Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom

10. 07. 2014 o 11:35

Symbolom dokonale usporiadaného pracovného stola je bezpodmienečne aj tenká moderná klávesnica, ktorá nie je pripojená k počítaču žiadnym káblom. Takýmto zariadením je aj Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom, ktorá krásnym dizajnom oživí váš stôl a svojou multifunkčnosťou neraz prekvapí.

Prívlastok ultra-tenká, ktorý táto klávesnica má, si skutočne zaslúži. Jej hrúbka je len 0,5 cm. Podstavec, v ktorom sú dve klasické AAA batérie slúži aj ako nožička pre naklonenie, vďaka čomu sa na nej pracuje veľmi pohodlne.

Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom_1

Po rozbalení z praktického obalu, ktorý nie je oveľa väčší ako samotná klávesnica, vás na prvý pohľad zaujme kovová spodná časť, ktorá pôsobí veľmi prepracovane. Rovnako tak za chvíľku skúmania stojí aj jej pravá strana s touchpadom.

Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom_2

Pre začiatok stačí pripojiť nano USB prijímač do jedného z vašich USB portov na počítači. Po kratučkej jednorazovej inštalácii ovládača je klávesnica s multi-touchpadom pripravená na každodenné používanie. A keďže je USB prijímač veľmi malých rozmerov, je vhodný aj na používanie s prenosnými notebookmi, kde nebude prekážať ani pri uložení počítača v brašni.

Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom_3

Česká lokalizácia kláves nie je pre bežných užívateľov žiaden problém, aj na samotné rozloženie kláves, ktoré je na každej klávesnici mierne odlišné, si zvyknete.

Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom_4

Najväčší problém však bude robiť písanie číslic na dotykovom touchpade. Nie vždy sa vám podarí napísať to, čo chcete a najčastejšie pôjde o preklepy spôsobené nepresným ťuknutím alebo neakceptovaním vášho kliku z dôvodu slabšieho ťuknutia. Jednoducho pri písaní na dotykovú klávesnicu musíte byť pozornejší. Raz darmo, najlepšie sa píše na hardvérovej klávesnici, na ktorej cítite tlak a stlačenie.

Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom_5

Na druhej strane si vás Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom bude chcieť získať svojou multifunkčnosťou, kedy sa potiahnutím prsta po spodnej strane numerickej časti premení na klasický notebookový touchpad. Vďaka tomu budete môcť ovládať desktopový počítač, aj keby vaša optická myš nebola práve nablízku.

Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom_6

Takže vďaka klávesnici Rapoo E9080 môžete mať na stole úplné minimum vecí, ktoré sú potrebné na ovládanie PC, čo ocenia hlavne vyznávači „čistého dizajnu“ a poriadku. Práca na nej je príjemná a veľmi tichý chod kláves umocňuje pohodu, ktorú táto klávesnica ponúka.

Bezdrôtový 2,4 GHz prenos informácií a funkcia touchpadu vám umožní vytvoriť pohodlné pracovisko vo vašej obývačke aj priamo na gauči, niekoľko metrov od TV, kde by ste na mäkkom vankúši len s ťažkosťami použili myš.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
"Bloger, freelance fotograf a príležitostný grafik. Nadšenec do sveta IT, multimédií a motorizmu..."
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , , , , , , , , .
Rapoo E9080 ultra tenká Bluetooth klávesnica s multi-touchpadom

Plusy

tenký atraktívny dizajn, extrémna výdrž batérie (až 24 mesiacov pri stálom zapnutí), nízky zdvih tlačidiel, príjemná mäkká odozva tlačidiel, multifunkčná numerická časť s touchpadom, touchpad rozoznáva gestá (až 3 prstov), praktický USB konektor malých rozmerov

Mínusy

absencia indikátora zapnutia/vypnutia NumLock a CapsLock funkcie, občasné preklepy pri písaní číslic, pri hrách a rýchlych klikaniach sa softvérovo „zasekávali“ pokyny tlačidiel, a tak sa niekedy stalo, že váš herný hrdina sa pohyboval úplne sám jedným smerom – opätovným stlačením klávesy to prestalo

Verdikt

8/10

Porovnajte si ceny v e-shopoch