Na trh prichádza cenovo dostupný Chromebook od spoločnosti Acer

26. 04. 2015 o 23:51
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Po uvedení produktového radu Acer Chromebook 15, prvých Chromebookov s 15,6 “displejom, spoločnosť Acer rozširuje tento rad o nový model Acer CB3-531 za príjemnú cenu od 255 eur. Nový Acer Chromebook 15 má výdrž na batériu 11,5 hodiny, ktorá je najdlhšia medzi 15 “Chromebooky.

Podľa posledných údajov je Acer v súčasnosti poprednou svetovou značkou Chromebookov, a to vďaka viac ako 36% podielu na trhu v roku 2014.

Veľký displej pre vyššiu produktivitu

Acer Chromebook 15 CB3-531 má veľký 15,6 “TFT LCD displej s LED podsvietením, ktorý prináša vyššiu produktivitu, keďže majú užívatelia k dispozícii väčšiu zobrazovaciu plochu pre aplikácie aj na to, aby si plnohodnotne vychutnali filmy. Navyše sa môže displej nového Chromebooku pochváliť antireflexnou úpravou Acer ComfyView, ktorá minimalizuje odrážajúce sa svetlo od panelu a menej namáha a unavuje oči. HD rozlíšení 1 366 × 768 px zaisťuje, že si môžu používatelia pohodlne užívať obsah.

Acer Chromebook 15 CB3-531

Dvojica plnohodnotných reproduktorov smerujúcich nahor prináša vyššiu hlasitosť a krištáľovo čistý zvuk. Navyše vstavaná kamera podporuje funkciu HDR (High Dynamic Range) pre jasnejší fotografie i videa pri videokonferenciách.

Celodenná výdrž na batériu a solídny výkon

Nový model Acer Chromebook 15 CB3-531 prináša extra dlhú výdrž na batériu až 11,5 hodiny, takže môžu užívatelia využívať toto zariadenie pre celodenné zábavu alebo produktívnu prácu či už v zamestnaní alebo v škole.

Acer Chromebook 15 je osadený dvojjadrovým procesorom Intel Celeron N2830 ai vďaka integrovanej grafike Intel HD Graphics poskytne dostatočne rýchlu odozvu systému i aplikácií. 16GB eMMC úložisko je zase zárukou rýchleho ukladania dát aj prístupu k nim.

Rýchle Wi-Fi pripojenie

Acer Chromebook 15 CB3-531 zaisťuje užívateľom neustále pripojenie k sieti pre streamovanie videa, surfovanie alebo vybavovanie emailov. Chromebook sa môže pochváliť rýchlym bezdrôtovým pripojením Wi-Fi MIMO 2×2 802.11ac, ktoré je oproti predchádzajúcej generácii až trikrát rýchlejšie.

Zosilnená odolná konštrukcia a veľký touchpad

Nový model Acer Chromebook 15 CB3-531 má rovnako zosilnenú konštrukciu ako špičkové modely tejto rady. Jeho šasi vydrží záťaž až 60 kg, zatiaľ čo jeho rohy prečkajú bez poškodenia pád z výšky až 45 cm. Tieto vylepšenia konštrukcie sa premietajú na vyššej pevnosti a schopnosti odolávať nárazom a pádom.

Textúrovaný žulová sivý povrch modelu CB3-531 je príjemný na dotyk a zaisťuje bezpečný úchop notebooku. Chromebook sa ľahko prenáša aj vďaka svojej hmotnosti iba 2,0 kg a rozmerom len 383 × 256 × 24,2 mm.

Acer Chromebook 15 CB3-531

15 “Chromebooky od Aceru sa môžu oproti iným dnešným chromebookům pochváliť najväčším touchpadom. Výsledkom je, že sa bude používateľom Chromebook celkovo lepšie používať a poskytne im väčšiu flexibilitu v približovaní, posuvu na stránkach aj v celkovom ovládaní. Používatelia si tiež môžu k Chromebooku pripojiť ďalšie periférie cez rozhranie Bluetooth 4.0, port USB 3.0, port USB 2.0 alebo port HDMI. Čítačka pamäťových kariet SD / SDXC akceptuje karty s kapacitou až 128 GB.

Chrome OS je zabezpečený a ľahko ovládateľný

Acer Chromebook 15 je ideálnou voľbou pre celú radu užívateľov, ktorí prezerajú, upravujú, vytvárajú a spolupracujú ako offline tak online v programoch, ako sú dokumenty Office alebo Gmail.

Chromebooky sa ľahko ovládajú a sú ideálne pre zdieľanie viacerými užívateľmi, pretože sa každý z nich môže pre prístup k dokumentom, webovým záložkám a ďalším informáciám prihlásiť na svoj vlastný účet. Ukladaním dát na Google Drive sú súbory, dokumenty a fotografie bezpečne uložené v cloude. Tým máte aj zaistené, že je vždy a zabezpečenou cestou k dispozícii tá najaktuálnejšia verzia súboru alebo dokumentu, a to aj v prípade, že je Chromebook stratený či odcudzený.

Kľúčovým prínosom Chrome OS je jednoznačne bezpečnosť. Systém sa automaticky aktualizuje, aby bola zaistená ochrana pred neustále sa meniacom online hrozbami. Navyše je vďaka dohľadu nad užívateľmi zaistené, že budú mať deti prístup k online obsahu bezpečnú, kontrolovanú cestou.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Zaradené v Bleskovky, Notebooky | Značky , , , , .
Acer Chromebook 15 CB3-531