Kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 5/5S a iPhone 6

03. 01. 2015 o 8:30

Z nášho internetového obchodu eshop.pda.sk máme v redakcii kožené púzdra s flipom Fashion pre iPhone 5/5S a iPhone 6. Na iPhone 5/5S máme púzdra dvoch farbieb, čierne a tmavo červené a na iPhone 6 máme púzdra štyroch farbieb, čierne, hnedé, červené a biele.

Kožené púzdra s flipom Fashion sú od nemenovaného čínskeho výrobcu, tak ako asi väčšina všetkých púzdier na trhu. Dokonca aj tie značkové sa vyrábajú v Číne. O to viac som bol prekvapený kvalitou spracovania a precíznosťou detailov a výrezov.

Kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 5/5S_čierna

Ale poďme pekne po poriadku. Púzdra pre iPhone 5/5S ako aj pre iPhone 6 sú vyrobené z kombinácie pružného PU materiálu, jemnej hovädzej kože a brúsenej hovädzej kože. Vrchná časť je z lesklej jemnej kože, ktorá má štruktúrovaný povrch, ktorý ak sa zašpiní je možné pretrieť vlhkou handričkou. Čo sa bude hodiť hlavne pri púzdrach bielej farby. Kožené púzdra pôsobia už na prvý pohľad luxusne, hlavne tie v čiernej farbe. Z PU materiálu je podklad, hlavne bočné steny, ktoré majú chrániť zariadenie pri pádoch na zem. I napriek tomu sú púzdra dostatočne pružné. Vnútorná strana je z jemnej brúsenej hovädzej kože, ktorá je navyše mäkká, takže váš iPhone bude ako v bavlnke.

Kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 5/5S_čierna_1

Mám iPhone 5 a používam už dva týždne toto kožené púzdro s Flipom Fashion a oproti púzdru, ktoré som mal pred tým, si ho neviem vynachváliť. Mal som značkové púzdro (nebudem menovať), ktoré sa otváralo do strany ako peňaženka a z pravej stany malo pásik, ktorý išiel zo zadnej strany v strede púzdra cez bok na vrchnú časť púzdra, kde sa dal pásik zapnúť na cvok. Parádne nepraktické. Lebo ak sa mi aj podarilo palcom jednej ruky cvok odopnúť, tak som musel aj tak použiť druhú ruku aby som púzdro otvoril. Lebo sa otváralo ako kniha a následne som musel časť čo kryje displej prehnúť na zadnú časť púzdra. Následne mi pásik na zatváranie pri telefonovaní trčal pred okom.

Kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 6_hnedá

Kožené púzdro s flipom Fashion je v tomto oveľa praktickejšie. Dokážem ho otvoriť jednou rukou tak, že palcom vrchný klip potlačím a je to. V prípadne, keď nechcem aby časť čo kryla displej visela dole, tak ju ohnem za spodnú časť a hlavne mi nič netrčí pred okom.

Kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 6_hnedá_1

Tiež sa mi páči, že boky nie sú z čistého plastu ako na púzdre pred tým, ale sú z pružného PU materálu, ktoré je naviše z oboch strán potiahnuté kožou. Na starom púzdre bol výrez v plaste okolo tlačítok na pridávanie hlasitosti a asi po dvoch mesiacoch sa plast nad tlačítkami praskol, tým ako som iPhone vyberal z púzdra. Používam totižto pri fotografovaní objektívy Olloclip 4v1 a teda vždy keď chcem použiť toto príslušenstvo, tak musím vybrať iPhone z púzdra. Z koženého púzdra Fashion, sa iPhone vyberá oveľa pohodlnejšie, čo je jeho ďalšie plus a nemusím sa tiež báť, že boky časom prasknú alebo sa vylámu, tak ako na predchádzajúcom značkovom púzdre.

Výrezy na všetky tlačítka sú presné a hlavne sú z vrchnej strany otvorené, nie ako pri predchádzajúcom púzdre, kde bol plast aj z vrchnej strany. Tiež je presne vyrezaný aj otvor na čočku fotoaparátu a tým, že je púzdro tenké, tak sa do čočky fotoaparátu dostane dostatok svetla. Predchádzajúce púzdro malo dvojnásobnú hrúbku a pri určitom uhle mi hrany výrezu vytvárali tieň. Zo spodku sú výrezy na reproduktory a tiež pre 3,5 mm konektor na pripojenie slúchadiel. Jediný nedostatok je, že dátový kábel na nabitie iPhonu nepripojíte bez toho, že otvoríte púzdro, lebo cez stred ide pás kože, ktorý spája vrchnú časť púzdra so spodnou.

Nebudem sa tu ďalej rozpisovať, pripravil som pre vás kratučké video recenzie, v ktorých si môžete kožené púzdra pozrieť. Prvá video recenzia pod týmto textom je na kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 5/5S a druhá je na kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 6. Ak sa vám bude niektoré pozdávať, tak si ho neváhajte kúpiť za prijateľnú cenu 19,90 EUR  v eshop.pda.sk. Ak sa bude video recenzia páčiť, tak pod videom na YouTube kanály pda.sk dajte palec hore a nezabudnite sa prihlásiť aj na odber nášho YouTube kanálu pda.sk.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Kožené púzdro s flipom Fashion pre iPhone 5/5S a iPhone 6