Inteligentné hodinky ASUS ZenWatch

23. 09. 2014 o 1:14
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

Spoločnosť ASUS predstavila hodinky ZenWatch, svoje prvé nositeľné zariadenie, ktoré využíva operačný systém Android Wear a vzniklo v spolupráci so spoločnosťou Google.

Precízne navrhnuté hodinky sa prirodzene spárujú s androidovým smartfónom a poskytujú užitočné informácie, keď ich potrebujete. Slúžia tiež ako monitor zdravého životného štýlu.

ZenWatch sú verné tradícii remeselnej výroby, majú štýlový dizajn s dôrazom na detail a sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Hodinky ZenWatch majú niekoľko ciferníkov, medzi ktorými je možné okamžite prepínať a hodia sa ku každému štýlu a nálade.

ZenWatch sú inteligentným spoločníkom androidových telefónov. V správnom čase poskytujú potrebné informácie a umožňujú vykonať žiadané úkony jednoduchým dotykom alebo hlasovým príkazom. Hodinky zároveň prinášajú užívateľské rozhranie ASUS ZenUI, ktoré sa objavuje v nositeľnom Android zariadení po prvýkrát.

Používatelia ASUS smartfónov si môžu vychutnať prirodzenú integráciu rozhrania ZenUI s ich telefónmi a využívať exkluzívne aplikácie.

ZenWatch kombinujú sofistikované senzory a pohodlné nosenie počas celého dňa. Vďaka tomu sú ideálnym monitorom, ktorý meria tep, počíta kroky a dokáže rozpoznať stupeň stresu.

Remeselné spracovanie hodiniek

ASUS ZenWatch uplatňujú dôraz na detail a remeselnú zručnosť pri výrobe, aká je špecifická pre luxusné hodinky. Odolné telo z nehrdzavejúcej ocele dopĺňa atraktívny vrstvený dizajn, ktorý tvorí ružovo-zlatý pásik medzi dvoma vrstvami ocele. Telo hodiniek je zakrivené, umožňuje pohodlné nosenie a štýlový vzhľad.

Ciferník je chránený zaobleným sklíčkom, ktoré poskytuje hladký povrch pre citlivé dotykové ovládanie.

Jemný remienok z pravej kože zabezpečuje príjemné nosenie hodiniek počas celého dňa. Zapínanie umožňuje jednoduché pripnutie a odopnutie hodiniek. Vďaka univerzálnemu dizajnu sa ZenWatch prispôsobia rôznym veľkostiam a tvarom zápästia.

Hodinky dopĺňa bohatá ponuka softvérových ciferníkov. Ich rôznorodosť umožňuje používateľom jednoducho si prispôsobiť ZenWatch svojmu vkusu. Ciferníky vhodne doplnia akýkoľvek štýl, náladu alebo udalosť. Tradičný ciferník je ideálny do práce, hravejší dizajn počas voľného času.

Inteligentný spoločník

Hodinky ASUS ZenWatch sú kompatibilné so všetkými smartfónmi s operačným systémom Android 4.3 a vyššie. Používateľom poskytujú praktický displej pre zobrazovanie prichádzajúcich hovorov, správ, notifikácií a ďalších dôležitých informácií bez nutnosti vyberania telefónu z tašky alebo vrecka. Mobilná aplikácia ASUS

ZenWatch Manager zaisťuje pokročilé prepojenie hodiniek so smartfónom, schopnosť konfigurovať každý ciferník na telefóne a ďalšie pokročilé vlastnosti vrátane integrácie rozhrania ASUS ZenUI (na ASUS smartfónoch), funkcií Watch Unlock, Tap Tap, Cover to Mute a Find My Phone. Dvojica ďalších funkcií, Remote Camera a Presentation Control je dostupná v kombinácii s mobilnými aplikáciami ASUS Remote Camera a ASUS Remote Link.

Prispôsobené rozhranie ZenUI umožňuje používateľom využívať optimalizované verzie exkluzívnych aplikácií What’s Next a Do It Later priamo na hodinkách. ASUS ZenUI What’s Next je inteligentný plánovač, ktorý zobrazuje najbližšie dôležité úlohy alebo stretnutia — vrátane zmeny času a miesta alebo ich zrušenia, predpoveď počasia, narodeniny a pripomienky výročia. ASUS ZenUI Do It Later pripomína používateľom ich to-do zoznam v tom správnom čase. V aplikácii Do It Later sú prirodzene integrované aj nové emaily, textové správy a upozornenia na zmeškané hovory, takže používatelia môžu vytvárať pripomienky priamo pomocou hodiniek ZenWatch.

