Ako fotí a natáča video Samsung GALAXY Note 4

26. 11. 2014 o 0:08
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

Pripravil som si pre vás porovnanie fotografií a videa smartfónov Samsung GALAXY Note 4, Samsung GALAXY Note 3 a iPhonu 5, ktoré som zámerne robil za zhoršených svetelných podmienok a večer. Ako môj malý test dopadol si pozrite nižšie na fotografiách a vo videu.

Samsung GALAXY Note 4 disponuje 16 MPx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu, Samsung GALAXY Note 3 má rozlíšenie len 13 MPx a nemá optickú stabilizáciu obrazu a iPhone 5 má rozlíšenie fotoaparátu len 8 MPx a tiež nedisponuje optickou stabilizáciou obrazu. Viem, porovnávam neporovnateľné, ale iPhone 6 Plus som nemal pri testovaní k dispozícii.

Prvé snímky som robil v kancelárii. Vonku už bola tma a v kancelárii máme klasické neónové svetlo. Fotil som Apple myš a Rapoo Bluetooth Mini Reproduktor A3060. Počas celého testu som používal vstavané aplikácie Fotoaparát s automatickým nastavením a fotografie som následne nijako neupravoval, okrem toho, že som ich zmenšil za účelom nahratia do článku.

Myš apple - Samsung GALAXY Note 4

Myš apple – Samsung GALAXY Note 4

Myš apple - Samsung GALAXY Note 3

Myš apple – Samsung GALAXY Note 3

Myš apple - iPhone 5

Myš apple – iPhone 5

Ďalšie snímky som spravil vonku. Fotografoval som z balkónu kancelárie a fotil som ulicu, na ktorej bolo pouličné osvetlenie. Nefotil som z ruky, ale použil som malý príručný statív.

Ulica - Samsung GALAXY Note 4

Ulica – Samsung GALAXY Note 4

Ulica - Samsung GALAXY Note 3

Ulica – Samsung GALAXY Note 3

Ulica - iPhone 5

Ulica – iPhone 5

Hodnotenie toho, ktorá fotografia sa vám pozdáva byť najlepšia, má najlepšiu ostrosť, vernosť farieb, šum, atď., nechám na každom z vás.

A nakoniec som natočil s každým z uvedených zariadení aj krátke video. Natáčal som idúce autá na kruhovom objazde, ktorý bol neďaleko nákupných centier, takže bol tiež osvetlený pouličnými lampami. Opäť som nenatáčal z ruky, ale použil som malý statív. Video je krátke a verím, že sa vám ho podarí dopozerať dokonca ;o). V prípade videa je to už jasné a video urobené smartfónom Samsung GALAXY Note 4 je podľa môjho názoru jednoznačným víťazom.

Vaše postrehy mi neváhajte napísať nižšie do komentárov. Ak sa vám video páčilo, tak mi môžete dať na našom YouTube kanály pda.sk pod videom palec hore (poteší), prípadne sa môžete prihlásiť na odber našich videí.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Ako fotí a natáča video Samsung GALAXY Note 4