Olloclip 4v1 pre iPhone – hračka pre fotografov

27. 03. 2014 o 20:07
Mlsajte zdravo - susenemaso.sk

Priznám sa, že s Olloclipom som už mal nejaké skúsenosti, nakoľko som túto vychytávku pre fotografov kúpil pred rokom priateľke. Na druhej strane som s Olloclipom nikdy nefotil, takže som stále videl len výsledne fotky a preto keď sa mi dostal do rúk Olloclip na recenziu od pda.sk, užíval som si to.

Vo všeobecnosti

Olloclip je naozaj jedna perfektná “hračka” pre fotografov, a kto to s fotením myslí vážne alebo fotí aspoň pár krát týždenne, určite by Olloclip nemal chýbať v jeho bežnom živote. Myslím si, že dokáže naozaj odfotiť perfektné fotky a urobiť z klasickej fotky úžasnú. Či už s makrom alebo rybím okom. Olloclip má však jedinú nevýhodu a tú si povieme v článku.

Vybalenie

Nádherné balenie, to si určite každý človek všimne hneď keď Olloclip chytí do ruky. Vzadu ma taký “frajerský” klip s ktorým sa zopne krabička a návod. Vyzerá to naozaj veľmi ale veľmi elegantne. V balení nájdete samotný Olloclip s dvoma šošovkami a krytmi na nich (ja som mal konkrétne túto verziu Olloclip 4v1 pre iPhone 5/5S, červená) plus ešte také maličké zlaté prenosné vrecúško. Materiál Olloclipu je z kovu, predpokladám, že z nejakej zliatiny a s nádherne červeným-eluxovaným povrchom. Poviem vám, že to vyzerá násobky lepšie naživo ako na fotke či videu 🙂

Keď budete chcieť meniť šošovky, Olloclip je veľmi precízne urobený a aj keby ste naraz odskrutkovali obe šošovky, nemôžete si pomýliť ako ich dať späť. Závity sú rozdielnej veľkosti a tak to proste nemôžete urobiť inak, ako správne. Chválim, že na to výrobca myslel.

Fotenie

Tu nastal u mňa dosť veľký bod zlomu a musím priznať, že nie veľmi príjemný. Nemá to síce nič spoločné so samotný fotením a kvalitou fotiek, ale nasadením Olloclipu na iPhone. Toto je slušne povedané katastrofa. Neviem prečo popri tých všetkých detailoch nemysleli aj na ľudí, ktorí majú fóliu na displeji, prípadne aj na zadnej strane. Olloclip je tak úzky, že ako náhle ho chcete dať na displej a máte fóliu, môžete sa s ňou rozlúčiť. Fóliu zosunie a pokrčí, a vy ste tak “zarobili” od 5 do 15€. Nepríjemné.

Toto je moja jediná zlá skúsenosť s Olloclipom. Ak fóliu nemáte alebo bez nej na iPhone prežijete, potom Olloclip jednoznačne stojí za to. Ešte aby som nezabudol. Materiál vám samotný iPhone nepoškriabe, toho sa nemusíte báť. Ani jediný škrabanček, len to proste ide extrémne tesne.

Rybie oko

A aby som sa dostal k samotnému foteniu. To je úžasné ! Naozaj. Ak ste fotograf alebo len fotíte pre radosť, tento doplnok Vás určite poteší. Veľmi zaujímavá je šošovka rybie oko, ktoré robí veľmi pekné fotky, ako aj môžete vidieť nižšie. Ideálne je, ak takéto fotky fotíte v prírode. Prípadne Olloclip máte stále so sebou a môžete ho kedykoľvek nasadiť. Na to máte v podstate v balení aj samotné vrecúško.

Makro

Mne osobne napriek tomu, že sa s rybím okom dá vyšalieť, sa najviac páčilo makro. To ako som na začiatku spomínal dostanete tak, že odskrutkujete jednu alebo druhú šošovku. Pod jednou sa skrýva makro s priblížením 15x a na druhej makro s priblížením 10x. Obidve sú úžasné a tie detaily, ktoré s ním dokážete urobiť, sú (aspoň pre mňa) fascinujúce.

Myslím si, že tu ani nemusíte byť fotograf aby vás fotenie začalo baviť. Ten detail a záber fotky je neopísateľný. To si proste musíte vyskúšať.

Cena

Niekoho možno cena Olloclipu odradí, niekoho nie. Naozaj záleží len na tom, ako často budete Olloclip využívať. V každom prípade ak by som mal uvažovať nad touto hračkou pre fotografov, myslím si, že to určite stojí za to. Tá cena je určite úmerná kvalite. A keď spravíte pár fotiek, som presvedčený, že ak ste aj náhodou mali nejaké výčitky svedomia, po pár fotkách vás určite prejdú 🙂

div style=" margin-left: auto; margin-right: auto; margin-bottom:30px;">
Napísal
Mladý nadšenec značky Apple a všetkých “výdobytkov” tejto značky, ktoré s nimi súvisia. Produkty značky Apple mi zmenili život a tvrdím, že inovatívnejšiu značku v súčasnej dobe nepoznám. Popri mojej záľube jablkových produktov vediem e-shop s bežeckými potrebami, pričom využívam produkty a funkcie tejto úspešnej Americkej značky.
Zaradené v Príslušenstvo | Značky , , , , , , , , , , .
Olloclip 4v1 pre iPhone 5/5S