Odviažte sa s objektívmi Olloclip

Autor:
18. 11. 2014 o 20:53

Keď sa ma prvýkrát pýtali, či by som nemal záujem vyskúšať si Olloclip objektívy na iPhone, v podstate som nevedel, o čo ide. Tušil som, že existujú nejaké zariadenia na kvalitnejšie fotky robené smartfónom, ale dovtedy som o nich veľa nepočul. No s radosťou som vyskúšal. A napriek tomu, že to nie je „hračka“ pre profesionálneho fotografa, nebanoval som.

Do rúk sa mi dostal najnovší produkt od spoločnosti Olloclip – olloclip 4-in-1 lens, inak povedané štyri objektívy v jednom. Práve to je veľkou výhodou a krokom k praktickosti takéhoto produktu. Prostredníctvom jediného prídavného zariadenia dostanete štyri nové rozmery fotografie. K dispozícii je fish eye, wide angle a macro (10x a 15x).

Použitie je veľmi jednoduché, žiadne zbytočné návody. Len nasadíte, dáte dole kryt objektívu a môžete fotiť. Funguje so všetkými fotoaplikáciami pre iPhone. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že sú k dispozícii len dva objektívy – fish eye a wide angle, no zdanie klame. Chvíľu klamalo aj mňa. Potom mi došlo, že stačí odkrútiť tieto dva a dostanem sa aj k makrám.

Najviac som sa tešil práve na fish eye. Vždy ma totiž fascinovalo, aký uhol dokáže zachytiť, a ako to nakoniec na fotografii vyzerá.

Úprimne povedané, s týmto objektívom som sa hral najviac. Musím povedať, že nesklamal. Trochu bol problém v tom, že niekedy zachytil aj to, čo nemal – moje nohy. To však môže byť spôsobené neskúsenosťou fotografa. S podobnou kritickou poznámkou som sa však stretol aj u iných recenzentov, ktorí spomínali, že im objektív zachytila napríklad tripod, na ktorom bol iPhone upevnený.

Wide angle je objektív, o ktorom som veľmi nevedel. Až keď som ho vyskúšal, pochopil som, čo vlastne fotke pridáva. Ak chcete zobrať väčšie plochy, určite sa vám zíde. Napríklad príde vhod, keď budete fotiť maják s útesom, či horský masív s dreveným krížom. Moja skúsenosť však bola taká, že niektoré plochy zostali pri použití tohto objektívu rozmazané.

Makrá sú záležitosťou sami o sebe. Fotografie spravené makro objektívmi sú vo všeobecnosti akosi automaticky pekné. Keď sa nám podarí zachytiť lupene kvetov či kvapky vody, tešíme sa z krásneho záberu. Makro objektívy olloclip spĺňajú základný účel a fungujú pomerne spoľahlivo. Ak sa však chcete venovať foteniu už o niečo profesionálnejšie, je potrebné zaobstarať si aj stojan. Bez neho budú fotky pomerne rozmazané, ako sa stalo aj v mojom prípade.

Na záver je dôležité spomenúť ešte niekoľko vecí. Olloclip 4-in-1 lens fungujú tiež ako video objektívy. K produktu dostanete aj malé vrecúško, čo rieši problém potenciálnej straty či zašpinenia objektívov. Okrem toho slúži aj ako čistiaca handrička.

Objektívy od Olloclip sú skvelým doplnkom k vášmu iPhonu, ak ste z tých, ktorí deň bez fotografie považujú za premárnený. Spravíte dobré a vzhľadom k cene aj kvalitné fotografie s využitím napríklad aj na marketing na sociálnych sieťach.

Váš produkt fotený fish eye objektívom pri kvalitnom nasvietení si určite ľudia všimnú. Profesionálnu fotografiu však zatiaľ s týmito objektívmi nečakajte. Ak sa fotením chcete živiť, predsa len siahnite radšej po kvalitnej zrkadlovke.

Objektív Olloclip 4v1 si viete zaobstarať aj v našom eshop eshop.pda.sk za akciovú cenu 65 EUR. Objednať Olloclip 4v1

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Napísal
Častý sŕkač kávy milujúci kreativitu. Tvorí na startitup.sk a prispieva na blog.upbook.sk. Otrok kníh započúvaný do Hiromi a Pink Floyd. Zelenáč v copywritingu a PR.
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , , .
olloclip