Aplikácia Watch Unlock premení ZenWatch na univerzálny kľúč, pomocou ktorého používatelia rýchlo odomknú tablet alebo telefón, jednoduchým dotykom ciferníka. Watch Unlock pomáha používateľom chrániť ich súkromné informácie, bez nutnosti neustáleho zadávania hesla alebo PIN kódu. Funkcia Tap Tap umožňuje nastaviť obľúbenú funkciu, ktorá sa zapne dvojitým poklepaním ciferníka.

Remote Camera otvára nové možnosti všetkým fotografom. Hodinky ZenWatch fungujú ako diaľkový hľadáčik fotoaparátu smartfónu, čo zjednodušuje fotenie v náročnejších podmienkach. Aplikácia Remote Camera sa využije aj pri skupinových fotografiách, pretože fotograf môže fotiť a zároveň byť na fotke.

Cover to Mute je užitočná funkcia, pomocou ktorej používatelia stíšia prichádzajúci hovor položením dlane na ciferník. Rýchlo tak vypnú zvonenie na miestach, kde by mohlo rušiť ostatných. Cover to Mute slúži aj na vypínanie budíkov. Find My Phone pomáha používateľom nájsť ich telefón a ASUS ZenWatch Manager na smartfóne pomôže s nájdením hodiniek ZenWatch. Tie budú vibrovať a blikať.

Presentation Control premení ZenWatch na inteligentné diaľkové ovládanie prezentácií. Používatelia môžu prepínať slajdy a kontrolovať čas.

Monitor zdravého životného štýlu

Aktuálna cena ASUS ZenWatch WI500Q v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Hodinky ZenWatch sú ideálnym monitorom zdravého životného štýlu.

Hodinky využívajú zabudovaný bio senzor na meranie stresu a výsledok prezentujú v zrozumiteľnej forme. V závislosti na výsledku poskytujú krátke užitočné tipy, ako znížiť stres a zlepšiť zdravý životný štýl. Výsledky meraní sú uložené v aplikácii ASUS ZenUI Wellness, takže používatelia si môžu spätne skontrolovať namerané hodnoty.

Keďže ZenWatch sú navrhnuté pre nosenie počas celého dňa, aplikácia Wellness generuje množstvo štatistík vrátane prejdených krokov, spálených kalórií, hodnôt tepu, dĺžky aktivít, intenzity cvičenia a stupňa stresu. Namerané hodnoty sú prezentované vo forme informatívnej časovej osi a v týždenných sumároch, ktoré informujú používateľov o tom, ako zdravo a aktívne žijú.

Používatelia si môžu nastaviť ciele ako napríklad počet prejdených krokov za deň a sledovať ich plnenie na hodinkách ZenWatch ako aj v aplikácii Wellness.

Špecifikácia hodiniek ASUS ZenWatch

Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 400 procesor, 1,2GHz CPU
Operačný systém Android Wear
Pamäť &
úložisko
512MB RAM
4GB EMMC
Displej AMOLED 1.63-inch, 320 x 320, 278ppi, dotykový displej
Sklíčko 2.5D curved Corning® Gorilla® Glass 3
Senzory 9-axis sensor, Bio sensor
Bluetooth Bluetooth 4.0
USB Port Micro USB na nabíjacej kolíske
Audio Zabudovaný mikrofón
Batéria Li-polymer 1.4Wh
Vodotesnosť IP55
Farby Strieborné- a ružovo-zlaté vrstvy
Brown leather strap
Rozmery 50.6 x 39.8 x 7.9-9.4mm
Hmotnosť Telo: 50g
Remienok: 25g
Investičné striebro - zlatestriebro.sk
Napísal
Som online podnikateľ a marketér. Zaujímam sa o sociálne siete a online marketing. Blogujem na www.mikulasko.sk
Zaradené v Bleskovky, Príslušenstvo, Wearables | Značky , , , , .
Inteligentné hodinky ASUS ZenWatch