Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš k notebooku či tabletu

28. 06. 2014 o 13:02
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Na prvý pohľad úplne jednoduchá, malá a šikovná. Taká je bluetooth myš Rapoo 3100P. Napriek tomu, že pôsobí tak jednoducho, pracuje sa s ňou veľmi, ale veľmi dobre. Myš som testoval na notebooku s Windowsom, ale aj s Macintochom, čiže to je celkom zaujímavé porovnanie.

Vybalenie

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš je zabalená tak, ako keby bola pripravená na naozaj drsnú jazdu v kuriérskom aute. Chcel som tým povedať, že je zabalená veľmi dobre a nemusíte sa báť, že sa rozbije :). Batérie sú uložené už vo vnútri myši, ale aby sa nevybili, sú zabezpečené klasickým pásikom, ktorý vytiahnete a obvod sa spojí. Pri tomto však musím upozorniť na fakt, že na to je lepšie vybrať najskôr kryt na baterky, lebo inak sa budete trápiť tak ako ja.

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš_1

Ideme na to

Práca s Bluetooth myšou bola veľmi pohodlná. Niekomu to možno nepríde až také podstatné, ale nájsť bluetooth myš, ktorá je primerane ťažká, nie je úplne najjednoduchšie. Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš ale splnila túto úlohu na 100%! Váha bluetooth myši je naozaj príjemná a nelieta po stole, ale pekne sa kĺže. Ďalšou výhodou tejto myšky je otvor, kam schováte extra malý USB bluetooth. Zo samotnej myšky vyčnieva asi 2mm a z USB v počítači asi 3-4mm. To, že vyčnieva trochu z myšky, beriem ako menšiu nevýhodu, lebo keď je položená na stole a je v nej bluetooth USB, hýbe sa zo strany na stranu.

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš_2

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš_3

Párovanie Bluethoot

Párovanie s notebookom je veľmi rýchle a netrvá ani 3 sekundy. Stačí iba zapojiť bluetooth USB do počítača, prepnúť tlačidlo OFF na ON a je to. Môžete pracovať, hrať hry, chatovať a podobne. Indikácia na párovanie je maličká červená diodka, ktorú určite neprehliadnete, keď začne blikať a nachádza sa v strede medzi tlačidlami. To je k párovaniu asi všetko. Rapoo myš veľmi dobre zaberá aj pri Photoshope, kde treba veľký cit na detail a presnosť.

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš_4

Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš_5

Končíme o bluetooth myške Rapoo 3100P

Na záver musím povedať, že Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš ma veľmi príjemne prekvapila. Čo som ale doteraz zabudol povedať je, že ak máte väčšiu ruku ako ja, hodila by sa aj “o číslo väčšia” myška. Pre ženy a mužov, ktorí majú normálnu ruku, to určite bude naozaj veľmi kvalitná a presná myš. Nás s väčšími rukami, možno bude po celom dni bolieť trošku predlaktie. Inak Rapoo 3100P myšku hodnotím na výbornú. Prikladám aj plusy a mínusy, ktoré som spozoroval, nájdete ich v pravom stĺpci.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
Napísal
Mladý nadšenec značky Apple a všetkých “výdobytkov” tejto značky, ktoré s nimi súvisia. Produkty značky Apple mi zmenili život a tvrdím, že inovatívnejšiu značku v súčasnej dobe nepoznám. Popri mojej záľube jablkových produktov vediem e-shop s bežeckými potrebami, pričom využívam produkty a funkcie tejto úspešnej Americkej značky.
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , , , , , , , , , , , , , , .
Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš

Plusy

skvelá váha, ergonomický tvar, “úložný priestor” na Bluetooth USB, extra rýchle párovanie

Mínusy

pre väčšie ruky, to nebude úplne tip-top, Bluetooth USB vyčnieva 2mm z myši

Verdikt

8/10
Rapoo 3100P bezdrôtová optická myš ma veľmi príjemne prekvapila. Čo som ale doteraz zabudol povedať je, že ak máte väčšiu ruku ako ja, hodila by aj “o číslo väčšia” myška. Pre ženy a mužov, ktorí majú normálnu ruku, to určite bude naozaj veľmi kvalitná a presná myš. Nás s väčšími rukami, možno bude po celom dni bolieť trošku predlaktie. Inak Rapoo 3100P myšku hodnotím na výbornú.

Porovnajte si ceny v e-shopoch