Minimalistická ultra tenká Bluetooth klávesnica Rapoo E6100

11. 06. 2014 o 20:45

Krásna, úhľadná s veľkými klávesmi. Kto ju má určite vie o akej klávesnici hovorím. Kto nie, jedná sa o ultra tenkú bezdrôtovú Bluetooth klávesnicu Rapoo. Keďže som nikdy bezdrôtovú klávesnicu nepoužíval, tak toto sú naozaj všetky postrehy, ktoré som za 3 týždne používania nazbieral.

Vybalenie bluetooth klávesnice Rapoo

Balenie klávesnice je veľmi dobré a nemusíte sa báť, že po rozbalení bude klávesnica Rapoo poškriabaná, odratá alebo ju treba dať dokopy. Keď klávesnicu vybalíte, okamžite si ju obľúbite. Kovový dizajn, príjemná váha sú podľa mňa veci, pre ktoré budete Rapoo klávesnicu milovať. Vzadu ako podložka alebo výčnelok, sú uložené dve malé tužkové batérie, On/Off prepínač a tlačidlo na zapnutie resp. párovanie Bluetooth zariadenia. Celá klávesnica pôsobí extra minimalistickým dojmom, čo sa mi naozaj veľmi páči.

Rapoo E6100 ultra tenka Bluetooth klavesnica

Hor sa do práce!

Keďže táto Bluetooth klávesnica má slúžiť ako pracovná pomôcka, nie ako výstavný kúsok, trošku sme ju otestovali. V prvom rade chcem povedať, že bola testovaná na iPade mini. MacBook so mnou bojoval a spárovať sa mi ho nepodarilo. V každom prípade si ale myslím, že túto klávesnicu využijete presne k takým zariadeniam ako sú tablety. Na druhej strane vidím obrovské použitie aj pri stolových počítačoch, ktoré majú dotykové displeje. Tam by vzhľad, jednoduchosť a použitie určite zaznamenali veľké PLUS.

Rapoo E6100 ultra tenka Bluetooth klavesnica_3

Určite sa pýtate ako to je s tlačidlami, keďže som ich ešte nespomenul a sú určite jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere klávesnice. Keďže väčšinu času trávim za Macom, môžem to porovnávať iba s ním. V prvom rade určite musím pochváliť veľkosť kláves. Tá je dokonca väčšia ako na Macu, čo je super. Rozloženie kláves je smerované na Windows a nechýba tam žiadne tlačítko.

Rapoo E6100 ultra tenka Bluetooth klavesnica_4

Písanie je sila zvyku, ako všade, ale tu by som trošku vytkol dlhú “cestu” kým tlačítko zareaguje. Myslím tým, že tlačítka sú položené dosť vysoko a treba ich stlačiť trošku silnejšie ako normálne. Celkovo tlačítka sú vypustené von, takže je väčšia šanca, že sa Vám v Rapoo klávesnici budú ukladať nečistoty.

Rapoo E6100 ultra tenka Bluetooth klavesnica_5

Milým prekvapením pre mňa, aj keď si to možno veľa ľudí neuvedomuje, bol zvuk, ktorý dáva samotný stisk kláves. Veľmi príjemný, tichý, žiadne hlučné búchanie. Posledná vec, ktorú som si všimol má spoločného menovateľa veľkosť. Tentokrát vzdialenosť samotných kláves. Samozrejme je to vec názoru a hlavne zvyku, ale ak by samotné klávesy trošku zúžili a nechali položené na svojom mieste, písalo by sa možno ešte o trošku lepšie. Chcel som tým povedať, že volil by som trošku väčšie medzery medzi klávesmi.

Záverečný verdikt klávesnice Rapoo

Minimalistická ultra tenká Bluetooth klávesnica Rapoo E6100 veľmi milo prekvapí a až na zopár detailov sa na nej píše fakt veľmi dobre. Môžete si ju položiť na nohy, stôl, nezavadzia ani v taške či vaku. Je kovová, takže sa veľmi príjemne drží. Párovaniu s Bluetooth som ani nevenoval samotnú “kapitolu” keďže s tabletom sa spárovala behom pár sekúnd. S Macom ju nespárovalo vôbec, ale to bude skôr problém Macu, nie samotnej Rapoo klávesnice. Jednoznačne túto Bluetooth klávesnicu odporúčam každému, kto má stolový počítač alebo často behá s tabletom po cestách. Výhody a nevýhody Rapoo klávesnice si pozrite v plusoch a mínusoch.

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Napísal
Mladý nadšenec značky Apple a všetkých “výdobytkov” tejto značky, ktoré s nimi súvisia. Produkty značky Apple mi zmenili život a tvrdím, že inovatívnejšiu značku v súčasnej dobe nepoznám. Popri mojej záľube jablkových produktov vediem e-shop s bežeckými potrebami, pričom využívam produkty a funkcie tejto úspešnej Americkej značky.
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , , , , , , , , , , .
Rapoo E6100 ultra tenka Bluetooth klavesnica