Tesla aplikácia pre Apple Watch umožňuje ovládať auto z vášho zápästia

10. 02. 2015 o 14:24
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Aj keď Apple Watch ešte nie je v predaji a do apríla ani nebude, ukrajinský vývojár sa pre nás rozhodol vytvoriť pracovný koncept aplikácie, ktorá ukazuje ako by sme mohli ovládať auto pomocou Apple Watch.

Prototyp aplikácie ukazuje, ako by mohol byť užívateľ schopný ovládať niektoré zo základných funkcií Tesla model S z dotykovej obrazovky Apple Watch.

Eleks využíva Apple Watch Kid, ktorý umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie tretích strán pre nadchádzajúce „nositeľné“  zariadenia, ktoré budú komunikovať s Teslou. Watch Kid má vážne nedostatky, ktorými sú napríklad nepoužiteľnosť bez Apple Watch, tvrdí spoločnosť.

Na stránke projektu pre aplikácie, tím vyjadril svoje frustrácie z obmedzených funkcií:

“Teraz môžeme s istotou povedať, že vytvára niečo naozaj potrebné a plne funkčné pre Apple hodinky s aktuálnou verziou SDK. Je ro veľmi, veľmi ťažké, a mnoho z funkcií ktoré sľúbili pred uvedením na trh, nie sú vôbec k dispozícii. “

Niektoré z funkcíí sú naozaj lákavé pre Tesla používateľa za pomoci Apple Watch, ako napríklad: zamknúť a odomknúť auto, zapnúť reflektory a sledovať teplotu auta, kilometrový výkon či životnosť batérie.

apple watch

Táto aplikácia mala byť pôvodne iba demoverzia. Mala dokázať, čo všetko Apple Watch dokáže. Avšak po obojstrannej spokojnosti budeme určite uvažovať o publikovaní Apple Watch na trh.

Problém v tejto chvíli vidíme v tom, že Tesla má iPhone aplikáciu.

Bez ohľadu na to, či sa tento projekt niekedy premení v reálny produkt, Eleks nám ukázalo ďalšiu oblasť, ktorú Apple Watch môže ovplyvniť.

Ak Apple hodinky a mobilné aplikácie s nimi spojené budú mať úspech, bude väčšia užitočnosť systému ako je samotné Apple. A to predtým, než systém vôbec bude mať šancu dostať sa k väčšine áut.

Tesla Apple Watch

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Zaradené v Aplikácie, Wearables | Značky , , , .
Tesla Apple Watch