iPhone 6s sa dočká vylepšeného fotoaparátu, väčšej pamäte RAM a displeja citlivého na tlak

17. 05. 2015 o 14:29

Aj tento rok očakávajú fanúšikovia Apple vydanie nových modelov iPhone. Podľa skúsenosti z minulých rokov by mali niesť názov iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Na internet už unikli prvé špekulácie, aké vylepšenia budú nové smartfóny obsahovať.

Apple Iphone 6

Minuloročný model zožal vlnu kritiky kvôli fotoaparátu, ktorého rozlíšenie ostalo na úrovní 8 MPx. Apple preto vypočul volania zákazníkov a v tohtoročnom modeli sa dočká zvýšenia na 12 MPx. Treba ale povedať, že aj napriek menšiemu rozlíšeniu mal iPhone 6 jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Zvyšovanie malo v tomto prípade praktický účel a tým je možnosť nahrávania videí v 4K rozlíšení.

Veľkosť displeja ostane na terajších 4,7 a 5,5 palcov. Jednou z noviniek  je implementovanie technológie Force Touch, pomocou ktorej bude displej reagovať na intenzitu tlaku.

Pozrite si kožené púzdro na iPhone 6

Zmeny sa dotknú aj konštrukcie smartfónu, tá sa dočká vylepšenia v podobe zafírového skla. Jeho výhodou je vyššia odolnosť voči škrabancom, nárazom a ohýbaniu. Treba ale poznamenať, že výroba tohto skla je extrémne náročná a Apple bude najprv musieť vyriešiť jeho dodávky. V hre ostala aj možnosť vytvorenia špeciálnej edície, ktorá bude toto sklo obsahovať.

Apple Iphone 6

O chod nového iPhonu sa budú starať nové procesory Apple A9, ktoré bude vyrábať Samsung. Zmena sa dotkne aj operačnej pamäte RAM, tá sa navýši na hodnotu 2 GB. Masová výroba oboch modelov začne koncom Augusta v objeme 80 až 90 miliónov kusov.

Zdroj: GSMarena.com

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky, Mobily | Značky , , .
iPhone 5S