Oppo R7 a R7 Plus oficiálne predstavené, ponúknu kovovú konštrukciu a slušný výkon

20. 05. 2015 o 23:08
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Spoločnosť Oppo predstavila svoje zariadenia pre rok 2015. Ide o dvojicu smarfónov Oppo R7 a R7 Plus, ktoré sa snažia zaujať svojou horčíkovo-hliníkovou unibody konštrukciou, svižným výkonom a to všetko s cenovkou do 500 dolárov.

Oppo R7 Plus

Oppo R7 obsahuje 5 palcový IPS displej s Full HD rozlíšením, ktorý sa vošiel do tela s rozmermi 143 x 71 x 6,3 mm a váhou 147 g. O jeho chod sa stará 64 bitový procesor Snapdragon 615, 3 GB operačnej pamäte RAM a 16 GB vnútorné úložisko. Pre tých, ktorý radí fotia si R7 pripravil fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx a clonou f / 2.2. Na svoje si prídu aj nadšenci Selfie, keďže predný fotoaparát má slušných 8 Mpx. Ako je už pri čínskych značkách zvykom, aj tu bola zabudovaná možnosť Dual Sim, ktorá je ale oproti konkurencií trocha pozmenená. Slot slúži na umiestnenie Micro Sim, no poradí si aj s Nano Sim a dokonca aj Micro SD kartou. K dispozícii je aj 2320 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania od Oppo. Tá vyzerá viac než dobre a sľubuje až 75 % nabitie batérie za prvých 30 minút.

Oppo R7 Plus je väčší z dvojice modelov. Jeho rozmery sú 158 x 82 x 7,75 mm a váži 203 g. Svojím väčším rozmerom vďačí hlavne 6 palcovému IPS displeju s Full HD rozlíšením. Oproti menšiemu súrodencovi sa líši aj väčšou vnútornou pamäťou, ktorá sa zastavila na 32 GB a batériou. Jej kapacita je v tomto prípade 4100 mAh. Zmeny sa dočkal taktiež zadný kryt, ktorý obsahuje novinku v podobe snímača odtlačkov prstov. Ostatné špecifikácie ostali zachované a nájdeme tu procesor Snapdragon 615 a 3 GB RAM.

Oppo prezentovalo aj možnosti fotoaparátov v R7 a R7 Plus. Vďaka softvérovým vylepšeniam bude možne zhotoviť až 52 Mpx fotografie. Nechýba ani podpora GIF, Auto-Focus, formátu RAW a niekoľkých Instagram efektov.

Oppo R7 Plus

Oba smartfóny pobežia na operačnom systéme Android s nadstavbou Color OS 2.1. Prekvapením je odlišnosť verzie Androidu v oboch zariadeniach. V prípade R7 to bude starší 4.4 KitKat, ktorý sa neskôr dočká aktualizácie na najnovší Lollipop. R7 Plus bude už v základe obsahovať Android 5.1 Lollipop.

Odporúčaná predajná cena pre Oppo R7 je stanovená na 400 $, za R7 Plus si vypýta 480 $. Cena je ale určená pre čínsky trh. Treba preto počítať s tým, že u nás bude trocha vyššia. Telefóny budú dostupné v striebornej a zlatej farbe.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Mobily | Značky , , , .
Oppo R7 Plus