyhodná.

Ja totiž smarpthone veľmi nešetrím a je nonstop vyťažený. Buď je vkuse na Wifi alebo na 3G prípadne rovno LTE.  No a tak som bol celkom zvedavý ako si s tým poradí Honor  6+

Musím povedať, že si jeho 3200Mah počínala veľmi dobre. Z Bojníc som odchádzal o druhej po obede minulý piatok, a tessne pred cestou som ho dal nabyť. Na nabíjačku sa pri plnom využívaní pýtal až v sobotu podvečer, čo je myslím veľmi pekný výsledok.

Ak by ste sa predsa dostali do situácie, že by to bolo s batériou len tak tak, jednoduchým aktivovaním super safe módu vypnete všetky smart funkcie. Ostanú vám k dispozícii len kontakty, volania a SMS a rozhranie sa zmení na čiernobiele.

Procesor, úložisko a RAM

Parametrovo však nezaostávajú ani ostatné komponenty. Ako procesor je tu výkonný Huawei Kirin 925 s osem jadrami, taktovaný na  1,3 Ghz.

Úložisko je tu rovno o veľkosti 32GB a opravte ma ak sa mýlim, ale mám dojem, že nižšia verzia ani neexistuje, no a tomu veľmi zdarne sekunduje  rovných 3 GB RAM.

Konektivita

Čo sa týka konektivity nájdete tu klasicjký Blluetooth 4.0, WiFi b/g/n ako aj NFC, či podporu DLNA.

Čo dodať záverom?

honor 6+

Spoločnosti HUAWEI sa z ich luxusnou značkou Honor podarilo v podaní Honor 6+ vyrobiť veľmi kvalitný smartphone, so zaujímavými aplikáciami, prívetivím UI a hlavne so skvelým fotoaparátom.

Už dávno neplatí, že čínsky produkt je nekvalitný. Ak teda hľadáte zaujímavý smartphoen s veľmi vydareným fotoaparátom, a máte dosť tradičných značiek, myslím že novinka v podaní Honor 6+ by vás mohla zaujať.

Ďalšie informácie získate aj na oficiálnej stránke Honor 6+.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Mobily | Značky , , , , , .
honor 6+

Plusy

- Veľmi dobrý fotoparát, - Dlhá výdrž na jedno nabitie, - Dostatok RAM, - Dostatok úložiska,

Mínusy

- Povrch rýchlo chytá otlačky hlavne čierna verzia, - Nižšia vyditeľnosť na priamom slnku,

Verdikt

9,8/10
Spoločnosti HUAWEI sa z ich luxusnou značkou Honor podarilo v podaní Honor 6+ vyrobiť veľmi kvalitný smartphone, so zaujímavými aplikáciami, prívetivím UI a hlavne so skvelým fotoaparátom. Už dávno neplatí, že čínsky produkt je nekvalitný. Ak teda hľadáte zaujímavý smartphoen s veľmi vydareným fotoaparátom, a máte dosť tradičných značiek, myslím že novinka v podaní Honor 6+ by vás mohla zaujať.

Porovnajte si ceny v e-shopoch