Recenzia: Samsung Galaxy A5

Autor:
26. 05. 2015 o 1:52
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

V týchto dňoch som mal možnosť trocha dlhšie testovať smartphone spoločnosti Samsung, Samsung Galaxy A5, a tak sa teraz naň môžeme pozrieť trocha lepšie. Poďme teda na to.

Dizajn

Dizajnovo sa Samsung Galaxy A5 nijako nevymyká zo štandardného dizajnu smartphonov tejto spoločnosti.

A tak na prednej strane nájdeme 5 palcový kapacitný AMOLED displej s rozlýšením 720 x 1280, a ochranou Corning Gorilla Glass 4. Pod týmto displejom nájdeme jedno hardvérové, a dve senzorové tlačidlá na ovládanie smartphonu. Nad displejom následne nájdeme okrem reproduktoru aj prednú 5 Megapixelovú kameru.

Trochu sa vrátim k displeju. Zaráža ma, že sa Samsung stále drží AMOLED displejov, keď je konkurencia schopná použiť aj pokročilejší IPS panel. Ale to len taká poznámka na okraj, poďme ďalej.

Samsung Galaxy A5

Na pravej strane smartphonu nájdete klasické tlačidlo na uzamykanie obrazovky, či vypínanie smartphonu. Tak isto tu nájdete slot na nanoSIM kartu a na microSD kartu. Ovládanie hlasitosti je umiestnené na ľavej strane zariadenia.

Na spodku zariadenia potom nájdete už len microUSB konektor pre prenos dát, či nabíjanie a 3,5 mm jack pre slúchadlá.

Zadná strana nemá vymeniteľný kryt, a teda nevyberiete ani batériu, ktorá je v Galaxy A5 zabudovaná na pevno. Na zadnej strane nájdete objektív 13 Megapixelového fotoaparátu, ktorý je schopný fotografovať až do rozlíšenia 4128 x 3096 pixelov. Fotoaparát tak isto obsahuje autofocus, či Geo-tagging a samozrejme nechýba ani LED blesk.

Čo sa týka videa, Samsung Galaxy A5 dokáže maximálne video do 1080p, čo je v tejto triede úplne pohodové maximum, a nemôžeme tu očakávať zázraky typu 4K.

A na čom to celé frčí?

Povedali sme si ako Samsung Galaxy A5 vyzerá, no a teraz si povedzme na čom tento smartphone beží.

Ako chipset si tvorcovia vybrali klasiku Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 no a CPU v tomto smarthone je štvorjadrový 1.2 GHz Cortex-A53. Tento podáva spolu s grafikou Adreno 306, 16GB úložného priestoru a 2GB RAM celkom solídny výkon aj v náročnejších aplikáciách, alebo hrách.

A ako je na tom Samsung Galaxy A5 čo sa týka konektivity? Nájdeme tu v podstate všetko potrebné od WiFI a/b/g/n, cez Bluetooth, NFC  a GPS či podporu Glonass, až po podporu LTE. Len pri LTE si treba kúpiť model Galaxy A5 ktorý má tento modul.

Samsung Galaxy A5

Ako operačný systém tu bol použitý obligátny Android 4.4.4 KitKat s klasickou úpravou TouchWiz od Samsungu, ktorá sa však konečne dočkala trochu lepšej a krajšej verzie.

Pri používaní ma celkom potešila šikovne vymyslená klávesnica. Pri písaní čísel sa netreba prepínať na samostatnú klávesnicu, ale čísla nájdete v najvrchnejšom riadku klávesnice.

Tak isto potešilo prepracované, a zjednodušené rozhranie pri nastaveniach telefónu, keďže pôvodný TouchWiz bol celkom dosť zlo.

Záver

Samsung Galaxy A5 je vo svojej triede celkom vydareným zariadením. S relatívne veľkou 2300 mAh batériou. Troška zamrzí slabší AMOLED displej . Avšak tak či onak, je to pri cene okolo 400 Euro celkom dobre vybavený smartphone.

Ak teda nie ste zaťažený zrovna na High-End zariadenia, myslím, že Samsung Galaxy A5 by mohol byť tá správna voľba pre vás.

Oprava: V zariadení sa samozrejme nachádza aj NFC

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Blogger, Videoblogger, Technology Lover, fanúšik sociálnych médií a marketingu z malého mesta na Slovensku Stupava. Záhorák ako repa. Blogujem na www.branorac.sk
Zaradené v Mobily | Značky , , , , .
Samsung galaxy A5

Plusy

- Upravený TouchWiz, - Numerické klávesi v hornom rade klávesnice, - Relatívne veľká kapacita batérie,

Mínusy

- AMOLED displej,

Verdikt

9/10
Samsung Galaxy A5 je vo svojej triede celkom vydareným zariadením. S relatívne veľkou 2300 mAh batériou. Troška zamrzí slabší AMOLED displej . Avšak tak či onak, je to pri cene okolo 400 Euro celkom dobre vybavený smartphone. Ak teda nie ste zaťažený zrovna na High-End zariadenia, myslím, že Samsung Galaxy A5 by mohol byť tá správna voľba pre vás.

Porovnajte si ceny v e-shopoch