Ako fotí a natáča video Lenovo VIBE X2

08. 02. 2015 o 22:00
Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk

Unboxing a video recenziu smartfónu Lenovo VIBE X2 ste si už na pda.sk mohli pozrieť v predchádzajúcich článkoch. Dnes som pre vás pripravil video s ukážkami fotografií a videa urobenými týmto štýlovým smartfónom.

Lenovo VIBE X2 disponuje predným 5 Mpx fotoaparátom s pevným zaostrením, ktorý je určený na video hovory a na selfie fotografie.  Dokáže natáčať dokonca Full HD video. Jeho kvalita je na tento účel viac než postačujúca. Zadný fotoaparát ponúka rozlíšenie 13 Mpx s automatickým zaostrovaním a LED bleskom. Ďalším plus je sekundárny mikrofón na zadnej strane kúsok od LED blesku.

Ako fotí a natáča video Lenovo VIBE X2

Čo sa zadného fotoaparátu týka, tak má tendenciu prikrášľovať farby na fotografiách ako aj pri videu. Farby sú živšie a sýtejšie ako v skutočnosti. Je to vidieť hlavne pri fotografiách robených za slnečného počasia. Zobrazovanie farieb displeja si síce viete nastaviť aj manuálne ale to neovplyvní výsledné fotografie.

Lenovo VIBE X2 fotografia_1

V prípade natáčania videí v nedostatočných svetelných podmienkach, alebo v prípade, že sa pred fotoaparátom mení intenzita svetla, napríklad keď natáčate iný smartfón alebo tablet, na ktorom aktivujete pred objektívom displej, má smartfón tendenciu sám zaostrovať čo sa prejavuje vo videu približovaním a vzďaľovaním obrazu (je to pekne vidieť nižšie na konci videa). So zhoršujúcimi sa svetelnými podmienkami klesá aj kvalita fotografií.

Lenovo VIBE X2 fotografia_3

Zadný fotoaparát v Lenovo VIBE X2 patrí bohužiaľ medzi priemerné. Na trhu sú smartfóny v rovnakej kategórii s lepšími fotoaparátmi. Jedním z nich je napríklad iPhone 6, za ktorý ale zaplatíte dvojnásobnú cenu. Na to že Lenovo VIBE X2 patrí medzi jednu z vlajkových lodí tohoto výrobcu by mohol byť zadný fotoaparát na vyššej úrovni.

Všetky fotografie a videá boli urobené vstavanou aplikáciou Fotoaparát s automatickým nastavením a sú bez úprav.

Prečítajte a pozrite si aj:

Štýlový smartfón Lenovo VIBE X2 – unboxing (video recenzia)

Lenovo VIBE X2 – smartfón, ktorý má štýl (video recenzia)

Investičné striebro - zlatestriebro.sk
Ako fotí a natáča video Lenovo VIBE X2