SONY Walkman pre milovníkov hudby, ktorý vedia oceniť rozdiel

10. 01. 2015 o 13:04
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Do kolekcie hudobných prehrávačov Walkman® od Sony pribudla nová vlajková loď, ktorá je stvorená špeciálne pre milovníkov hudby. Walkman® NW-ZX2 so zvukom vo vysokom rozlíšení vám prináša vycibrený zvuk a hudobný zážitok neporovnateľný s CD kvalitou nech ste kdekoľvek.

Konverzia analógového signálu do digitálnych formátov ako CD či MP3 zvykne tlmiť čistotu pôvodného signálu a oberá nahrávku o pôvodnú kvalitu. Audio s vysokým rozlíšením však zabezpečuje bezstratovú konverziu a uchováva omnoho viac detailov v procese zmeny analógového signálu na digitálny. Výsledkom je  tak autentický hudobný zážitok.

Digitálny zosilňovač zvuku S-Master HX zachováva zvukový signál v digitálnej rovine a podporuje bezstratové prehrávanie zvuku s vysokým rozlíšením. Táto pokročilá technológia umožňuje úpravu obrovského množstva zvukových dát bez akéhokoľvek skreslenia či šumu.

Sony NW ZX2

Efektívny D SEE HX proces pretvára vysokofrekvenčné zvukové informácie, ktoré sa bežne strácajú pri konverzii. Ide o tzv. „upscalling“, pri ktorom je frekvencia a hĺbka nahrávky v komprimovanom formáte MP3 transformovaná na kvalitu blížiacu sa k vysokému Hi-res rozlíšeniu (192 kHz/24-bit).

Novú generáciu NW-ZX2 si zamilujete. Konštrukcia prehrávača pozostáva z pevnej hliníkovej zliatiny, zatiaľ čo pozlátená medená platnička vo vnútri slúži na tlmenie elektrického odporu a napomáha k zvýšeniu celkovej kvality zvuku.

Ďalším vylepšením, ktoré zaručene poteší každého audiofila, je dvojvrstvový kondenzátor vyrovnávajúci odchýlky v napätí či medené káble a čisté bezolovnaté spájkovanie. Výnimočnú kvalitu zvuku v Sony dosiahli aj vďaka vybraným komponentom vrátane cievok, rezistorov typu MELF a kondenzátorov s tenkou vrstvou elektród.

Jeden zdroj časového signálu nahradili dva, každý s vlastným kryštálovým oscilátorom – jeden pre zdroj 44.1/88.2/176.4 kHz (CD/DSD) a druhý pre 48/96/192 kHz zdroje. Bez ohľadu na typ hudobného súboru je zvuk mimoriadne čistý s lepším delením signálu do stereo kanálov.

NW-ZX2 je prvým Walkmanom® s podporou výkonného LDAC kodeku. Táto nová zvuková technológia od Sony ponúka vysokú kvalitu bezdrôtového zvukového prenosu cez Bluetooth® – dáta sú prenášané trikrát efektívnejšie ako v predošlých modeloch. Párovanie prehrávača na jeden dotyk s inými zariadeniami je rýchle a jednoduché s použitím NFC.

Praví milovníci hudby určite ocenia poriadnu kapacitu vnútornej pamäte: 128GB je skutočne dostatočná kapacita aj pre hudobnú kolekciu v Hi-res rozlíšení. Ak pomocou microSD karty rozšírite pamäť na 256GB, budete mať dostatok miesta na viac ako 1700 skladieb v v Hi-res formáte (približne 150MB/skladba).

Výdrž Li-on batérie sa predĺžila až na neuveriteľných 60 hodín pri prehrávaní vo formáte MP3 . Prehrávač podporuje Wi-Fi a USB pripojenie, takže môžete počúvať hudbu z domácej DLNA siete či s použitím slúchadlových zosilňovačov .

Nový Walkman® NW-ZX2 s podporou High-Resolution Audio sa na európsky trh dostane na jar 2015.

NW-ZX2 – Technické špecifikácie

Kapacita pamäte 128 GB
Externá pamäť microSD (nie je zahrnutá v základnej ponuke)
Hlavné funkcie Prehrávanie Hi-res súborov, S-Master HX digitálny zosilňovač zvuku, DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine), ClearAudio+, Clear Bass, ekvalizér, VPT, NFC a Bluetooth® pripojenie
Kompatibilné zvukové formáty MP3, WMA1, FLAC (192KHz/24bit), Linear PCM (192KHz/24bit), WAV (192KHz/24bit), AAC-LC2, HE-AAC, Apple Lossless (192KHz/24bit), AIFF (192KHz/24bit), DSD (2.8MHz, 5.6MHz)
Výdrž batérie MP3 60 hodín**(MP3 128kbps)
Hi-Res Audio 33 hodín**(FLAC 192kHz/24bit)
Nabíjanie batérie Približne 4,5 hodiny
Platforma Android™ 4.2
Displej 4 palcový FWVGA (854×480) Triluminos™ displej pre mobilné zariadenia
Konektivita Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n/a)
Bluetooth® Bluetooth® (A2DP/AVRCP/OPP/HID/SPP)Podporované kodeky: SBC/LDAC
NFC Áno
Zahrnuté aplikácie Media Go (pre Windows), Content Transfer pre Mac (Mac OS)
Rozmery 65,1 x 131,2 x 18,5 mm (Š x V x H) – bez vyčnievajúcich častí
Hmotnosť Približne 235 g
Príslušenstvo USB kábel, kožený obal, spacer (slúchadlá nie sú súčasťou dodávaného produktu)
Investičné striebro - zlatestriebro.sk
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Zaradené v Bleskovky, Príslušenstvo | Značky , , .
Sony NW ZX2