Lenovo predstavuje smartfón s projektorom, ten vytvorí dotykový obraz

30. 05. 2015 o 22:36
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Veľké korporácie sa v mobilnom priemysle pretekajú, kto prinesie lepšie technológie vo svojich zariadeniach. Niektoré sa uchytia a iné upadnú do zabudnutia. Jednou z takýchto vychytávok je aj projektor zabudovaný priamo v smartfóne.

Lenovo Smart Cast

V minulosti sa o presadenie týchto smartfónov pokúsila spoločnosť Samsung so zariadeniami Beam. Táto rada sa dočkala dvoch telefónov, no veľký úspech neoslavovali. Trochu inač sa na to pozerá spoločnosť Lenovo, ktorý chce využiť projektor okrem premietania aj na ovládanie samotného smartfónu.

Lenovo Smart Cast

Predstavte si to, virtuálna klávesnica na akomkoľvek povrchu. Technológia ktorú sme doteraz videli iba vo filmoch sa pomaly stáva skutočnosťou. Tento projekt bol oznámený na Lenovo Tech svetovej konferencii a pomenovali ho Smart Cast. Na rozdiel od bežných DLP pikoprojektorov, spoločnosť Lenovo integrovala nový samozaostrovací laserový projektor.

Okrem režimu bežného premietania na stenu smartfón obsahuje pohyblivú vrchnú časť a stojanček pre jeho držanie. Pri otočení tejto časti dopredu, projektor premieta obraz priamo na stôl alebo iný podklad a slúži zároveň ako dotyková časť. Využití je veľa, okrem klávesnice sa dajú integrovať aj samotné aplikácie. Na videu nižšie môžete vidieť napríklad hru Ninja Fruit.

Lenovo Smart Cast

Lenovo bol na ďalšie informácie skúpy a o tejto technológii viac neprezradil. Neostáva nám preto nič iné iba čakať na ďalšie informácie. Dúfam že Lenovo tento projekt dotiahne do konca a čoskoro sa dočkáme prvých smartfónov budúcnosti.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Mobily | Značky , , , .
Lenovo Smart Cast