Samsung dnes nečakane predstavil Galaxy S4 mini

Autor:
30. 05. 2013 o 19:18
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Samsung dnes trochu neočakávane predstavil menšieho brata svojej vlajkovej lode – Galaxy S4 mini. Vzhľadovo sú si oba modely podobné, avšak S4 mini je vo výbave chudobnejší ako jeho väčší brat.

Samsung Galaxy S4 mini (zdroj: www.samsung.com)

Novinka prišla o 5 palcový FullHD displej,  namiesto neho má displej S4 mini uhlopriečku 4´3 palcov a rozlíšenie 960 x 540 pixelov. Displej je typu Super AMOLED. Vo vnútri telefónu sa nachádza dvojjadrový procesor s taktom 1,7 GHz. Veľmi príjemne nás prekvapila kapacita RAM pamäte – 1,5 GB je ozaj slušná hodnota.

Samsung Galaxy S4 Mini (zdroj: www.samsung.com)

Používateľov poteší aj prítomnosť najnovšieho Androidu 4.2.2 Jelly Bean s úpravou od Samsungu. Galaxy S4 mini bude podporovať aj pamäťové karty. Tie môžete použiť na rozšírenie vstavanej 8 GB pamäte.

Samsung Galaxy S4 Mini (zdroj: www.samsung.com)

Vstavaný fotaparát má rozlíšenie 8 megapixelov. Umožňuje aj záznam videa vo FullHD kvalite. Nechýba ani kompletná dátová výbava (Wi-Fi, BT, GPS, GLONASS, HSDPA, HSUPA), pričom na niektorých trhoch sa bude predávať aj verzia s LTE. O výdrž zariadenia sa bude starať batéria s kapacitou 1900 mAh.

Presná cena novinky ešte nebola oznámená, na trh by sa mala dostať v priebehu leta.

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
Samsung Galaxy S4 mini (zdroj: www.samsung.com)