Google testuje transkódovanie stránok, až 4x rýchlejšie načítavanie pri pomalom pripojení

04. 05. 2015 o 21:40
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Užívatelia mobilného internetu v rozvojových krajinách sa často stretávajú s pomalým pripojením. Tento problém sa rozhodol riešiť samotný Google. Už čoskoro sa v Indonézii spustí možnosť zoštíhľovania webových stránok pre systém Android a tým sa urýchli ich načítavanie.

Technológia funguje tak, že pri detekcii 2G alebo pomalšieho pripojenia, Google automatický ponúkne zoštíhlenú verziu stránky. Tento proces sa nazýva Transcoding a funguje ,,za letu“, bez toho aby vyžadoval nejakú zmenu od webových stránok.

Tento proces sa trocha podobá kompresii dát, ktorú poznáme v Opere Mini. Google ale zašiel pri optimalizovaní stránky ešte ďalej. Ponúkne aj odstraňovanie nepodstatného obsahu stránky a reklám. Chrániť bude iba vlastné reklamy AdSense a niekoľko ďalších reklamných sieti.

Google Transkodovani

Prekódovanie ale nebude možné pre všetky webové stránky. Medzi výnimky patria veľké weby a taktiež stránky určené na prehrávanie videa. Správcovia webov môžu taktiež svoje stránky z programu odhlásiť. O možnosť vypnúť túto funkciu nebudú ukrátený ani koncový užívatelia. Tí si môžu kliknúť na odkaz, ktorý sa nachádza v hornej časti stránky a tým zobrazia jej plnú verziu.

Google tvrdí, že prekódovanie urýchľuje načítanie stránky až 4x, znižuje spotrebu dát o 80 percent a zvyšuje zobrazenia stránok o 50 percent. Koniec koncov, používatelia budú môcť surfovať oveľa viac, ak bude načítavanie stránok rýchlejšie a plynulejšie.

Google začne s testovaním funkcie koncom tohto mesiaca v Indonézii. Momentálne neexistuje žiadna informácia o expandovaní tohto programu aj na iné trhy. Čo by ste však povedali keby bolo ,,zoštíhľovanie“ stránok sprístupnené aj na Slovensku. Privítali by ste túto možnosť?

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Som nadšenec pre najnovšie mobilné technológie. Mojím hlavným záujmom je operačný systém Android a všetko čo s ním súvisí.
Zaradené v Bleskovky | Značky , , , .
Google Transkodovani